| 4evergentleman a întrebat:

Întrebare pentru fete și femei: voi ați sta cu un bărbat care nu are prieteni,care e solitar, singuratic? Fiți obiective.

Răspuns Câştigător
| Jus7t a răspuns:

Sunt multi tipi asa, doar cu familia si atat, nu vad problema.

Plus ca poate sa isi faca prieteni cand nici nu se asteapta la asta.

Ori cazuri in care sunt prietenii bazate pe interese, nu e cel mai rau lucru you know.

79 răspunsuri:
| oSalamadra a răspuns:

Eu nu as sta cu un om care crede ca toti oamenii sunt falsi pentru ca asta spune mai multe despre el:
1) ca e fals
2) ca ma considera falsa
3) daca nu se considera fals, sufera de ceva narcsism, e imposibil sa ai impresia ca numai tu esti sincer in lumea asta imensa
4) nu are prieteni ca nu e un prieten bun, eu am multi prieteni si nu au de ce sa fie falsi ca nu castiga nimic de pe urma prieteniei cu mine in afara de timp fain petrecut impreuna
5) etc

E irational sa crezi ca toti oamenii sunt intr-un fel sau altul
Ce as putea fac cu un om de genu? Sa stau in casa toata viata si sa barfesc ce naspa e lumea nu ma intereseaza

| 4evergentleman explică (pentru oSalamadra):

Eu am întâlnit numai oameni de astia,fiecare cu experiențele lui de viață,tu ai alta perspectiva că nu i-ai întâlnit,ai avut noroc,și nu am zis toți,oricum nu ai tu fler sa distingi într-un om fals și unul valoros, lumea e ipocrita, fățarnică și eu am defecte nici eu nu sunt perfect dar pentru unii falsitatea și minciună e o arta daca tu nu ai capacitatea sa le observi nu mă privește pe mine,tu trăiești într-o lume fantezistă unde ai impresia că lumea e sinceră,valoroasă,cu principii,cu integritate morală,oameni fără intenții rele,tu te-ai uitat prea mult la desene animate lumea nu e așa roz cum o vezi tu,toți au o părere proasta despre romani și țigani și pe bună dreptate,nu sunt toți la fel,dar rar găsești un om diferit în ziua de azi și sincer,onest,cinstit,civilizat,educat,că așa îți par ție prietenii tai e altceva poate chiar ai prieteni ok dar nu ai de unde să știi in spatele tau ce spun despre tine ei între ei și altora,și crede-mă că nu pari genul de om care să aibă fler să distingă un om care e chiar bun cu oameni care pretind că sunt buni care sunt foarte buni actori care se dau sfinți dar în taină fac numai lucruri de condamnat. Nu sunt toți falși in schimb foarte rar găsești un om valoros dar tu esti un copil nu poți să realizezi cat de vicleni sunt unii oameni și machiavelici.
Nu am zis toți ci foarte multi! Și tu nu ai întâlnit tiparul de oameni pe care l-am întâlnit eu,tu vb din punct de vedere subiectiv,dar la modul general habar nu ai cum sunt multi! Putini se lauda cu prieteni adevărați,prietenul e primul care îți sapa groapa care te vinde,care îți f. nevasta,prieteni adevărați și cinstiți foarte rar îi găsești,multi au prieteni că sa nu fie singuri să nu fie judecați de societate,de plictiseala dar sunt superficiale prieteniile alea că se barfesc mereu pe la spate și pe față își zâmbesc și se comporta că și cum nu s-ar fi întâmplat nimic,tipul ăsta de prietenii se găsește la orice pas,la greu in momente foarte grele crede-mă că majoritatea îți închid ușa în nas,se dau loviți sau de nagasit, tu nu înțelegi sa ai un prieten adevărat și cât de rar se găsesc ei! Prietenii adevărați sunt familia ta, o sa înțelegi asta când te vei mai maturiza și o sa vezi că lumea nu e așa cum o percepi tu! Și da, eu am dreptul sa am o părere bună despre mine desi și eu am defecte.
Nu o zis nimeni sa stai in casa, mai sunt și oameni ok dar rari!

| Freya1 a răspuns:

Un bărbat ce nu are prieteni e ok, nici eu nu am.Dar dacă e singuratic și individualist cum ar trăi în doi?

| 4evergentleman explică (pentru Freya1):

Daca te are pe tine nu mai e singuratic. Și mulți oameni sunt individualiști sau uitați in ce secol trăim!? Ți-am zis nu are el prieteni ai tu și se rezolva, sau preferi unul cu prieteni falși doar de dragul de a-l nu vedea solitar? Un om nu e solitar fara nici un motiv bine întemeiat, a trăit scump cândva compania cuiva, e un om înțelept

| Freya1 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Eu sunt retrasa de fel și anxioasa, deci nu am prieteni și nici nu ma deranjează ca el nu are.Ba din contra, decât sa aibă niște prieteni vechi pe tema căror sa ne certam mai bine lipsa.Dar ma refer ca dacă e individualist și singuratic în totalitate exista posibilitatea sa nu poată convietuii lângă cineva și chiar am pățit asta.Am pățit sa am o relatie cu cineva ce pur și simplu simțea ca el trebuie sa facă tot și ca doar cât are aveam cum s-ar zice.Iar când avea un plan nu prea mai conta ca sunt ok cu el sau nu, el deja considera ca e binele amândurora doar pentru ca lui ii convenea și multe altele.
E greu sa trăiești cu un om ce nu e obisnuit sa împartă, sa cada la un compromis sau un comun acord etc.

| 4evergentleman explică (pentru Freya1):

