| xFaith a întrebat:

Deci pur si simplu nu ma pot abtine sa nu ma uit pe profilul fostei lui prietene. imi vine mereu sa plang. e foarte frumoasa!. Am vazut ca fosta lui prietena pastreaza 2 poze cu el pe fb si ma doare ma doare cand ii vad impreuna in poze. Nu vreau sa mai fiu geloasa. nu mai vreau sa imi pese atat de tare, stiu ca ce`a fost a fost dar asta e firea mea. Nu vreau ca obsesia asta sa ne afecteze relatia. Un sfat va rog?

Răspuns Câştigător
| AmaToaRea a răspuns:

Am patit si eu asta.de cat timp este cu tine? eu si dupa 1 an de relatie cu el tot ma mai afecta chestia asta (cu ea a stat 3 ani jumatate) stai linistita o sa iti treaca chestia asa daca el este atent cu tine si nu iti da motive de ingrijorare e totul ok. daca o iubea pe ea era cu ea nu se mai desparteau nu?tongue

7 răspunsuri:
| SentimentalConsil a răspuns:

Nu trebuie sa fim complexati dee felul in care aratam, dimpotriva, trebuie sa ne straduim sa aratam contrariul adica nu aspectul fizic conteaza 100% la om, ceea ce gandeste si ce are in suflet denota caracterul unui om asa ca draga mea poti sa te uiti si la 100 de poze cu manechinuite ca doi bani nu face, tu vezi-ti inainte de relatia ta si toate vor fi bune
Sa fimi iubiti si fara frica kiss
Nu ar fi rau daca ti-ai posta poza la avatar

| KDily a răspuns:

Fa ce`ti spune inimawinking. iubeste cu sufletul nu cu minteabig grinbig grinwinking

| Costy3000 a răspuns:

Pai cumetras te duci si o bati pana scoate pozele daca nu poti sa o bati o speriio intimidezi pe messenger.

| xFaith explică (pentru Costy3000):

As face si asta straight face dar apoi o sa am probleme cu parintii ei sau cu prietenii ei oh go on

| xcore a răspuns:

Vei trece peste happy Rabdare.
Ca sa nu va afecteze relatia incearca sa nu deschizi subiectul niciodata ca sa nu va certati.

| yonu2 a răspuns:

Incearca sa nu te mai uiti pe profilul lui