| Wirusssssssss123 a întrebat:

Intrebare doar pentru fete:Va plac baietii timizi sau nu?

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Deloc

| SilentRain a răspuns:

Doa

| Legion7X a răspuns:

Consider că Timiditatea este doar o stare de moment până ajunge într-un punctul de obișnuință cu partenerul după care lucrurile decurg obișnuit. Aici nu este vorba despre timid sau tupeist ci de buna înțelegere între parteneri și comportamentul compatibil de durată dacă gândim matur. In rest înțelegere să fie căci surprize poate exista de ambele stiluri. Nu vă bazați pe asta că va înșelați! Stiu cazuri in care mulți barbați se dau cocoși prin jur si în casă, este bine pus la punct.

| Dalmore a răspuns:

Nu.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Daca ceri argumente toate spun ca vor baieti cuminti, sincer si asa mai departe. Cand ele de fapt isi fac relatii doar cand urla hormonii in ele si nu mai apuca sa gandeasca cu capul, ci cu pasarica. Si atunci, bineinteles, le place sa fie dominate.

| AdrianaB1 a răspuns:

Mi-e îmi plac băieții calmi, și sinceri. Care temperează, și au caracter. Nu-mi plac cei ce demonstrează calități ce nu le posedă.
Timizi și inteligenți.

| Adry05 a răspuns (pentru AdrianaB1):

Vezi că e o diferență mare între a fi calm și a fi timid

| AdrianaB1 a răspuns (pentru Adry05):

Știu că este o diferență mare, asta și am spus că îi prefer pe cei timizi și calmi.

| Carolina1972 a răspuns:

Nu. Pune-ti intrebarea asta :ce sa faca o femeie/fata in toata firea cu un timid?laughing

| Legion7X a răspuns (pentru Carolina1972):

Ce să facă, este ca la magazin nu îți place nu cumperi, logic. Este posibil ca timidul acela să fi fost cea mai bun partener dacă ai fi interacționat cu el, iar el pe parcurs să se schimbe formând o familie minunată. La un moment dat, viața ne face să ne schimbăm indiferent cât de timizi ar fi unii.
Iar atunci când responsabilitatiile si anumite experiențe intervin într-o familie, devii un om schimbat față de când stăteai în standby cândva retras. Așa că te contrazic, draga mea Carolina.

Si încă un lucru dacă îți place de cineva cu adevarat și esti infocat/infocată, nu există, "nu îmi place" sau "esti timid" ci doar când te revăd. Iar de aici urmează începutul.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Nu, timiditatea este considerată ca fiind o dovadă de lașitate și teama de a înfrunta o situație. Că bărbat este necesar sa ai curajul să îți înfrunți propriile temeri și limitări. Daca o fata te refuza macar știi o treabă și treci peste, dar daca nici macar nu o abordezi atunci ai toate șansele să treci neobservat. Curaj, ai grija de fizicul tau- practica un sport și nu îți neglija igiena personală.

| AnaQ a răspuns:

Nu. Un băiat și un viitor bărbat trebuie sa lase timiditatea dacă vrea sa cucerească o fată/femeie.

| G7yama a răspuns:

Nu. Timiditatea face un băiat sa para prostut. Bărbatul trebuie sa fie bărbat. El trebuie sa aiba inițiativă, sa fie putin tupeist dar și sa respecte in acelasi timp. Fii asa cum esti tu si vei vedea ca totul va fi bine. Nu te schimba pentru nicio fata.

| Legion7X a răspuns (pentru G7yama):

Numai prostii ai spus, si uite așa in ziua de azi mulți fără minte ajung să hărțuiască fete sau să violeze, pentru că mulți citesc și interpretează ce vor.