Tu ai descris un egoist căruia nu ii pasa și de părerea celuilalt care de gândește doar la el,care se pune doar pe el pe prim plan,piedistal fara sa ii pese și de sentimentele,emoțiile faptul cum se simte și părerea partenerei. Eu nu sunt așa eu țin cont și de faptul cum se simte un om și ce părere are,daca e de comun de acord daca ii convine alegerile mele și să facă parte și ea din ele,din ce organizez,plănuiesc,sa ne ajutam reciproc,și cu banii și moral și să lucrăm amândoi la multe aspecte,defecte sa le îmbunătățim împreună să luptăm împreună. Ai descris un om egoist, încăpățânat,indiferent la sentimentele și emoțiile tale,un om imatur ce nu ii pasa de tine și care cred că nu te iubea sau nu știe să iubească un om doar pe el insasi,un om egocentrist căruia îi pasă doar de interesele lui! Eu nu sunt așa,sunt și eu ciudat dar eu nu sunt genul care sa își bată joc,sa fie tâmpit,sunt și eu un tip dur deși sunt foarte anxios dar eu iubesc cu patos daca o fac nu sa mă pun doar pe mine in centrul universului și pe celălalt să il ridiculizez!
E păcat că eu chiar sunt un tip empatic,iubăreț,bun la suflet dar arăt a tigan și lumea mă percepe ca pe toți țiganii, eronat când de fapt eu in realitate sunt foarte liniștit, prea cuminte încă și civilizat dar din cauza faptului ca sunt timid, mai tăcut și acum și depresiv și anxios și retras lumea nu mă poate cunoaște cu adevărat cum sunt eu ca om, eu sunt genul și loiai care nu insala și 1000 de femei de se veni sa mă seducă nu ar reuși daca eu pe acea femeie as iubi-o,sunt un om extrem de bun sau am fost care e plin de regrete și asta nu că am pierdut multe din cauza timidității și a depresiei,izolarii că eu oricum mă izolez de prosti că sunt cu grămada,dar îmi pare rău că lumea nu mă percepe,vede așa cum sunt eu cu adevărat ci se iau după altii că aș fii nebun sau handicapat doar că tremur in public de la anxietate,multi au ajuns la concluzia asta eu nu știu că e de fapt de la anxietate acest tremur și ajung sa te desconsidere,subestimeze, denigreze,sa te bârfească,judece când eu tot ce am e o anxietate sociala mai avansată dar asta nu înseamnă că sunt așa cum cred ei doar că au văzut că tremur in public sau la locul de munca! Suntem penibili,de asta am ales izolarea e plina lumea de prosti și oameni superficiali,ipocriți,și așa mai departe,nu mai poți să discuți cu cineva că imediat te barfeste la toți nu ai observat? Și dacă nu ii bagi in seamă te considera figurant sau arogant dar ajungi sa fii așa că dai numai peste handicapați cu care nu poți discuta ceva că imediat raportează totul la toți,e o societate și mentalitate morbidă,stricată,bolnava,chiar prostii,inculții,agramații și analfabeții ajung sa te bârfească, judece,denigreze,un om desteot își vede de treabă lui nu îl interesează cum e x sau ce face el sau nunfaxe cu viața lui,nu îl arată cu degetul,e plina tara asta de cocalari și de idioți cum sa ajungi sa mai fii sociabil cu animale?
Nu eu nu sunt așa,poate nu am pus eu corect întrebarea dar nu sunt chiar așa de introvertit și ciudat,eu mai mult am problemele astea de la depresie și anxietate,se pare că unii pot sa lupte cu așa ceva și să facă multe unii nu,nu toți suntem puternici și avem un psihism puternic mai ales daca numești susținut de nimeni,nu ai părinți, prieteni nimic e foarte greu sa te mai ridici de jos, o iubita m-ar ajuta mult dar e greu că lumea mă desconsidera pe baza tremurului dar nu au nici o idee că le dau clasa la multe capitole, unul dintre ele ar fi bunul simt, cei 7 ani de acasă,educația și de ce nu și inteligența că eu nu judec pe cineva așa ușor sau sa denigrez fara sa aflu tot adevărul,de exemplu daca văd un om că tremură pe strada sau ii tremura mâinile nu îl numesc așa ci mă gândesc asta poate are deficienta de vitamine minerale,poate are anxietate,atacuri de panica,sau a suferit vreo trauma sau soc emoțional nu sa îl cataloghez direct așa handicapat că tremură când de fapt la baza e anxietatea sociala! Nu știu dar deja mi scârbă de acest popor,numai idioți îmi dă Dumnezeu în cale,oameni fără educație,caracter,nebuni,prosti, vad că mulți și multe sunt prosti/proaste și cu studii superioare terminate, Nu au un IQ decent judeca cu superficialitate maxima fara să știe să gândească substraturile acele probleme, cauza fundamentală. E foarte greu sa supraviețuiești într-o țară de cocalari ca asta cu așa oameni primitivi. Eu sincer regret că m-am născut în țară asta, grav e că ne mai dăm și creștini și suntem falși și răi din calea afara

| iulia0514 a răspuns:

Nu dacă nu ar fi dispus să rezolve problema asta nimeni nu ar putea sta lângă cineva care nu are nici un tel în viață dar desigur mai sunt și excepții

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Pai se împrietenește cu prietenii fetei, iubitei cu familia ei, doamne ce oameni răi și cruzi sunteți voi ăștia extrovertiti laughing

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Și ce voiai să-l mint? Întotdeauna i-am răspuns sincer nu aveam motiv ca acum sa fac altfel

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Tel in viață nu e sa ai prieteni falși in jurul tau doar sa te regăsești în normele societății și să nu pari freak!
Măcar acum îmi dau seama că persoanele extrivertite îmi crează repulsie daca pe baza asta e respins că nu are prieteni! Daca a avut prieteni ordinari și nu mai are gata trebuie sa fie resoins din start crezi că așa ușor e sa ai prieteni adevărați in ziua de azi!

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Imda,omul extrovertit e crud și fără empatie. Multe prefera un bad boy decât unul cuminte și apoi se plâng că sunt bătute,înșelate sau duse la vitrina,pai unele va meritați soarta că numai derbedei de ăștia alegeți,omul care e cuminte îl respingeți care e valoros! Deja încep să cred că voi inspirați mila nu noi introvertiții, că fără oameni langa voi sunteți că niște oi rătăcite, fericirea voastră depinde de prezenta altor oameni nu vine din interior. Bine tu oricum ai spus că ești sociabila și nu te-ai potrivi cu unul mai retras, asocial, nici nu avea rost sa răspunzi la întrebarea asta happy

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Of mămică da ce personal ai luat-owinking
Cred ca nu preferat să-ți spun o minciuna pentru că o minune tot minciuna e chiar dacă e ambalata frumos cu fundita și toate cele! Eu ma refeream la mine însămi dar am menționat ca mai sunt și femei care poate ar aprecia un băiat ca tine!

