| Alphawolf a întrebat:

Sunt cazuri in care femeile cer in casatorie barbatii.
Credeti ca este deplasat ca o fata sa ceara in casatorie baiatul in cazul in
care baiatul nu face pasul? Este posibil ca baiatul cerut in casatorie sa fie
incintat?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu, de ce sa fie deplasat? In fond e vorba de acordul a doua persoane, ce conteaza cine a facut primul pas?
Este posibil insa ca baiatul cerut sa nu gandeasca la fel si sa considere gestul deplasat. Dupa cum poate sa te si refuze. Doar ca nu poti stii asta pana nu intrebi.

7 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

De ce să fie deplasat? E doar o concepţie idioată a zilelor noastre...

lolita
| lolita a răspuns:

Eu l-am cerut pe el, daca l-as fia asteptat nu m-ar fi cerut niciodata laughing

| Rezzo a răspuns:

Daca "baiatul" despre care vorbesti vede acest topic se va supara, ce vei face?

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Sincer nu stiu cum as reactiona, dar daca ar faceo ca o propunere de genu:"Draga ai vrea sa ne casatorim?" poate nu s-ar suparawinking
teo cerut vreo fata in casatoriebig grinlaughing

| aney a răspuns:

De neconceput! Doar nu s-a intors lumea cu fundul in sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este deplasat dar ar putea sa-i spuna altfel;-Bai. ce naibii ai de gind pina la urma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este
Nu e deplasat
Da.