| anonim_4396 a întrebat:

prietenul meu este mai tot timpul ocupat cu jobul si cand e mai liber ba iese cu mine ba cu prietenii. Eu il iubesc mult si vreau sa petrec mai mult timp cu el dar nu stiu caum sa-l fac sa-mi acorde mai multa atentie, am incercat sa-i zic si mi-a zis ca nu are cum renunta la ei dar nici la mine insa eu nu vreau sa renute la ei pentru ca si el daca mi-ar cere sa renunt la prietenii mei nu as accepta dar as vrea sa o mai rareasca cu ei si sa imi acorde mai multa atentie. Ce sa fac? funda :X

Răspuns Câştigător
| япончик a răspuns:

Buna, sunt baiat si cred ca daca te iubeste, ar face o ambianta draguta de dragul tau, prietena mea ma lasat, si acum cin vad cit de greu imi este as face orice pentru ea sa o am inapoi, asa ca daca ai de gind sa duci o relatie aprinsa trebue sal conduci prin: fal sa stiba ca e greu fara tine, fii adesea indiferenta, nui da tot ce ai repede si fara sa merite asta, pentru ca sar putea plictisi de tine, ( in fine fii atenta deja sa nu fie plictisit de tine si de aceea arata indiferent, cauta urgent o solutie si afla care ii problema. In caz ca are pe alta incearca sa arati ca nu stii, si foloseste micile sanse sal readuci napoi. Daca sincer o fata ma imbolnavit si nu pot fara ea prin: indiferenta ei continua fata de mine, prin tradare- (dar asta ma face si sa nu am incredere in ea), prin gelozie, si inca niste stiluri deale ei care ma omorau de fericire, dar cum ma lasat si mor incet incet. Succese tie si ai grija, in dragoste e posibil orice absolut, orice - in dragoste sar putea sa vie ploaea mare chiar si dupa un soare foarte frumos

1 răspuns:
| Chriistiinex a răspuns:

Buna! sa stii ca daca nu iti acorda atata atentie ct vrei tu asta nu inseamna ca nu te iubeste... daca tear minti si tear batjocori atunci da dar asa nu...ar trebui sa il crezi ca e ocupat dar poate daca l-ai ruga s a iesit unle weekenduri nu cred ca ar putea sa te refuze! oricum iti urez noroc.si sper ca te-am ajutat