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Adevărat doare asta așa e! Am răspuns pentru ca nu ai precizat ca oile negre nu au voie sa răspundă la întrebare și credeam că a fost adresata tuturor femeilor nu doar oițelor albehee hee

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Mai sunt pe dracu,nu vezi că toate sunt la asentiment cu tine și mai îmi spun unii de ce vreau să mă sinucid,de asta in rahat vreau să mă sinucid că frumusețea nu m-a ajutat deloc în viață deși acum nu mai sunt așa de frumos. Eu am calități mai degrabă să bat un magazin de oameni decât sa agat o gagica laughing
Am înțeles și mi-ați confirmat,știam oricum că asta nu e lumea imtrovertilor și că doar extrovertii răzbesc, supraviețuiesc, este exact ca pe timpuri când se trăia în triburi nimic nu s-a schimbat cu excepția banilor ei fac minuni dar ești luat de oaie și cu bani!
Vonpulivan nu vrea să înțeleagă că pe mine aspectul fizic nu m-a ajutat deloc în viață, crede că dacă ești frumos gata ai și succes dar în cazul meu nu a fost așa. Am avut noroc că eram mai șmecheras și așa am mai cunoscut fete eu potențial am doar că sunt foarte depresiv și anxios, eu nu am fost mereu asa un no lifer. Oricum un om tăcut nu se mai poate schimba așa rămâne, e o blasfemie sa fii așa într-o lume unde toți sunt sociabili chiar și cei cu 2 clase.

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Ți-am zis ce sa faci dacă ma asculți poate reușești să ieși la liman

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Părerea ta oricum o știam despre oamenii care nu sunt sociabili, mi-ai răspuns așa că nu avea relevanta sa răspunzi și la asta că era evident care era raspunsul daca tu ești opusul!

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Ce sa fac? Nu mă cunoști deloc! Psiholog? Nu am eu bani de psiholog

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Ok am să mă abțin pe viitor având în vedere că nu te interesează răspunsurile oițelor negrehappy

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Găseșteti de lucru strânge banii și caută un psiholog bun sa te ajute

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Ești frumoasă și deșteaptă nu oita neagra.

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Îmi plac oile negre au ceva special ies în evidenta

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Cand sunt nervos scot și ineptii câteodată, asta e! M-ai place tu pentru câteva momente și așa oaie neagră daca am fi in același dormitor și tu nu ai avea bărbat sau copil, pot deveni fatal și timid daca vreau, dar rar mă atrage cineva, sunt foarte selectiv. Dar tu ești grațioasă ca femeie faci bărbații timizi sa devină extrem de tupeiști ai aceasta capacitate dar având în vedere că ai familie mă abțin, dar ești o femeie superbă din toate punctele de vedere. Îți place să le dai Bullying nu cred că ai găsi o alta satisfacție laughing

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Nu-mi place sa chinui oamenii dar cineva trebuie să le spună adevărul aici majoritatea spun ceea ce vrea cel ce a pus întrebarea sa audă doar puținii au curajul sa spună adevărul și asta nu e ok pentru ca încurajezi omul sa facă aceleași lucruri realmente greșite nu mai bine ii zici unde greșește și cum poate rezolva problema în loc să-l cocoloașesti în loc să-l faci să-și vadă greșelile! Bărbată-mi-a zice că pot convinge și un elefant ca e balerina. Cu mine toată lumea e sociabilă chiar și cei care de obicei nu sunt așa am prieteni introvertiti care uneori nu discuta cu nimeni zile în șir dar când sunt cu mine nu le tace gura 2 secundelaughing

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Că ești o feblețe de femeie și de aia kiss
Dar eu oricum știam părerea așa că na puteai sa te abții rolling on the floor off dar tare draga îmi ești laughing mă mir cu tine cum de nu m-am certat că de regulă mă cert cu femeile care au personalitate puternica laughing îmi cer scuze că spun asta dar tu îmi provoci erecții in loc sa mă provoci sa te înjur mă exciti mental nu știu cred că orice bărbat te-ar dori că femeie. Îți doresc numai bine și na, nu pot sa mai zic nimic că am numai gânduri kinki când discut cu tine laughing na și mai zic că sunt timid laughing

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

No asa cevahee hee
Unde e timiditatea aia despre care vorbeailaughing
De certat cred ca azi ai încerc sa o faci dar ai renunțatwinking
Una peste alta e bine măcar ca nu-ți provoc vreo alergiewinking

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Eh pe net putem fi orice vrem noi e mai facil happy
Am renunțat că mai m-am maturizat înainte nu te puteai înțelege cu mine daca mă enervai nu o scoteai la capăt și se ajungea la chestii nasoale vad că nu mai pun patos pe TPU așa mult mi se rupe cine are dreptate și cine nu daca se continua cu prostia dau ignore și aia e

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Și eu care credeam că e din cauza acestei oițe negre laughing
Ma gândesc ca ți-o fost mila de o biată oiță neagră fără apărare și oropsita de soartalaughing

| 4evergentleman explică (pentru iulia0514):

Sa te pap eu toată oita neagra laughing numai oita neagra nu ești tu când tu ești dulau/sacal in toată regula de fapt laughing

| iulia0514 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Na amu și tu nu ma mai da de gol repede ști sa pârăștiwinking

| Fatwagienurse a răspuns (pentru iulia0514):

Fa fuge cantarul de tine cand te vede, niciun barbat nu ar sta cu tine, o sa mori singura inconjurata de oameni care nu dau 2 bani pe tine si te tin prin preajma doar asa ca animal de companie

| iulia0514 a răspuns (pentru Fatwagienurse):

Ce sa vezi în mod inexplicabil (din punctul tău de vedere) cantarul nu fuge de mine ca nu bag în mine cât 10 am și bărbat spre marea ta uimire! Nu știu ce ai vrut sa obți cu acest comentariu dat oricum sa ști ca nu ma deranjează ci doar imi provoacă mila având în vedere că e scris de o persoana cu probleme psihice!

| Fatwagienurse a răspuns (pentru iulia0514):

Du-te fetito si da cu mopu pe gresie la WC ca numai la asta ai fi buna, vai de capul terminatului aluia de sta cu tine, impreuna faceti de-un creier intreg, aproape intreg, tu sfert el putin sub jumate

| iulia0514 a răspuns (pentru Fatwagienurse):

