| BUBULINA a întrebat:

La ce varsta poti inscrie copii la gradinita? la 3 ani si 8 luni este mic?

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

De la 3 ani poti sa il inscrii in grupa mica.

| EUSIATIT a răspuns:

E super bine pentru ca e receptiv si se acomodeaza repede in colectivitate

| ines a răspuns:

Nu e mic.Al meu baetel a fost la gradi de la3 ani si 4 luni

| Corina a răspuns:

Incepand cu varsta de 3 ani, toti copiii pot fi inscrisi la gradinita. Deci copilul tau are varsta optima pentru inscriere. Totul e sa urmaresti perioada de inscrieri (dupa 15 mai), eventual sa ai ceva pile in sistem, caci locurile sunt limitate la gradinitele cuprogram prelungit. Succes!

| mihaa a răspuns:

Eu pe fetita mea o inscriu din toamna, si are trecut de 4 ani, si ca cea mare am facut la fel, nu o chinui ca trezitul de dimi, are timp

| Orannginna a răspuns:

4 ani mi se pare varsta ideala. Dar acum se pot inscrie si de la 3 ani, mai ales la cele cu program prelungit. Si asta este in favoarea parintilor si a timpului lor. happy

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu este mic, sunt parinti care isi duc copii mai de mici, pentru ca nu au ce face cu ei.Banuiesc ca la 8 ore, daca da e perfect.

| Anecherry a răspuns:

Nu e mic, poti sa-l daihappy.

| dorutzu a răspuns:

Nu e perfect deoarece el acum se poate acomoda mai repede are minte mai limpeda daca l-ai da mai tarziu nu ar fi rau dar mai bine dal acum