| IncorrectUsername a întrebat:

Voi cum ati reactiona daca tatal vostru ar veni acasa cu multi bani si multa mancare,apoi dupa ce il intrebati de unde, zice ca nu e treaba voastra si nici a mamei voastre? E o intrebare de curiozitate, dar in acelasi timp rog si seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Sh00by a răspuns:

Hey! Eu personal as pune'o pe mama sa discute serios cu tata pentru ca mi s'ar parea dubios ca tata sa vina cu teancul de bani acasa si cu mancare dar sa refuze sa spuna de unde le are.Asa as reactiona eu, sa discute amandoi civilizat de unde le are ca de unde trebuie sa le aiba nu? Sper ca te'am ajutat.
Bafta! big grin big grin

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ca parinte iti zic ca ar fi de rahat o astfel de intrebare din partea copilului. Fix sub forma in care ai pus-o. Daca copilul stie cu ce ma ocup, ar putea sa formuleze altfel si eu as putea sa ii raspund tot evaziv, sau sa ii explic exact ce si cum. Am impresia ca voi nu sinteti deloc diplomati unii cu altii. In alta ordine de idei, nu l-am intrebat niciodata pe tata asa ceva... sau pe mama. Sint copil, ei ma hranesc si ma cresc, ce ma freaca pe mine grija de unde ia bani? In alta ordine de idei, la modul cum ai pus intrebarea... voi faceti foamea cu saptaminile si cind apar bani si mincare in casa e asa eveniment deosebit?

| PedoBarbie a răspuns:

Poate a spart vreo casă, ceva.

| IncorrectUsername explică (pentru PedoBarbie):

Doamne Fereste, tata nici daca ii pui bani in buzunar nu ii ialaughingwinking

| Maioru a răspuns:

Ar fi mai multe variante,una dintre ele daca lucreaza si are un salariu nu l-as mai intreba,alta varianta ar fi daca nu ar lucra de unde are banii necesari cumparaturilor? Poate a facut o afacere si i-au iesit niste bani,poate a castigat la loto,poate a vandut ceva, un obiect din casa, din garaj, poate a ajutat vreun prieten cu ceva si acesta l-a recompensat, sunt mai multe...