| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Intr-un final, aseara am vorbit cu el, ca de obicei era in oras.Nu i-a pasat ca eram certati si eu nu am mancat toata ziua; el se distra.Pentru a fi cu el trebuia sa renunt la prea multe lucruri, dorea sa ascult de el, mi-am dat seama ca viata trebuie traita si nu trebuie sa mi-o inchid cu o persoana nepotrivita.Eu am facut destule compromisuri pentru relatia noastra; cand trebuia sa faca si el compromisuri pentru noi, el ma dadea la o parte.Aseara m-am suparat rau de tot si i-am zis sa considere ca sunt cu altul, iar apoi i-am inchis telefonul in nas.Stiu ca nu am facut bine dar am vrut sa sufere si el cum am suferit eu.Eu nu o sa mai folosesc acelasi numar de telefon, pe net nu o sa mai vb cu el, iar daca il voi vedea ori il ocolesc ori nu o sa vorbesc cu el.Sunt hotarata sa il uit, dar cum? Chiar daca ne-am jignit de atatea ori si ne-am despartit inca il iubesc.
Sunt sigura ca el o sa-si gaseasca repede pe altcineva si mor de gelozie, ca in locul meu va fi alta; dar cand ma gandesc cate lucruri urate au fost intre noi ma gandesc cu mila la urmatoarea...Acum ma bucur ca intre noi a fost distanta.Nu as fi suportat sa il vad cu alta!
Aseara am strans toate lucrurile ce imi amintesc de el, am inceput sa imi ocup timpul cu tot felul de chestii doar sa nu mai am timp sa ma gandesc la el, dar nu merge...ma gandesc la el in fiecare secunda, indiferent de ocupatia pe care mi-o gasesc. Ce sa fac sa il uit repede si sa ma axez doar pe examene?

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Primul pas l-ai facut si este bun! Dar urmatorul stii care e? Intotdeauna, in viata, cand iei decizii sa fii sigura pe tine, sa nu regreti nimic din ce ai hotarat!

| morena a răspuns:

Bravo! Ai inceput bine! Tine-te tare pe pozitie! Daca el nu te respecta...respecta-te tu! Nu il lasa sa abuzeze de timpul si sentimentele tale! Nu merita ca sa te pierzi in explicatii si renuntari toata viata,pentru cineva care nu te merita! Vei vedea ca nu a meritat, abia atunci cand il vei cunoaste cu adevarat pe cel care te va iubii neconditionat! Iar compromisurile vor fii mai usor de facut, cu cel care merita inima ta!

| Chrysk2 a răspuns:

Asta o voi zice la fiecare intrebare cand vad pe unu care cere funda.
Du-te la mata in ***** si nu mai cersi,sunteti chiar enervanti mah,funda funda,ajutati ca vreti mah nu pentru funda...

La INTREBAREA ta,ti-am raspuns si dincolo el te vrea doar pentru sex,nu il intereseaza o relatie de lunga durata sau sa puna suflet,exact asa sunt si eu.
Eu nu vreau sa sufar,pentru ca multe fete sunt... asa ca mai bine "ocolesc" acest "lucru".
Sa il uiti e destul de greu daca zici ca il iubesti,dar cel mai usor mod de a uita pe cineva e de ati gasi pe altu,incearca sa iti gasesti pe altcineva,cineva apropiat tine,care sti ca te place si asteapta de mult.
Sa nu dureze mult, pentru ca el te v-a suna poate zilele astea si daca iti zice orice te inmoi si mergi la el din nou.
Stiu pe cineva care trecea prin ceea ce treci tu si tot acolo ajungea, el pleca ea statea acasa happy era doar pentru sex.

Succes happy

| BiaBubulina a răspuns:

Pai ascultama.Sa nu-i dai satisfactie niciodata! el cand te vede ca suferi mai rau te loveste! daca nu poti uita de el nu e nimic.incerca sa-ti gasesti pe altcineva si atunci vei uita cu timpul. trebuie sa pastrati o prietenie ca de amici nu iubiti sau dujmani.asaa fost scris sa nu va impacati sau asa sa fie viata voastra? oricum mai lasa-l 2 saptamani si vezi ce face daca-ti da semne ca te vrea inapoi,pune-i conditii, fi tare cu el nu-l lasa sa te manipuleze ca altfel vei ajunge sa te ameninte s anul te esparti de el. impunei reguli da sa nul faci sa sufere pentru ca sti cm e: desteptii cedeaza. asa ca lasa-l pe el in prostia lui si gandeste-te la vitor nu la trecut. daca el asa e cum neai spus inseamna c anul merita pe nimeni sau cu tine face asa, pentru ca vrea sa va despartiti sa nu mai aveti nicio legatura sau sa va spuneti decat pa! si buna! gandeste-te bine da nu te lasa sedusa de el si daca il vezi cu alta pari indiferenta chiar daca te doare.Nui arata!

| ץtгє๓3๒гєคк๔คภςє a răspuns:

Sfatul meu>Incearca sa iti gasesti alt iubit sau poti sa faci un sportwinking

Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf...ti-am citit intrebarile anterioare si in aceeasi situatie ma km aflu si eusad
Si nici nu stiu c sfat sa-ti dau,dar in niciun caz nu trebuie sa cazi in depresie,si sa suferi pentru cineva care nu merita
Poate ca ar trebui sa iesi mai des cu prietenii sau sa iti faci un nou iubit iar daca fostul t vede cu el, cu atat mai bine, va vedea ca ai trecut mai departe si nu mai ai nevoie d el(sigur nu va ramane indiferent la asta)
Sper sa reusesti sa-l uiti:*:*:*