| Stefania a întrebat:

Intrebare pentru toti, de curiozitate! Daca ati avea un iubit/iubita si ati gasit nr unei femei/barbat in agenda acesteia, pe care o cunoaste iubitul/iubita vostru/voastra doar din vedere, dar au petrecut timp impreuna si zice ca nu are nimic cu aceea/acel femeie/barbat ati crede? Cum ati reactiona? Ce ati face?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca stii ca au petrecut un timp impreuna, ce importanta are faptul ca figureaza in agenda, petrecerea impreuna este o explicatie buna.

| Bacemi a răspuns:

Pana la proba contrarie nu as actiona. Depinde si cine e persoana respectiva. Daca ar fi un baiat gen player probabil m-as gandi un pic si m-ar consma chestia asta. Dar nu sunt genul care sa fac pe detectivul. Cu siguranta cand inseli lasi urme. Acestea nu sunt vizibile doar fizic ci si psihologic. Mi-as da seama daca e ceva intre ei. Daca gelozia ar ajunge pana la extreme probabil as pune capat relatiei. Cand nu mai ai incredere in partener nu are nici un sens relatia.

| luana1 a răspuns:

Daca tu vrei sa insemne ceva, atunci poti crede ce vrei. Daca o(il) cunosti bine, iti dai seama daca te minte sau nu.

| madalicious a răspuns:

Daca au petrecut timp impreuna normal ca nu as crede. Mi s-ar parea o minciuna. laughing Cum as reactiona? Calm. L-as intreba: "dar daca o cunosti din vedere cum de ati si petrecut timp impreuna? Este improbabil!" L-as lua in continuare la intrebari si nu as ceda pana cand respectivul nu mi-ar spune adevarul. big grin

| klary a răspuns:

Se cam bat cap in cap expresiile "se cunosc din vedere" cu "au petrecut timp impreuna". dar una peste alta pana la proba contrarie exista prezumtia de nevinovatie, asa ca eu zic sa mergi pe incredere, nu pe suspiciuni si presupuneri. Bafta in dragoste

| andrei a răspuns:

Eu nu as cauta in agenta iubitei mele daca o iubesc ep cat zic am incredere in ea si incredearea e o dovada a dragostei.

Rusine!(daca ai facut asa ceva)

| byoana a răspuns:

Pai nu stiu ce sa iti spun, eu cred ca ar trebui sa vb cu prietenul tau la modul serios. Daca il iubesti iarta-l si daca se mai intampla o data acelasi lucru eu zic sa-l parasesti. Dupa ce l-ai parasit poti observa daca el te-a iubit de exemplu:daca u te-ai despartit de el si e se tot roga de u sa-l ierti, te suna zi si noapte inseamna ca te-a iubit si nu avea nimic cu fata aia, isr daca nu da nici un semn de viata inseamna ca nu te-a iubit si te-a inselat cu fata aia, dar deocamdata eu zic sa-l ierti

| BlacK EyeS LoVE BRoWn EyEs a răspuns:

Am patit asa. Nu m-am panica la inceput. A fost totul ok. Dar l-am prins ca a vorbit la telefon cu ea. Si prietenul lui s-a intalnit cu ea cand el era plecat sa-i dea ceva care era de la iubitul meu. I-am pus intrebari prietenului lui pana am aflat ca iubitul meu vorbea cu ea doar ca ei ii placea de el. Dupa un timp am plecat si l-am lasat si el nici nu a ramas cu acea persoana insa s-a indepartat prea mult de mine.

| xNoOLiMiTsX a răspuns:

Aş purta o discuţie serioasa cu el, dupa aceea aş actiona analizandu-i starea lui pentru ca l-aş cunoaste si imi voi da seama imediat.

| ---koko--- a răspuns:

Pai cand un baiat insala o fata sau invers e imposibil sa nu lase urme oricat ar fi de atent sau atenta.Intai as dicuta el (ea) sa vad ce raspuns imi da si dupa aceea as incerca sa aflu cat mai multe din alte surse. Daca vad ca banuiala mea e adevarata ii spun in fata ce cred eu si daca o tine tot pe a lui (ei) o pun fata in fata cu persoana respectiva sa vad atunci ce mai zice. Dupa aceea trag o concluzie. Dar inainte sa judeci pe cineva incearca sa afli cat mai multe deaorece s-ar putea sa tragi concluzia gresita.