| Nu21stiu a întrebat:

La începutul anului școlar mi-am făcut doua bune prietene,care apoi am devenit bff. Una dintre ele mai avea o bff, pe verișoara ei.Am cunoscut-o și chiar mi-a plăcut caracterul ei.
Ieri a fost ziua internațională a prieteniei,a trimis o postare pe snap in care o menționa doar pe ea ca fiind ce mai buna prietena,cu cateva zile in urma a trimis un snap cu bratarile bff,cu toate ca suntem mai multe bff iar noi nu avem brățări, astăzi a trimis un snap in care din nou o menționa ca fiind cea mai buna prietena doar verișoara ei, eu inteleg ca se cunosc de 11 ani, doar ca de ce ne-a spus ca și noi suntem bff? Adica cel puțin eu cu ea mă înțelegeam mai bine decât cu celelalte, dar de vreo săptămâna s-a schimbat mult și este mai distanta.Nu cred ca am greșit cu nimic și chiar nu vreau sa stric telepatia cu ea deoarece o iubesc ca pe o sora și chiar nu vreau sa o pierd.
Mi-e frica sa o întreb dacă mai suntem bff, chiar nu stiu ce sa fac, va rog ajutați-mă pentru ca in ultimele zile mă preocupa doar asta și sunt prost dispusă!
Help meee plssss!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, mie termenul de bff imi sugereaza ca poate fi o singura persoana. "cea mai", adica una. Acum inteleg ca nu poti sa le clasifici, deci mai bine le numesti prietene si atat. Nu stiu ce varsta ai, probabil mica, dar o sa te ajute pe viitor sa zici doar "prieteni", e mai corect pentru toata lumea. In al doilea rand, prietenia voastra nu trebuie sa fie bazata pe niste postari. Adica pe bune daca dintr-un snap va suparati ce "bff" e aia... Ce, si eu mai uit sau pur si simplu nu vreau sa dau tag cuiva si nu se supara nimeni. Incearca sa te maturizezi si tu si prietenele tale. Si nu iti mai pune baza pe o persoana de parca de ea depinde viata ta. Nu mori fara ea, nu mori fara nimeni. E bine sa ai prieteni, dar prietenia inseamna sfaturi, râsete, planuri, nu amarate de postari pe snap, concentreaza-te pe ce conteaza si fa-ti prietene serioase si care te ridica.

5 răspunsuri:
| girly77777 a răspuns:

Hey! Eu am pățit chestia asta, și când am întrebat-o pe fosta mea "BFF" dacă mai suntem cel puțin prietene mi-a raspuns: "nu ți-ai dat seama până acum? De mult nu mai suntem prietene." Asta s-a întâmplat. acum 4 ani.
Sfatul meu este da ignori postările de pe snap și sa te concentrezi asupra comportamentului ei, dacă atunci când vorbești cu ea este mai rece, sau evită să vorbească cu tine, întreabă dacă mai sunteți prietene.
Sper ca îți sunt de folos

| Nu21stiu explică:

Relația*, nu Telepatia