Iar eu îți recomand să mergi urgent la un consult psihiatric ca psihologul deja e depășit de situație! Apropo aștept următorul cont ca prevăd ca în 2 zile ți-l blochează și pe ăsta!

| Fatwagienurse a răspuns (pentru iulia0514):

N-ai ce sa recomanzi tu fetito ca esti vai de capul tau nu stii pe ce lume traiesti, vai de aia saracii care sunt obligati sa te suporte in fiecare zi, asteapta sa vezi cat de proasta esti, nu ca n-ar fi destul de evident deja

Răspuns utilizator avertizat
| CleanHeart a răspuns:

Ce îmi pasă mie daca are prieteni sau nu, mie îmi pasă să aibă calitățile pe care le cer eu

| DeMicUnCălător a răspuns:

Pui o întrebare fetelor. Fetele îți răspund sincer și la subiect. Iar tu apoi le întrebi DE CE gândesc așa? What's wrong you guy?
Ai să rămâni singur? Garantat!

| Miruna333 a răspuns:

Nu, asta ar pune o presiune pe mine.

| 4evergentleman explică (pentru Miruna333):

De ce ar pune o presiune pe tine? Îl ai pe el ce mai contează altceva sau părerea lumii? Cine are prieteni multi are și dușmani care prietenii îl pot înșela cu tine sau cu alta,prietenii îți f. muierea și muierea se f... Cu prietenii tai nu ați învățat lecția și greșelile repetate sau greșelile altora? Un om daca nu are prieteni e mai bine că prefera singuratatea decât oamenii falși in jurul lui, cu un băiat de asta faci casa, cu unul care e prea extrovertit mai greu că joacă la mai multe capete, oamenii sociabil înșeală cel mai frecvent așa că ar trebui sa apreciați că mai sunt bărbați de ăștia care chiar iubesc cu patos. Cu cât omul e mai extrovertit cu atât e mai insidios că poate combina la orice ora o alta fata având aceste abilități
Și un om se mai poate schimba sau daca nu are el prieteni care e problema? Ai tu! Îi faci tu cunoștință cu prietenii tai și așa deveniți o familie. Asta denota că ești vulnerabilă, o femeie puternica nu tine cont daca are sau nu prieteni e suficient sa îl aibă pe el mai ales daca e diferit.

| Miruna333 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Am spus ceva de parerea lumii? Vorbeam strict de parerea mea. Ar pune o mare presiune pe mine. La mintea ta, daca ai prieteni, e pericol, ca te insala partenerul cu ei? laughing Penibil. Daca vrea un singuratic sa te insele, poate sa o faca lejer, nu-i trebuie prieteni sa faca asta. Fiecare om are nevoie de timpul lui si de viata lui personala. Nu vreau sa ajung sa fiu,, viata cuiva'', ci sa intru in viata lui.
Sincer, ai pus o intrebare, nu inteleg de ce le comentezi inapoi tuturor persoanelor care iti raspund. Accepta adevarul si nu te mai lupta cu el.

| 4evergentleman explică (pentru Miruna333):

Pai de ce ar pune o mare presiune pe tine daca nu ar avea prieteni nu ești in stare nici să dai un feedback pertinent, ce presiune? Că nu are prieteni? Penibilă e mentalitata ta că percepi lucrurile așa. Pot și persoanele solitare da insele dar acolo unde sunt multi prieteni in ambele tabere sansele sunt mult mai mari să se ajungă la înșelat și nu e o regulă dar sansele sunt mai mari. O persoană solitară poate avea mai multe calități decât cei cu prieteni multi și extrovertiti care sunt fățarnici, parșivi și perverși, insidioși, tu ești penibilă că vezi numai defecte la o astfel de persoană nu și calitățile.

| 4evergentleman explică (pentru Miruna333):

E dreptul meu sa răspund daca cineva da un răspuns eronat sau valid, nu înțelegi că atât te duce capul ești limitată, eu am dreptul sa răspund cui vreau eu nu îmi interzice regulamentul TPU sa nu răspund la propriile postări, nu îți convine dai scroll și aia e.

| Miruna333 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Pentru ca as deveni toata viata acelei persoane, in puii mei si nu am nevoie de asa ceva. Am nevoie de un om cu viata sociala, nu sa depinde de mine si sa ma astepte ca un catelus singur acasa.
,, Penibilă e mentalitata ta că percepi lucrurile așa''
Penibil esti tu ca pui o intrebare si nu poti accepta raspunsuri si le sari in cap oamenilor, e atat de greu sa accepti alt punct de vedere?
Cu asa mentalitate, normal ca nu te vrea nimeni, nu e din cauza singuratatii, stai linistit.

| oSalamadra a răspuns (pentru 4evergentleman):

"acum o oră | 4evergentleman explică (pentru Miruna333):
Pai de ce ar pune o mare presiune pe tine daca nu ar avea prieteni nu ești in stare nici să dai un feedback pertinent, ce presiune? Că nu are prieteni?"

Un om singur care sta in casa si nu are nicio initiativa sa faca nimic cu vuata lui face din tine universul lui, toate deciziile ajung pe umerii tai si devine foarte obositor.
Din pacate am fost fraiera sa accept asta cand eram mai tanara, dar e chiar enervant sa simti ca ai un copil, nu un adult langa tine.

| 4evergentleman explică (pentru Miruna333):

Ești analfabeta funcțional e clar! Am și mentionat că nu e o tragedie că poște avea ea prieteni și să ieșim,sa fim și în compania familiei ei nu rupti de lume,nu e un capăt de țară daca el nu are,are ea și se rezolva nu e o tragedie! Ai un IQ subunitar și nu poți înțelege altceva că ai un mindset limitat! Un om daca nu are viața socială nu înseamnă că trebuie să depindă de tine un introvertit e ok și când e singuratic nu e că și cum ar depinde de tine financiar sa îl întreții,poți ieși cu prietenii tai și altădată doar tu cu el sau și cu prietenii tai, și dacă te așteaptă singur acasă care e tragedia e mai mult loc de intimitate de a va cunoaște la un nivel mai profund, poate sa vina și la tine acasă nu doar sa se limiteze la solitudinea lui, poate sa se adapteze la lucruri noi schimbări noi dar tu ești limitată rău și demnă de mila că nu vezi ceva bun din asta și vezi totul ca pe o tragedie. Decât să aibă prieteni falși cum au multi mai bine fara astfel de prieteni chiar ar trebui sa apreciezi un astfel de bărbat că îndeamnă că nu suporta să aibă oameni fățarnici langa el
In fine, nu mai îmi scrie că oricum scrii numai inepții

| Miruna333 a răspuns (pentru 4evergentleman):

