| deyss1000 a întrebat:

Iubitul meu se drogheaza...in ultimul timp a inceput sa consume mult, mai se merita sa raman cu el? vreau parerile voastre...:*:*

17 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca vrei cu neaparat sa suferi. thinking
Sa fi fost in locul tau, as fi terminat relatia din momentul in care aflam ca el consuma asa ceva.

mira
| mira a răspuns:

Cred ca nu-l mai iubesti. In sufletul tau si-a facut loc indoiala. Daca stii ca nu esti suficient de puternica pentru a-l sustine o perioada indelungata, mai bine renunti la el.Nu ne-ai spus ce varsta ai si cu ce te ocupi.Este important.

| morena a răspuns:

Obliga-l sa aleaga:ori tu ori drogurile! Daca vezi ca nici nu incearca, nu vad de ce te-ar condamna toti inconstientii care cred ca lasi omul la greu! In fond si la urma urmei, e probleme lui! Nu vad de ce trebuie sa-i rezolvi tu problemele, pe care si le face singur, apoi ti le face si tie! Nu mai amana treba, acum pana nu e prea tarziu! Curaj si succes!

| ATHOS a răspuns:

E mai bine sa-ti vezi de drumul tau!

| erik a răspuns:

Evita-l pana nu te apuci si tu.

| Jadis a răspuns:

Nu merita deloc. Stai cu el daca vrei, dar vei regreta dupa aia ca nu te-ai despartit de el mai devreme. Nu merita...este deja dependent nu se va mai gandi la tine, la relatia voastra, numai la droguri. Mai bine acum decat mai tarziu crede-ma

| BeHappyForMe a răspuns:

Ca sa-l ajuti, trebuie sa il faci sa se lase daca cu adevarat il iubesti, spune-le alor lui cuiva daca nu poti sa -l ajuti tu si va depasete pe amandoi nu de glumit cu asta.

| white2 a răspuns:

Ar trebui sa-l convingi ca nu e bine ce face si in al doilea rand ar trebui sa afli motivul pentru care a ajuns sa faca asta. In mod sigur daca ai fi mai mult langa el nu ar avea timp sau stiu eu! ' orice boala are un leac' totul e sa stii care! trebuie incercat...

| pooffik a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, e posibil sa iti propuna si tie sa te droghezi si nu cred ca merita. mai bine il lasi balta decat sa iti distrugi viata.

| ella_6981 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca nu e bine ce face, stai de vorba cu el serios si daca nu intelege ar fi bine o termini cu el.
depinde si de felul in care se poarta cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se lasa de asta se merita, daca nu. lasa-l, vb cu el si spune-i sa renunte pentru ca nu e bine

| JustLiveYourLife a răspuns:

Salut! Pai in primul rand incearca sa ii explici ca nu ete bine ce face, vezi poate merge sa il aduci pe calea cea buna... daca incerci tot ce poti si tot nu a renuntat, poate ca ar fi mai bine sa te desparti. Dar mai intai incearca sa ii explici, sa ii spui ca e iubirea ta in joc si ca nu ai vrea sa il pierzi, o sa fie greu sa il faci sa realizeze dar incearca. Daca nu iti ramane solutia sa te desparti de el. Sper ca te-am ajutat! Mult noroc! love struck ma anunti cum a iesit :*

| deyss1000 explică:

Eu am incercat sa il ajut, parintii lui stiu despre asta dar nici ei nu pot face nimic pentru el.degeaba vreau eu sa il ajut daca el nu ma lasa in nici un fel. a ajuns sa fure ca sa aiba bani de iarba si ce isi mai ia el, pe mine ma neglijeaza.sta mai tot timpul fumat.straight face

| floristok a răspuns:

Eu cred ca cel mai indicat ar fi sa te desparti de el deoarece te poate si pe tine face sa incerci doar o singura si apoi sa devi dependenta...io zic sa ai mare grija

| cCrRaAzZyY a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea, daca el tine la tine niciodata nu o sa te oblige sa te prostituezi sau sa te droghezi sh uh iar aici nu cred ca este vorba de o casatorie si eu am avut un iubit care se droga dar eu l-am convins sa nu o mai faca sh el ma iubea ffff mult si facea orice numai sa fiu ferikita.in fine neam desp din cauza parintilor dar asta nu conteaza, daca sh el te iubeste va face la fel sh daca si uh il iubesti dc sa nu ramai cu el dc sa suferi dupa el? cand il poti avea langa tine, stiu cum e eu am ales sa ma desp din cauza prietenilor sh acum sufar ca proasta, daca iti propune vreodata sa te droghezi sau sa te prostituezi sau alte lucruri atunci sa renunti la el...cu toate ca va fi greu adica nu stiut depinde cat de mult ti la el sh el la tine daca vrei mai multe detalii id meu este bianca.kiss56

| Alexa_4468 a răspuns:

2 fosti prieteni de-ai mei faceau asta( eu am tinut doar la unul dintre ei oricum). Anturajul meu face asta din cand in cand.Asculta-ma! Nu merita sa il lasi la greu.Eu am facut greseala ta! Anul trecut am stat cu un baiat care isi prajea efectiv creierul! L-am lasat balta atunci din alte motive iar drogatul nu mi se parea asa grav.Insa crede-ma a ajuns intr-o stare deplorabila.Ma doare sufletul cand il vad asa! A realizat singur ca nu e bine sh de cateva saptamani s. a oprit. L-am vazut cum se schimba, cum devine agitat, cum urla, cum nu judeca ce gandeste si cum uita tot. E oribil, fa ceva cu prietenul tau.Nu vreau sa treci prin ce am trecut eu! Pentru ca va fi mai greu mai tarziu.Nu pentru ca se va purta urat cu tine. Daca te iubeste nu cred, insa se va schimba el ca om situ nu vei putea iubi 2 oameni.Pnetru ca u il iubeste pe el asa cum era nu cum va fi mai tarziu. E pacat!