| ELLSSA a întrebat:

Lasati-ma sa imi cant iubirea...
http://www.youtube.com/watch?v=wvueIRGywLE

Mi-e dor de tine, tu membru a TPU-ului...

Ce sacrificii ati facut sau puteti face pentru a demonstra iubirea cuiva?

Răspuns Câştigător
| DenisaAbdn a răspuns:

Sacrificiu e cam mult spus. Poate anumite compromisuri pentru ca relatia sa functioneze.Nu as putea renunta niciodata la familie, prieteni, planurile de viitor privind cariera, pentru a-mi demonstra iubirea fata de cineva. Toate pot fi imbinate si ajustate astfel incat sa pot avea o relatie adevarata. Dragostea nu inseamna slabiciune si sacrificiul din dragoste nu are nimic nobil in el. Sa fii iubita!

2 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Am renuntat la el, chiar daca il iubeam, pentru ca stiam ca ii fac si o sa ii fac doar rau. Stii, mai sunt relatii in care amandoi se iubesc nespus dar fiecare iubeste diferit si uite asa il ranesti pe cel de langa tine. Asa a fost relatia noastra. A fost o relatie cu multe tipete, certuri, despartiri si multe lacrimi din partea amandurora. Nu exista sacrificiu mai mare decat cel de a renunta la persoana iubita chiar daca ti se rupe inima in doua cand il/o vezi. Asa ma simt si eu. A trecut un an si nu l-am uitat. Ma intreb adeseori daca el m-a uitat!?

| sararebeca a răspuns:

O suport pe maicasa care incearca zi de zi sa ne desparta si asta cred ca este cel mai mare sacrficiu pentru ca este terorizanta