,,Am și mentionat că nu e o tragedie că poște avea ea prieteni și să ieșim,sa fim și în compania familiei ei nu rupti de lume,nu e un capăt de țară daca el nu are,are ea și se rezolva nu e o tragedie!
Nu stau cu un om care asteata sa depinda de mine si de prietenii mei pentru a avea viata sociala. Ce e greu in a intelege ca este decizia mea proprie si personala?

,,Ai un IQ subunitar și nu poți înțelege altceva că ai un mindset limitat!''
Tu oare poti intelege ca tu ai pus o intrebare si te iei de toata lumea cu care,,nu esti de acord''? Oare poti accepta ca fiecare om e diferit si are pareri diferite, cine este limitatul dintre noi?
Tocmai sustii ca persoanele extrovertite sunt false, au prieteni falsi si sunt mai mari sansele sa te insele laughing Deci tu critici si dai cu atat de mare hate acestor persoane si dupa speri ca o persoana de genul sa te accepte, cautati pe cineva ca si tine, simplu.

,, dacă te așteaptă singur acasă care e tragedia e mai mult loc de intimitate de a va cunoaște la un nivel mai profund, poate sa vina și la tine acasă nu doar sa se limiteze la solitudinea lui, poate sa se adapteze la lucruri noi schimbări noi dar tu ești limitată rău și demnă de mila că nu vezi ceva bun din asta și vezi totul ca pe o tragedie''
Da, nu vad nimic in asta, nu vreau sa fiu asteptata de un catelus acasa dupa o z in care am fost plecata iar el nu a facut nimic, nu are ce sa-mi spuna nou, nu vine cu nimic.

,, Decât să aibă prieteni falși cum au multi mai bine fara astfel de prieteni chiar ar trebui sa apreciezi un astfel de bărbat că îndeamnă că nu suporta să aibă oameni fățarnici langa el''
Nici oamenii cu prieteni nu au prieteni falsi, cand vezi falsitate, te descotoresti de acel om. Cum sa stau un om cu un om care are o parere atat de proasta despre oameni si ii este frica de ei? Un om care ma judeca pentru ca am prieteni? laughing Nu, merci.

,, nu mai îmi scrie că oricum scrii numai inepții''
Nu nu îmi interzice regulamentul TPU sa nu răspund la intrebarii, nu îți convine dai scroll și aia e laughing Cum ai spus si tu mai sus happy Ai pus o intrebare, asuma-ti raspunsurile.

| 4evergentleman explică (pentru Miruna333):

Decât să cunosc extrovertite ca tine superficiale mai bine mor dracu singurwinking un om se mai poate schimba,poate ieși din zona de confort,poate sa iasă din casă cu ea in societate,să cunoască oameni noi dar na, sunteți limitate în gândire! Si dacă ar fi așa când iubești pe cineva nu mai contează îl acepti și cu defecte, chestia e că voi vedeți doar defectele atat puteți! Sunt răspunsuri eronate și superficialewinking
Încă o dată îmi confirmi că ești limitată, înafara de a cita nu ești capabilă să dai un răspuns pertinent, uiți că un om se poate schimba și poate iesi din zona de confort și că nu totul se limitează in viata la faptul că nu are prieteni.

| 4evergentleman explică (pentru Miruna333):

Ai înțeles la fel cum ai fost concepută raspunsul! laughing
Am menționat că nu suporta sa aibă prieteni falși și să fie singur decât să aibă pseudoprieteni că sa nu fie singur,nu să aibă deloc prieteni,că am avut prieteni nu e ok sa nu ai nu e normal dar decât să ai de ăștia parșivi mai bine singur dar na a fii extrovertit nu este echivalent cu a fii smart,cel puțin în cazul tau! Am menționat că își poate face prieteni noi prin prisma prietenilor tai sau in alte conjuncturi dar ești penală rău de tot, înțelegi ce îți convine ție. Tu ești plecata și vii cu informații prețioase, de puse în rama când relatezi, cu idei ingenioase, halal caracter ai laughing Uită-te la Romania TV daca vrei sa afli noutăți laughing

| Miruna333 a răspuns (pentru 4evergentleman):

De ce trebuie ea sa fie salvarea lui?
Tu esti cel limitat dintre noi pentru ca nu poti intelege parerea altei persoane si arunci cu noroi in ea.
Tine de preferintele fiecarei persoane. E la alegerea ta sa alegi un partener raportat la calitati, defecte, etc. Nu este iubire neconditionata ca la un copil, vorbim de partenerul de viata aici, defectele lui afecteaza direct relatia si respectiv partenerul de langa.
Nu am spus ca totul se limitează in viata la faptul că nu are prieteni, este propria mea alegere sa resping genul asta de persoana, simplu happy

| 4evergentleman explică (pentru Miruna333):

Oricum nu mă interesează răspunsul tău că nu ai sta sau ai sta, e irelevant oricum. Am înțeles nu ai sta have a nice daywinking

| 4evergentleman explică (pentru Miruna333):

E vorba de opțiuni că ele există nu că ai salva pe cineva. Nu se plâng femeile alea care au rămas cu bărbații invalizi pe viață, ii iubesc și în condiția asta necondiționat și tu vezi o tragedie că un om e solitar laughing grow up!

| Miruna333 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Tragedia este ca tu compari 2 situatii total diferite care nu au vreo legatura una cu altalaughing

| 4evergentleman explică (pentru Miruna333):

