| xoxoBby a întrebat:

Intr-o relatie ori casatorie,barbatii de ce isi bat iubitele/nevestele? De ce in unele cazuri de exemplu in cazuri de gelozie, barbatii de ce aleg sa loveasca pe femeia de langa ei? Ce credeti despre acesti barbati?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Violenta e arma prostilor indiferent de motiv, acei barbati vor sa bage frica in femeia lor, cred ca au probleme cu capu, de aia spun ca mai bine cu o curva mai bine singur si fericit toate probleme unui barbat au o cauza feminima

| pietrean a răspuns:

Barbatii,majoritatea,se cred "capul familiei" deoarece asa s-a impamantenit la noi! Ei se cred stapanii femeii si din orgoliu nu accepta ca femeia sa aiba si ea opiniile, parerile ei.Lasitatea ii face sa fie brute,deoarece nu sunt in stare sa comunice,sa accepte si parerea "jumatatii"lui.
Vezi,si acesta este un motiv,sa faci un avort,decat sa ai un sot zbir,needucat,abrutizat, betiv, etc.
Gelozia, este un fel de a spune, ca sa-si explice lui insusi ca el este masculul in casa!
Parerea mea:mizerii de oameni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din dragoste.si lipsa lor de tact.o femeie disteapta, care-si cunoaste sotul, stie cum sa-l ia cand e baut, gelos, ori influentat de cineva. daca nu stie insamna ca nu-l cunoaste si e bleaga.

| iubesc a răspuns:

Ca sunt niste nesimtiti fara respect.

| lolium a răspuns:

Daca sotul meu ar ridica mana la mine nu cred ca l-as ierta vreodata. si nu spun asta din orgoliu, ci pentru ca odata cu prima lovitura ar disparea tot respectul pe care casnicia noastra a fost construita. cand ti-e frica de cel de langa tine, cand dispare increderea, intelegerea, e clar ca despartirea e cea mai buna solutie

Răspuns utilizator avertizat
| FlaviusHd a răspuns:

Eu cred ca acei oameni nu sunt normali la cap

| AlexandraDiana123456 a răspuns:

Ca sunt depasiti de situatie doar asa fac fata unei femei decat cu forta singura calitate ce ii lipseste unei femei