| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu a fost singurul baiat din viata mea si de o luna ne-am despartit.Nu am degand sa se intample cu altcineva deci mult mult timp nu voi mai face sex.Am citit ca te poti simti rau? Ce credeti?sad

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stai linistita, nu este adevarat. Abstinenta sexuala nu iti da nici un fel de probleme (cel mult draci, daca ai impresia ca esti frustrata de ceva meritat)

| MenInShadow a răspuns:

Nu o sa te simti rau, adica nu o sa te doara nimic, doar ca o sa ai o stare de nervozitate mai mereu, si vei reactiona la pornografie, idei ciudate, lucruri care normal nu le faceai etc.
Ai 2 optiuni, ori sa incerci sa te impaci cu vechiul prieten, sa-ti ceri scuze, etc, si sa faci sex cu el, ori sa te masturbezi.

| george001 a răspuns:

Abstinenta provoaca un dezechilibru hormonal foarte periculos atat la barbati cat si la femei, insa este mult mai pregnant in cazul femeilor. Mai grav este ca, spre diferenta de barbati, masturbarea NU functioneaza la femei, iar simptomele variaza pe plan psihic in functie de individ de la stari de nervozitate pana la nevroze, depresii, ganduri de suicid si chiar suicid propriuzis. De asemenea efectele dezechilibrului hormonal se manifesta si pe plan fizic, cu cresteri excesive de pilozitati (mustata etc.), voce ingrosata si asa mai departe. Este absolut esential sa nu te opresti, fie gasindu-ti un nou iubit sau daca nu vrei asta, cauta o relatie strict fizica (eventual cu un amic apropiat) care sa tina loc pana in momentul in care esti gata pentru o noua relatie fizic-emotionala.

| Laura a răspuns:

De când până când trebuie să ai o relație ca să faci sex?

| OnlineZ a răspuns (pentru Laura):

Da dar nu stiai ca in secolul in care suntem fetele care fac sex in afara relatiei sunt CURVE.(nu e ceaa ce cred eu )dar cam asa cred toti.da stiu una care intr-adevar pot spune ca e curva...pentru ca se culca cu altii si vorbea cu iubitul la telefon intimp ce o facea, si multe alte chestii urate. asta e ce sa face lumeaawinkingpup.

| XatomisX a răspuns:

Masturbeaza-te si asa o sa te simti mai bine

| amoramor a răspuns:

Nu te simti rau, doar ai o stare de nervozitate excesiva, nimic nu e pe placul tau, chestii din astea.