| alexa19 a întrebat:

Fostul meu prieten care a pus punct relatiei noastre mi-a spus daca vreau sa ramem amici si eu i-am spus ca numai vreau sa ramem nici amicisadDupa 7 luni de relatie fiecare pe drumul sau acumsad
Credeti ca am facut bine ca nu am ramas amici? sau trebuia sa ramem amici?

Răspuns Câştigător
| Lilia2621 a răspuns:

Amici? NU NU NU...ai facut bine. Daca ati fi ramas preteni mereu ai fi avut sparante in vint, si asteptare te-ar fi durut. Dar asa, fiecare pe drumul lui e mai corect. De la inceput iti va fi greu, uneori iti va parea rau c nu ati ramas prieteni, dar asta va trece si vei putea sa-l uiti mai repede, fara sperante desarte, fara asteptari. Si niciodata sa nu te gindesti la cit timp a durat relatia, asta te face sa de doara si mai tare. 7 luni nu e nimic, daca tu plingi pentru7 luni, ce sa mai zicem de altele care se despart dupa ani de zile? Asa ca fii cu gindul ca esti tinara si ca baietii nu s-au terminat asa ca iti vei gasi unul care sa te respecte si sa te iubeasca, iar fostul tau isi va da seama ca te-a pierdut atunci cind te va vedea fericita cu altul, dar atunci tu nu vei mai vrea sa fii cu el. Asa ca capul sus si uite-te doar inainte, fara a intoarce capul in urma.

8 răspunsuri:
| BloodyBlade a răspuns:

Eu as fii dat orice ca sa fiu amica cu prima mea iubire dar...acum nimic nu mai e la fel...si nici posibil nu mai esad

| Anentykkk a răspuns:

Eu cred ca mai bine ramaneati amici.Ca [presupun] ca nu a fost prea dureros motivul pentru care v-ati despartit. Daca de exemplu te insela sau ceva, ar trebui sa nu mai vb, dar cu un alt motiv nu are rost ca sa nu mai vb!

| Titi_7923 a răspuns:

Apreciez mesajul tau Senaris

| Senaris a răspuns:

Deci, eu urasc chestia asta. Vreau sa ne despartim insa putem ramane prieteni e ca si cum ai spune : Ti-a murit cainele dar il poti pastra. Mie nu mi-a mai pasat de fata care s-a despartit de mine, punct. Nu depind de ea, am o viata inainte, am destui prieteni nu mai am nevoie de una care mi-a frant si inima pe deasupra. Aici depinde, daca era o persoana pe placu tau si tu inca il iubeai e bine ca nu ati ramas amici. Te distantezi si-ti trece. happy

| Titi_7923 a răspuns (pentru Senaris):

Apreciez mesajul tau

| SethMC a răspuns:

Trebuia sa ramaneti amici.

| PaCiFiSt a răspuns:

Uite cum sta treaba... Daca te-ai despartit de cineva si el/ea ti-a cerut sa fiti inca amici...inseamna ca nu te-a iubit niciodata sau ca inca te mai iubeste.

| dyzzi a răspuns:

Trebuia sa ramaneti amici, adica gandeste-te, tu poate l-ai iubit, 7 luni de zile si dupa aia sa treceti pe strada ca si cum absolut nimic nu s-ar fi intamplat. Consider ca e cea mai mare prostie sa nu ramai prieten cu cineva dupa ce ai avut o relatie cu el