| MhPnr a întrebat:

La căsătorie soţia trebuie să îşi schimbe religia (dacă e diferită de cea a soţului) după el? e obligatoriu?

Răspuns Câştigător
| Mirela77 a răspuns:

Doar daca se casatoresc religios trebuie sa decida fiecare cine isi schimba religia.
Daca este doar civil nu exista nici o problema doar ca la fel trebuie sa decina religia copiilor.

5 răspunsuri:
| Иαяʋтσ a răspuns:

Nu coneaza bunicamea s-a recasatorit si a ramas la aceeasi religie.

| Ella3133 a răspuns:

Sotul dupa sotiewinking
sau pot ramane asa, si daca or avea un copil, copilul ia religia mameiwinking

| Soowhaat01 a răspuns:

Nu e obligatoriu. Decat daca vrea ea.

Dar cand vor naste un copil trebuie sa decida religia lui.

| LMAO a răspuns:

Nu!
In nici un caz
Mama are religia diferita de cea a tatalui

| StefaNnNNN99N a răspuns:

Nu trebuie! Doar ca trebuie sa aleaga ce religie ii va da copilului (a mamei sau a tatalui).