| Alex_5845 a întrebat:

M-am indragostit de o femeie maritata tin la ia enorm de mult o respect, si ma respecta practic ne complectam unul pe celalalt, stiu ca ceeia ce facem nu e bine dar nu stiu cum sa punem punct relatiei noastre in asa fel incat sa nu o supar imi doresc sa ramanem amici. m-am indragostit de cine nu trebuia, uitasem sa mentionez sunt si eu casatorit astept raspuns de la fete evitati sa ma criticati

17 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Scuza-ma ca-ti spun, numai oamenii slabi cedeaza ispitei! Dragostea adevarata nu se imparte, cu sentimentele nu te joci!

| gigiro a răspuns:

Eu nu cred ca e adevarata povestea ta, dar daca e asa, numai tu poti decide pe cine iubesti cu adevarat, pe cine vrei sa ai mama copiilor tai, cu cine vrei sa mergi impreuna pe drumul vietii. Tu decizi in care relatie ai gresit: cu sotia, sau cu prietena.

| Barajag a răspuns:

Nu este foarte greu sa-i spui respectivei ca, va faceti rau atat voua, cat si celor dragi, asta bineinteles daca vor afla (banuiesc ca nu s-a aflat nimic pana acum ), dar trebuie sa puneti capat.Ai scris(tin la ia enorm de mult o respect). Nu o iubesti, sunt sigura de asta, spunandu-i ca nu-ti mai doresti sa continuati, isi va da seama (poate) ca, tot ceea ce ati facut pana acum a fost o greseala.Bafta!

| clauss a răspuns:

Stiu ca nu sunt fata, dar alex prin asa ceva am trecut si eu, numai ca eu nu sunt insurat, pe cand ea e maritata si are si o fata, am incercat si eu s o uit, am incercat sa ma indepartez de ea, am cautat alte relatii, dar tot la ea ma gandeam, de doua luni e plecata in Italia si a rupt orice legatura cu mine, pot spune ca mi a mai trecut din dorinta de a fi cu ea, am cam uitat o si cred ca sg solutie si la voi e unul din voi sa plece s au sa puna puctul pe i

| danielagoldica a răspuns:

E foarte delicata situatia in care te afli. Daca e sa ne luam dupa morala atunci vezi raspunsurile de pana acum! Dar situatia sta altfel! Cu dragostea nu te pui. Atunci cand te indragostesti de cineva nu te mai uiti la nimic si cu atat mai mult la niste hartii care te tin legat de sotie.Pe de alta parte sotia ta nu va fi niciodata fericita alaturi de tine atata timp cat inima ta apartine altei persoane. Sfatul meu este sa mai lasati ceva timp sa treaca si sa fiti siguri de sentimentele care va leaga pe tine si prietena ta. Daca cu adevarat va iubiti si va intelegeti atunci hotarati sa va despartiti de partenerii vostri si ramaneti impreuna. Nu are rost sa va chinuiti cu totii si aici ma refer si la ceilalti 2 cand puteti fii fericiti ca doar nu aveti doua vieti.Cu timpul sotia ta va intelege situatia si la randul ei isi va reface viata.

| YourDailyApple a răspuns:

Nu stiu cum ai putea sa scoti cuvintele pentru a pune capat laughing sincer, habar nu ai sa te exprimi. "ia", " celalalt"? Cu cine ai studiat limba romana? fiica lu` Basescu?

| snowflake a răspuns:

Hai ca o sa incerc sa nu te critic tongue

ce anume te atrage la femeia asta? poate e total diferita de sotie si tocmai de aceea te papa pielicica sa pici in. pacat! big grin

deci, pe rand :
-explica-i ca nu puteti avea o relatie in afara de cea de amicitie
-spune-i ca, oricat ar insemna pentru tine, nu poti pune casnicia in pericol : nici pe ai ei, nici pe a tawinking. ar suferi prea multe persoane in jurul vostru

daca si ea te apreciaza si tine la tine, va intelegewinking

| ioanaioana a răspuns:

Ca so uiti incearca sa petreci cele mai frumoase momente cu sotia ta

| Domyno a răspuns:

Mama ei de romana laughing Nu's fata dar nu m-a zgariat tare de tot "exprimarea" si te sfatuiesc ca pe viitor sa fii mai atent cum scrii.winking

| cornel a răspuns:

Nu stiu cati ani ai dar.ma rog. zi direct frate.nu mai esti de 2 ani. o greseala enorma.cu femeie acasa si te uiti la altele.sincer acumstraight face. nu o mai cauta.vezi-ti de femeia ta. de aia o aihappy. iti urez tot binele din lume.happy. uita de ea si revino la femeia tahappy

| diana a răspuns:

Doamne, bine ca ti-ai dat seama!
Chiar crezi ca sotia ta merita sa o inseli? Mai ales daca aveti vreun copil...
Spune-i ca ai tinut si ti la ea, dar relatia voastra numai poate continua deoarece amandoi sunteti casatoriti.
P. S:Eu as fi foarte atenta in locul deoarece nu sti daca nu ii va spune sotiei despre relatia voastra...(desi asta ai merita)

| xClementine a răspuns:

Eu iti sugerez sa ramai cu sotia ta pentru ca asa este mai bine.Relatia dintre tine si acea femeie nu poate duce la bine ci la ce este mai rau. Daca renunti tu la sotia ta si peste ani femeia respectiva se va desparti de tine? Atunci ce ai sa mai faci? In plus distrugeti doua casnicii... a ta si a ei. Daca unul dintre voi are copii sau mai grav amandoi atunci ganditi-va la ei.Sau daca nu la viitor.

| LLLLLLLL a răspuns:

Offff... incercati sa discutati. e o diferenta intre ceea ce simti sa faci si ceea ce iti dicteaza ratiunea. mie...imi place sa ma joc cu focul insa am grija sa nu imi cladesc fericirea pe nereficirea altei persoane.
ai grija de tine si eventual...de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i explica ca o iubesti, incearca sa-i zici ca dragostea se simte

| Valyy06 a răspuns:

Ma,omule,nu stiu cum gandesti u ca si eu sunt in aceeasi fazarolling on the floorDaca ai ocazie si merge(aici ai sa te prinzi tu), da-i si tu la buci pe ascuns, asa mai eu stiu cum, vezi tu, ne auzim.Noroc!

| clauditza_8517 a răspuns:

Buna, parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti serios cu ea si sa puneti capat relatiei mai ales daca ea este casatorita si tu la fel, sau daca va iubiti asa de mult, facetiva curaj si vorbiti cu partenerii vostri de viata si despartiti-va. doar at va puteti iubi liberi.

| morala a răspuns:

Nu o sa o poti uita, desi tii la sotia ta. Cealalta simti ca te completeaza. Nu te-ai indragostit de cine nu trebuia. Te-ai indragostit ca asa trebuia. Ai permis asta. Stiu, e greu. Dar va trebui sa astepti sa vezi daca merita sa faci greseli in viata.