| cookiealex15 a întrebat:

La examen la numeste 2 moduri de expunere utilizate in textul dat eu am scris naratiune si descriere i bine? ca in barem scrie naratiune si dialog

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Corect era naratiune si dialog, ca in barem. Nu vei lua punctajul complet, dar, vei lua cateva puncte, totusi. Si era asa de vizibil dialogul ala!

22 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Ţi-a zis să scrii două moduri de expunere utilizate în basm,alea erau : naraţiunea, descrierea şi dialogul.Şi eu am scris naraţiunea şi descrierea, e bine şi aşa.Succes mâine la mate!

| Sოﺁℓε a răspuns:

Si eu tot asa am scris
erau vreo 2 randuri de dialog in rest totul era descriere...

| KySyB3B3 a răspuns:

Mie mi-a zis la sf ca era si descrierea

eu am scris descrietea si dialogu.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Este naraţiune şi dialog.
Nu apărea descrierea în acel text.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

@adrian:
Era naraţiune, copilul lui Dumnezeu.

| davidwarner a răspuns:

Nu este bine. Descriere inseamna sa PREDOMINE substantivele si adjectivele cu rol de epitet.

| adi4ever a răspuns:

Si eu la fel am pus...acum nu stiu ce sa zic...Da normal e si descriere

| adi4ever a răspuns:

@RelaţiiCuClienţii: Tu esti sanatoasa? Cum naiba nu era descriere? Erau 2 cacaturi de dialog restul descriere pana acolo... Daca nu ne puncteaza sa facem contestatie!

| adi4ever a răspuns:

@RelaţiiCuClienţii : Lasand la o parte ce au scris aia in barem...tu nu ai vazut deloc ca e descriere in fragmentul ala la inceput?

| PinkDea a răspuns:

E bine exista si putina descriere
eu am scris :
Naratiunea, dialogul, descrierea;

| camy417 a răspuns:

Primesti jumatate din punctajul acordat pentru acel exercitiu

| ShowTim3 a răspuns:

Este si descrierea happy

| TiMan a răspuns:

Pai descriere nu ai avut decat sumar, folosita in naratiune deci cade, asa ca raman dialogul si naratiunea.

| ionutz24_2810 a răspuns:

Este descriere dar mai putina da totusi iti scade max 1 p
adica o sutime sau cum se calculeaza

| Dreams7 a răspuns:

Era si descriereahappy

| sunflower01 a răspuns:

Si eu tot asa am scris
dar daca in barem scrie si dialog fara descriere ...nu stiu

| alinutza_9952 a răspuns:

Da! este bine naratiunea si dialogul. Nu descrierea, este cu totul si cu totul altceva.

| Oana_9216 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic in barem am vazut ca scrie naratiunea si dialogul nu prea era descriere dar oricum nu cred ca e greseala o sa iti puncteze cat de cat si eu am vrut sa scriu asa!

| Nicollet a răspuns:

Era naratiunea si dialogul.asa am pus si eu si a fost bine

| Aurelian_Horvat_1997 a răspuns:

E bine si naratiune cu dialog si dialog cu descriere deoarece la sfarsit avem descriere:descoperi idee jurnalului:un jurnal... descrie despre jurnal mai multe idei

| Aurelian_Horvat_1997 a răspuns:

Si pe langa asta zice ca selecteaza doua moduri de expunere utilizate in textul dat dar cand colo nu zice cele doua moduri de expunere utilizate in textul dat deci si descrierea ii

| onitza14 a răspuns:

Nu o sa pierzi 30 de sutimi sad