Na bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe Youtube blackpill!
1 aspectul fizic
2 resurse ( bani)
3 status social
Fix in ordinea asta. Un aspect frumos iti garanteaza sexul. Nu conteza ce personalitate ai, sau cat esti de inteligent, sau daca esti o persoana buna in general. Orice femeie, indiferent de varsta sau status social, nu da doi bani pe personalitate, tot ce conteaza este aspectul fizic. Pe termen scurt cel putin, pentru ca oricat de frumos ai fi, daca ai un caracter jegos, femeia va pleca de langa tine. Dar sexul l-ai obtinut. Asadar ala cu personalitate si un suflet bun, a fost respins, ba chiar a fost considerat un creep, iar tu un nemernic fara caracter ai obtinut sex. Deci ipoteza aceasta este valida. 2 banii! Pe termen lung, banii sunt mult mai importanti decat aspectul fizic, pentru ca valoarea unui barbat este dictata de ceea ce poate oferi din punct de vedere material. Femeile cu varste cuprinse intre 18-27 de ani il vor pe chad, si doar pe chad. Adica pe bad boy-ul ala care este abject ca om, dar este frumos. Dupa 27 de ani, vor siguranta, asadar vor alege un it-ist sau ceo bogat care sa le intretina, totusi pericolul ca acesta sa fie inselat cu chad, este destul de mare. 3 stausul social. Barbatii sunt arasi in mod natural de putere. Puterea este practic afrodisiacul nr 1 pentru un barbat. La femei, cea mai mare importanta o are validarea. O femeie poate trai fara orice pe lumea asta,dar nu poate trai fara atentie. Daca de maine nu mai exista tinder, insta, Facebook, bumble etc, garantez ca nr de cazuri de depresie vor exploda in randul femeilor. Pt ca pe net si cea mai grasa ai urâta femeie, tot area câtiva simpi in dm, si tot poate gasi un chad care sa o f***ă. Atentie, care o f***e, nu care isi doreste o relatie cu ea. Avand simpi, facand casual sex cu chad, si cea mai nasoala femeie, a ajuns sa se considere fotomodel si printesa. Au ego-ul atat de mare, incat s-ar simti jicnita daca ar fi abordata de un tip avrege ca tine. Pozitia sociala a unui barbat, poate aduce atentie pentru o femeie. Daca esti important in societate, sexul si relatia sunt garantate. Chestii precum, personalitate, suflet, inteligenta, empatie, conexiune emotionala sunt egale cu zero pentru 90% dintre fete / femei. Aceasta este filozofia blackpill. Desigur ca in orice, exista si exceptii, pe care le-am trait pe propia piele. Am avut 2-3 iubite foarte frumoase, chiar daca eu sunt avrege. Am avut parte de sex casual chiar daca sunt avrege. Am avut momente de flirt cu tipe ok chiar daca sunt avrege. Dar din punct de vedere al cifrelor, blackpill mi-se pare cea mai realista filozofie. Dar repet, suntem oameni si nu toti suntem la fel, sfatul meu este sa nu iti fie frica de rejecting si sa continui sa incerci, poate vei da peste o fata buna. Bafta!

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

O poola, daca ești tăcut poți să fii frumos că te evită lumea si dacă ai bani sta că ai bani nu că ai calități. Unele cam au dreptate ce au răspuns aici dar uita că un om se poate schimba și că dacă nu are el prieteni au ele.
Da, oamenii tăcuți sunt prosti și când ești prost e grav in zilele astea și cu bani și frumos nu compensezi, e lumea extroveetilor nu a celor retrași, doar ei supraviețuiesc este exact că in trib nimic nu s o schimbat

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Le plac bărbații sociabili nu vezi in poola mea frate că toate dau același raspuns? Le plac extrovertii nu oamenii închiși, nu le interesează pe ele că e frumos munte stau văzut cu băieți urâți că au vrăjeală sunt sociabili sunt masculini, masculin sunt și eu dar sunt tăcut nu știu de ce naiba că mama mea nu avea nici o clasa și era vorbăreață își făcea daca își dorea repede prieteni deși era inculta și analfabeta. Bag piciorul la nimic nu m-a ajutat Școală asta, am umblat și cu șmecheri și tot așa am rămas nu m-am schimbat.tu ai traume că ești urat, eu am fost frumos și nu m-a ajutat deloc în viață că eram in morții mei tăcut și timid

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Gresesti dragul meu! Un barbat frumos, care este retras si tacut, este considerat de fete un "lup singuratic", "enigmatic", " special". Un barbat avrege sau neatragator este considerat de femei "ciudat', "creep", " iach". Si se aplica la orice. Trebuie sa intelegi ca un barbat nu are aceleasi drepturi ca femeile. Ti-am mai dat exemple. Un barbat care lucreaza la kaufland, este considerat un ratat, nu are ambitie, un sarac. O fata care lucreaza la kaufland, este harnica, muncitoare, nu a avut saracuța alte sanse in viata. Rolul barbatului este acela de a oferi si a proteja. Sipmplu! Stiu ca ti-se pare nedrept, dar asta-i realitatea prietene. Eu in locul tau nu m-as mai gandi la femei, m-as gandi sa ma fac bine, si m-as gandi doar la mine. Stiu ca ai o viata grea, te inteleg, desi si eu am o viata grea, in comparatie cu a ta, a mea este chiar buna. Sunt sanatos, am servici, imi permit mici placeri. Sper din suflet sa te faci bine, si iti recomand sa te rogi la Isus, chiar daca eu nu prea m-am mai rugat in ultima vreme : (

