| picea a întrebat:

La ce varsta copii pot alege in caz de divort? multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zece ani, dar asta nu este neaparat batut in cuie. Daca paratul nu poate demonstra(material, moral etc), ca poate, spre a-i fi dat in grija sa minorul, castig de cauza..."niente" Asadar, copilul este o victima a adultilor. Bani(mita), pile, martori mincinosi, cum de fapt este fascinanta noastra tara, Romania!

7 răspunsuri:
| Brotacelu a răspuns:

10 ani trebuie sa aiba copilul/copiii
Atunci pot fi adusi in instanta pentru ca judecatorul sa discute cu el/ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce se casatoresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 8 ani stiu eu doamne fereste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 10 ani.

| mirella_4348 a răspuns:

La 10 ani

| eumisha28 a răspuns:

De la 8 ani.sora mea a avut proces cu fostul sot in luna mai anul acesta. cel mai mic are 8 ani impliniti de curand.lau luat in sala de judecata si lau intrebat cu cine vrea sa stea dar in absenta parintilor.

| AmericanCookie a răspuns:

Nu este obligatoriu sa o faci, eu nu am facut-o desi am trecut de 10 ani, asta depinde si de situatia parintilor, de exemplu:poti sta cu mama si te viziteaza tata sau invers, ori poti sta partial cu fiecare o saptamana. mama, o saptamana. tata sau in cazul in care unul dintre parinti este plecat din tara poti vorbi pe messenger sau la telefon, mult noroc!