| anadark84 a întrebat:

La doi ani dupa ce s-a terminat relatia l-am vazut in poze cu o tipa pe care o stiu. Amintindu-mi de cat m-a mintit si inselat inca nu vreau sa-l vad fericit. E normal sa ma mai afecteze asta?

Răspuns Câştigător
| RobertTmroo a răspuns:

Nu ar trebui sa te lasi influentata de astfel de sentimente, din moment ce relatia voastra s-a termina, inseamna ca ceva nu a mers, ca nu ai fost fericita, iar legat de faptul ca tu crezi ca el te-a inselat..., asta e pacatul lui, in viata "roata" se invarte, si mai devreme sau mai tarziu isi va primi inapoi tot ce a ce a facut.
Daca te lasi influentata de sentimentele pe care le simti acum, asta nu face decat ca el sa iti faca si acum indirect rau, asta te va tine in acelasi loc in viata, zilele/lunile poate chiar anii vor trece pe langa tine fara sa iti continui viata din punct de vedere sentimental, lasa-l pe drumul lui, nu te mai interesa de ce face el si mergi pe drumul tau, numai asa poate sa iti fie bine si sa intalnesti pe cine trebuie, pana la urma fiecare dintre noi vrem sa iubim si sa fim iubiti happy.
Bafta in toate si Sarbatori Fericite sa ai happy!

3 răspunsuri:
| anadark84 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Nu il mai iubesc. Mi-a facut prea mult rau. De asta nu mi-e bine cand vad ca el e happy si merge mai departe. Dar totusi nu ar trebui sa-mi mai pese...

| sabina_8954 a răspuns:

Stii cred ca daca te afecteaza asta il placi ...esti geloasa si mie mi se pare normal daca inca te mai atrage ...si eu sunt cam in aceiasi situatie si in ultima vreme imi merge bine cu e adica suntem mai mult decat r prin fatpte dar nimeni nu stie astabig grinmarog incearca sa te apropii de el nu cred ca o sa-ti para rau

| Adisa a răspuns:

Dacă încă îl mai iubești atunci da, e specific geloziei.

Adisa