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Este considerat pampalau sau prost nu enigmatic sau misterios și nu e nici atragator. Tu nu înțelegi că am fost un tip foarte frumos și nu m-a ajutat în viață deloc? Daca ești tăcut,plictisitor poți să fii și Brad Pitt,bine eu nu sunt așa de tăcut doar mi scârbă de români și de țigani și de mentalitatea lor,dar îți spun sincer că arătam că un fotomodel și nu m-am ajutat că eram timid,tăcut deși am mai agățat că nu eram așa de pampalau ca unii dintre voi sa fiu virgin eu am fost șmecher până să nu mă îmbolnăvesc de depresie și anxietatea dar un șmecher tăcut nu mi-am putut ok pune in valoarea șmecheria și inteligența că eram tăcut,timid,culmea e că acum uneori și cu unele persoane sunt sociabil chiar am momente când vorbesc prea mult dar acum mi scârbă de români și de țigani parca nu mai mă pot apropria de națiile astea! Din cauza urei rasiale mi-am mai pierdut câteva conturi nu mai vreau sa pierd,eu sunt chiar un tip foarte ok și civilizat alții sunt retardați care nu vede ca sunt diferit și sincer! Te piși pe ea frumusețe daca nu ai vrăjeală la la femei îți ia unul uratel fata oricând cu tupeu așa stau lucrurile așa au stat mereu,că omul timid reflecta insecurități,complexe de inferioritate,lipsa de încredere,lipsa de abilități sociale.
Daca le da vrăjeală sunt înnebunite după ei,și eu nu am văzut multe femei frumoase cu fotomodeli am văzut chiar multe cu naspeti care sunt Alpha și care îi iau mereu fata unui bărbat frumos timid,rușinos dar mereu ii ia fata in toate cazurile că femeile se uita la inteligenta nu neaparat la aspectul fizic, și vând ești sociabil denotă că ești inteligent, emiti că ai cunoștințe că ești desteot, descurcăreț, un om tăcut nu emite nimic decât mila și de e far frumos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Pai eu am zis, timid, retras, fara prieteni. Dar nu am spus sa nu te bagi in seama de loc sau sa ai fobie sociala. Logic, poti sa fi fat frumos ca nu o sa se roage maricica de tine sa o ****. Aici sunt de acord cu tine. Dar teoria blackpill ramane in picioare. Sa cauti pe Youtube wheat waffles- blackpill. Si sustin ca valoarea unui barbat este data de ceea ce pote oferi si de capacitatea de a oferi protectie. Atat! Nimic altceva nu conteaza. Ti-am dat un exemplu cat se poate de elocvent cu kauflandul. Sunt sigur ca ai inteles pentru ca esti baiat istet.

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

O femeie și dacă e proasta de pute sau retardata mintal are cereri de la sexul opus mereu,un bărbat daca e frumos și e tăcut/timid sau plictisitor sau prost așa rămâne singur cu tot cu frumusețea lui! Bărbatul trebuie sa fie bărbat adevărat să aiba succes sa fie independent sa nu depindă de nimeni,sa fie inteligent,vorbăreț,părinte,psiholog,psihiatru preot pentru iubita sa aibă bani,statut social ea daca e frumoasa e suficient,se pare că acea gaura le asigura viitorul nu le trebuie nici inteligenta nimic și sărace lipite sa fie și tot au cereri de la sexul opus,ele au prea multe pretenții și ele nu oferă nimic decât o gaura uzată,forjata,unele nu toate că mai sunt și de astea care nu sunt piscina! Dar că bărbat e tare greu in zilele astea daca ești timid, tacut că nu lași, permiți pe nimeni sa te cunoască și atunci te piși pe ea frumusețe că nu te ajuta la nimic dacă nu ești cat de cat sociabil. Ele se pot descurca oricum pot face only, videochat, escort orice daca arata bine, sau sa stea cu un fraier care sa le sponsorizeze sau vreun moș care mai are o basina!

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4evergentleman):

In sfarsit, ai inteles sau cel putin esti de acord cu mine in cateva aspecte cel putin. Barbatul: bani, aspect fizic, pozitie sociala, protectie. Femeia: vagin. Asa functioneza societatea in ziua de azi. Nu sunt in masura sa zic ce este bine si ce este rau, dar pot sa vad cum arata realitatea.

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Uite că sunt cazuri in care unii stau cu unele pentru bani sunt și cazuri de astea laughing

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă teoria ta ar fi corecta doar un sfert din barbati ar îndepliniți criteriile, restul ar fi singuri. Cunosc bărbați care stau pe banii femeilor, sau care câștiga mai puțin decât ele sau care au avere mau mica decât ele. Sunt destui care nu arata nici bine, nu au nici poziție sociala nu au nici bani dar au relații, casnicii, familii. Voi nu înțelegeți ca pentru femei contează ca bărbatul sa fie sociabil adică sa se integreze în societate, sa aibă un job, sa fie descurcăreț, sa ofere o stabilitate o baza, un sprijin, măcar sa încerce, sa nu aibă vicii, sa nu fie puturos, vilolent, bețiv. Adevărul e ca bărbații de calitate sunt mai putini decât femeile de calitate. Majoritatea femeilor singure după o anumita vârsta sunt femei cu cariera, cu statut, cu anumite posibilități, majoritatea bărbaților singuri după o anumita vârsta sunt ratați, bețivi. Femeile nu prea au de unde alege și atunci aleg din ceea ce găsesc, ce vorbiți voi pe aici sunt vorbe din cărți sau se aplica la adolescenți când întradevar la vârsta aceea alegi pe baza de atracție când fizicul e pe primul plan. Eu cred ca de fapt barbatii aleg în primul rand după aspectul fizic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce comparație stupidă între bărbat și femeie! Domnul să fie blând cu tine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Sa vedem daca am dreptate. Ai spus ca tu cunosti barbati care stau pe pe banii femeilor. Acele cupluri, fie vin din generatii mai vechi, 35+, fie sunt din generatii foarte tinere ( 17-24)care inca nu au apucat sa ia viata in piept. O alta varianta ar fi ca domnisorul acela care este intretinut, este un barbat frumos, aka chad, care prin frumusetea lui reuseste sa domine sexual partenera. O femeie atrasa puternic de fizicul unui barbat este capabila sa faca orice pentru acesta, orice defecte ar avea, inclusiv lenea, sunt scuzabile. O alta varianta ar fi, exceptia de la regula, despre care am vorbit si eu. Acum sa discutam despre ambitie si cariera. Aici este marea, problema, pentru ambele sexe. 21% dintre tinerii cu varste cuprinse intre 18- 40, nu au studii nici nu se duc la munca. Din acest 21%, 15% sunt de sex feminin. Adica femei care nu au scoala, nu au servici si nu au nici familie. Atat barbatii cat si femeile din acest sondaj ( cauta stirile pro tv) nu fac efectiv nimic, stau pe banii parintilor. Sa discutam si despre femeile care au cariera si isi doresc barbati "ambitiosi'. Categoric, da! Exista femei care au cariera si care au tot dreptul de as dori un partener de nivelul lor. Dar procentul acesta de femei este extrem de mic. Majoritatea femeilor si a barbatilor au joburi avrege. Si din nou am sa dau exemplu cu kaufland. Femeia care lucreaza la kaufland este considerata harnica si muncitoare, lucreaza acolo pentru ca nu a avut alte oportunitati in viața. Barbatul care lucreaza la kaufland, este un ratat si un sarac. Un fraier fara ambitie, de aia lucreaza acolo. Asa functiojeaza societatea in ziua de azi. Ai spus ca barbatii aleg in primul rand aspectul fizic. Da! Dar depinde din ce unghi privesti. Orice barbat top ( fizic, cariera, masina, casa) cauta o femeie cat mai frumoasa si cu un bodycount cat mai scazut, si cat mai tanara. Daca vrei femeie top, trebuie sa fi barbat top. Daca vrei barbat top, trebuie sa fi femeie top. Acum, cu tot social media si cu tinder, maricica, care nu este nici frumoasa nu are nici scoala, poate face sex cu un barbat top. Dar nu asta este problema, evident barbatul acela top o va folosi pe maricica strict pentru cateva partide de sex, nu o sa isi doreasca o familie cu ea. In schimb pentru maricica, acea partida de sex cu chad, o va face sa se simta entitled. Va considera in minte ei, ca este prea buna pentru avrege ion, si faptul ca chad a parasit-o este doar ghinion. Si isi va seta standarde bazate pe chad only. Nu sunt rautacios, dar asa arata realitatea, draga mea. Ca exista si exceptii, cu siguranta. Ca exista si femei/ barbati care iubesc neconditionat, cu siguranta. Dar nr lor este ft mic comparativ cu ideologia black pill. Traim intr-o lume extrem de superficiala, bunatatea, modestia, caracterul, nu mai au nici o valoare. Daia i-am si scris lui 4gentelman, ca sa vada si el si alti barbati ca nu sufletul si personalitatea conteaza ci aspectul fizic si banii. Pt ca sunt foarte multi barbati care inca mai cred ca traim acum 20-30 de ani cand intr-adevar puteai cuceri o femeie cu personalitate, flori si romantism.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene, deschide ochii si fi sincer cu tine insuti. Priveste realitate asa cum este. Eu nu fac nici o comparatie dintre barbati si femei, iti spun cum vad eu realitatea. Detin eu adevarul suprem?! Nu! Dar fiecare cuvant scris, este din realitate. Am sa te rog sa cauti pe net, care tara este pe primul loc la prostitutie, videochat, onlyfans. Da, ai ghicit, este Romania. Sunt sigur ca acele fete cauta personalitate si un suflet bland.

