| mihai4303 a întrebat:

Iubita mea nu are timp de mine. Nu vrea sa iesim, imi zice ca are treaba sau orice alt motiv. Faza e ca ea, iese cu prietenii ei.
Dar de mine niciodata n-are timp, ce as putea face sa-mi acorde mai multa atentie? Ma simt destul de jalnic in fata ei.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RobertMoon a răspuns:

Din ce ai spus la prima vedere pot spune ca nu prea mai este interesata de tine intr-un fel sau altul, adica daca inca te placea nu ar fi iesit cu prietenii ei...mai bine zis nu i-ar fi pus pe ei pe primul loc in defavoarea ta.
Trebuie sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce te nemultumeste si poate exista o cale sa fiti mai apropiati. Poate nu te-ai purtat cu ea cum isi dorea, sau poate cand ati iesit ai fost plictisitor si a vazut ca nu mai are chef sa iasa cu tine, poate cu prietenii ei se simte mai bine, sau poate ca s-a gandit ca nu mai are nevoie de o relatie...ea stie cel mai bine, discutati si vedeti voi.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A gasit alt participant in viata ei

| Adry05 a răspuns:

Nu da 2 bani pe tine, probabil ii e naspa sa-ti spuna ca vrea sa va despartiti

| Simpatic a răspuns:

Eu zic sa o termini cu tine, daca aceasta asa zisa iubita nu are timp de tine insemna ca nu este cu tine! De unde ai concluzionat ca este iubita ta...sa nu ramai cu un gust amar cand vei afla ca are pe altcineva.
Deci sfatul meu este sa renunti la ea si sa cauti pe altcineva...stii tu as aiti faci prea mult rau si iti va dauna psihic.
Ce rost are sa tii la oameni care nu tin la tine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu are timp de tine, înseamnă că n o interesează persoana ta.
Deci iubita ta nu este a ta.

| Drimmero a răspuns:

Ia-o tu frumusel de maneca si spune-i nemultumirea asta, femeia ta cam n-are coloana vertebrala si o cotita si subtil. Femeile asa o fac in general,, nu e nimic nou sub soare, nu prea pot fi directe, au o lasitate aparte uneori.

E crudul adevar ca nu prea mai simte ceva pentru tine si nu mai da 2 bani.

| Freya1 a răspuns:

Un om cu care esti intr-o relatie baga scuze de genul dar totusi iese este ori un om ce nu te mai iubeste, ori un om sufocat.
Cred ca ar trebui să vorbești cu ea si sa o întrebi care este problema si de ce nu te mai baga in seama si sunt sigura ca vei afla răspunsul.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu are timp de tine înseamnă că nu îi pasă de tine, că nu te iubește.
Ar trebui să te despărți de ea, nu merită să îți pierzi timpul.

| Plato a răspuns:

Prietene, chiar esti jalnic. Cum, cum, cum sa accepti ca iasa cu prietenii iar cu tine deloc? laughing Eu pot sa rad, tu n-ar trebui.
Esti fix 0 pentru ea, oricum te va lasa mai devreme sau mai tarziu, asta daca nu are alte interese cu tine.

Sugestia mea e sa-i dai un sut in fund (metaforic) inainte de a o face ea. Nu fi prost.

| ywar a răspuns:

Neeeeeext!

| Endoryus a răspuns:

Ai putea sa iti cauti o iubita care poate sa dea mai mult de 2 bani pe tine. Nu o doare de tine, asta e crudul adevar.

| Raven a răspuns:

Semn clar că s-a plictisit de tine, din păcate. Singura soluție e o discuție serioasă pentru a afla ce nu merge în relația voastră, care e motivul pentru care ai trecut pe locul 2. Ori ai greșit cu ceva și te pedepsește, ori ești ex-ul ei și încă n-ai aflat...

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ar trebui sa-ti cauti pe alta.

| GirlOnline81 a răspuns:

Intr-o relație nu exista " nu am timp", indiferent de cât de ocupat ești.
Faptul ca ea acorda mai multă atenție prietenelor, ei bine... cred ca înțelegi cine contează ( mai mult) pentru ea.

Răspuns utilizator avertizat
| ShamelessQboy a răspuns:

Hmm, spui "iubita mea" cati ani aveti voi?
Ce fel de relatie aveti?
Faceti dragoste?
Nu te-ai gandit nici un moment ca poate problema este chiar la tine?
Poate isi doreste ceva de la tine si tu nu-i oferi!
Din moment ce isi spune iubita ta, înseamnă ca te vrea si asteapta sa faci ceva, dar vrea sa fie din initiativa ta.
Nu iti bate ceva apropouri?
O explicație trebuie sa existe, altfel ar parea absurd, de ce ar mai sta cu tine? Ti ar zice simpmu, pa.

| DorelExpertu a răspuns:

Inseal-o.
O sa vezi dupa cata atentie o sa-ti dea.