cami
| cami a întrebat:

Iubitul tau e vorbaret, sau mai tacut?
Ii face placere sa stea de vorba cu tine, sau din 2 cuv "aha, bina, pa" a si incheiat discutia?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Fostul meu prieten era foarte vorbaret cand era in prezenta mea, dar la telefon nu suporta sa vorbeasca mai mult de 2-3 minute.In timp, l-am "tratat" si nu mai adormeam nici unul daca nu vorbeam cel putin 1h inainte de culcare.Intotdeauna aveam ce sa vorbesc cu el, si chiar daca vorbea mult, stia sa ma asculte.In general nu-mi plac baietii care vorbesc mai mult ca mine si nu stiu sa asculte.

19 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Sotul meu nu e foarte vorbaret, dar nici extrem de tacut. Vorbeste cand e de vorbit, nu sa se afle in treaba. Vorbesc eu... cam mult uneori!batting eyelashes Dar comunicam foarte bine, suntem pe aceeasi lungime de unda intotdeauna, uneori am impresia ca-mi citeste gandurile!

mlm
| mlm a răspuns:

Sotul meu vorbeste destul si acasa si la serviciu, are si limite, acasa ne compensam unul pe altul, vb amandoi, intr-un cuvant sintem ambii vorbareti.

lolita
| lolita a răspuns:

Iubitu meu este foarte vorbaret, ii placa sa vorbeasca si sa asculte in acelasi timp, noi niciodata nu terminam subiectele de discutie. asa isi castiga si existenta "vorbind". toti cunoscutii se intreaba cine termina discutiia tinand cont de faptul ca amandoi vorbim foarte mult.

Janina
| Janina a răspuns:

Iubitul meu e atat de plin de energie si e atat e vorbaret si iubitor, atent incat uneori simtt ca ma incarca si pe mine cu energia lui.
vorbeste mult si e foarte deschis la orice ii propunbatting eyelashes

| gabimaris a răspuns:

Comunicarea este foarte importanta pentru noi, comunicam foarte bine (suntem impreuna de zece ani), deja ne intelegem din priviri, dar obisnuim sa ne povestim unul altuia de toate!

| Shery a răspuns:

Sa inteleg ca iubitul tau nu e prea comunicativ, nu?
Eu zic sa stai linistita, baietilor nu prea le place sa vorbeasca mult, cel putin pe mess sau la telefon. Dar daca si atunci cand sunteti impreuna te ignora sau nu il intereseaza persoana ta, atunci este o problema. La el. Si ar trebui sa gasiti o solutie.

Parerea mea big grin

| alinaandrei a răspuns:

Iubitul meu cam asa este cum ai intrebat u
. el asteapta ca mereu sa vin cu ceva nou cu discutii interesante dar el nu face nimic asteapta doar de la mine si e foarte orgolios in schimb.nu stiu ce sa ma mai fac cu el. oare ma iubeste sau nu?

| Cryss a răspuns:

Pai eu cu prietenul meu vorbim muuuult blushing despre subiecte aiurealaughing dar si cand e ceva serios avem conversatii foarte lungi happy.
Avem conversatii seci atunci cand ne-am certat sau e el nervos happy.

| guess_who a răspuns:

Fostul meu iubit era vorbaret, dar stia cand sa mai si taca.
Ma simteam in al 9lea cer cu el, dar acum... mi-e cam dor de el.

| eu_4161 a răspuns:

Pai... daca incepe sa vorbeasca cu mine este destul de vorbaret... Dar nu ii place deacum sa "Aha...am inteles...mai vb.pa"

| Mashka a răspuns:

Prietenul meu e vorbaret, si stie sa ma asculte cu atentie...Ne intelegem bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este și tăcut dar și un mare vorbăreț.
Dacă ar fi după noi, am epuiza toate cuvintele și ne mai trezim și împrumutați cu vorbe din alte limbi.
Discutăm orice, comunicarea ne este alături.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu (sotul) e tacut si eu sunt opusul. Ii inteleg stilul, dar compensez cu altele, de genul TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu el ma intreaba mereu sa spun un subiect despre care sa vorbim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cateodata suntem vorbareti aman2 dar cateodata nu stiu suntem prea tacuti dar nu inteleg de ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nici prea tacut dar nici prea vorbaret...

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Iubitul meu e foarte tacut in prezenta mea, chiar si cand vorbim la telefon la tot ce il intreb raspunde in 2 cuvinte.Nu stiu cum sa-l fac sa vorbeasca.Am incercat mai multe metode imi mai ramane decat sa-i spun sa fie mai vorbaret a la scoala e genu clovnu clasei.

| doinisor a răspuns:

Practic el nu vorbeste cu tine ci doar aproba ce spui tu

| heaven a răspuns:

ii face placere sa stea de vorba cu tine daca nu este tacut/a.