| oSalamadra a răspuns (pentru anonim_4396):

"Acele cupluri, fie vin din generatii mai vechi, 35+"
ieri te certai la intrebarea unei tipe de 23 care il intretinea pe unu de 27 rolling on the floor

| oSalamadra a răspuns (pentru anonim_4396):

"21% dintre tinerii cu varste cuprinse intre 18- 40, nu au studii nici nu se duc la munca. Din acest 21%, 15% sunt de sex feminin. Adica femei care nu au scoala, nu au servici si nu au nici familie. Atat barbatii cat si femeile din acest sondaj ( cauta stirile pro tv) nu fac efectiv nimic, stau pe banii parintilor. "

Astea sunt alea care au copii de tinere, normal ca nu muncesc si nu studiaza rolling on the floor

Dar ia calca tu in vreo 10 facultati ca sa intelegi de ce e discrepanta asa mare intre barbati si femei.
Barbatii isi iau joburi mediocre si se multumesc cu orice, facultatile sunt dominate de femei. Medicina, Drept, aproape peste tot sunt 90% sunt femei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru oSalamadra):

Stau be banii parintilor! Atat femeile cat si barbatii din acel sondaj. Avea dreptate platon cand spunea ca, adevarul nu este adevar. Adevarul in care cred cei mai multi este adevar. Am dat statistici, am dat exemple din lumea reala. Nu cred in superioritatea barbatului sau viceversa. Ma bazez pe realitate. Dar este inutil. Asta-i TPU, si este normal sa avem opinii diferite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru oSalamadra):

Cum? Unde?

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Privește viata reala. Nu ai citit ce am scris eu. Majoritatea bărbaților care nu arata nici bine, au joburi de muncitori, sunt oameni simpli, au casnicii, copii, au relații. Majoritatea dintre aceștia pot avea și vicii și chiar și asa au relații. Nu judeca nimeni pe unul care lucrează la kaufland dacă și ea provine din acelasi mediu și este un om simplu la fel ca el. Majoritatea bărbaților singuri de peste 35 ani, au vicii spre deosebire de femeile singure peste 35 ani care sunt realizate. Da, o femeie poate avea sex mai ușor, asa e natura, dar ea nu își dorește asta. O femeie care e curtata de bărbați sub nivelul ei nu se va simții flatata, validata, la fel cum un bărbat care va face sex cu o femeie sub nivelul lui nu o va lua de nevasta și nu se va afisa cu ea. Pentru noi sexul nu e o forma de validare, nici faptul ca ni se da atenție în online Faptul ca sunt unii sau unele care aspira la mai mult, este pur și simplu lupta fiecăruia de a avea pe cineva care sa ii ridice dar de cele mai multe ori sunt așteptări nerealiste sau poate nu, depinde de fiecare și ce are de oferit. De regula cei care sunt singuri nu sunt ființe sociabile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Oamenii de pe TPU nu înțeleg problemele tale cu anxietatea, depresia, n-ai cu cine vorbi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Voiam să-i scriu asta lui 4vergentleman.

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Da,că românii și țiganii sunt multi analfabeți și inculți, dar nu ai cu cine sa o dai la pace sau la capăt că mulți sunt idioți chiar și cu studii superioare și multe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Mai ales că și eu sunt tot așa. happy
Prea multa socializare și companie mă epuizează și prefer doar compania câtorva persoane.

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Daca oamenii sunt faini nu e o problema pe noi oamenii care nu rezonează cu noi ne epuizează nu că suntem introvertiți deși vorba multa e sărăcia omului

| Celestina003 a răspuns:

Daaaa! NORMAL? Nu e tot om?

| DomnulPoliticos a răspuns:

Imi place ca ai primit raspunsuri doar de la barbatii