| Catalin17zok a întrebat:

Intrebarea este urmatoarea; eu am o sora care urmeaza sa se casatoreasca cu un domn,iar acel domn are si el o sora iar sora lui are o fata,mie imi place de aceea fata,, ce grad de rudenie are cu mine? as putea avea o relatie cu ea?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Veti fi rude prin alianta de gradul 5, asa ca poti avea o relatie cu fata respectiva si chiar sa va casatoriti.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu aveti nici un grad de rudenie ("prin sange"), e o persoana straina.
Daca se vor casatori, veti fi doar rude prin alianta.

Cunosc doi frati care s-au casatorit cu doua surori, fara nici o restrictie medicala sau religioasa, acum au deja si nepoti frumosi... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti avea doar o relatie sexuala!

| Catalin17zok explică (pentru anonim_4396):

Dece pot avea doar o relatie sexuala si nu mai mult?

Răspuns utilizator avertizat
| iHateLuckyPersons a răspuns:

Nu aveti nici o legatura de sange, go for it rolling on the floor

| doctorandus a răspuns (pentru iHateLuckyPersons):

Ba da, au: toti europenii get-beget sunt descendentii lui Carol cel Mare.