| Mihail123456 a întrebat:

M-am saturat de viata asta simt co iau razna tare mie ca o sa cad prada depresiei si voi face vreo nefacuta! Cum pot sa scap de stres?

19 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Asta e o problema care tine de medicul psihiatru.

| madcerisier a răspuns (pentru doctorandus):

Asta e o problema ce tine de puterea mintii. Si medicul psihiatru tot camarutele din creierasul tau le deschie, nu ale altuia,

| danay72 a răspuns:

O soluție :o bună comunicare este una dintre cele mai eficiente arme în lupta împotriva stresului. Intr-o carte se spunea:„Planurile eşuează unde nu există o discuţie confidenţială, dar se împlinesc când sunt mulţi sfătuitori". Unii au constatat că, după ce şi-au deschis inima în faţa partenerului de căsătorie, a unui prieten ori a unui coleg, s-au simţit mai puţin stresaţi. Încearcă metoda aceasta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Asta nu e bun ma baiatule. E drept ca nu traim vremuri prea romantice dar niciodata pe pamant nu a fost rai pentru noi astia mici. Uite ce e -Vezi filmul Cenusareasa 2015 ( Cinderella ).Il gasesti pe online. Dupa aia iti mai dau eu niste teme de gandire, iti mai spun eu niste lucruri, poate te pun sa te spovedesti putin si vedem. Nu dezerta, fii demn! Imi spui cum ti s-a parut filmul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimini cauza si scapi de stres. La spital, pe pastile, nu e fain.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Sex sport ieși cu prietenii citeste asculta muzica sex happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Mihail123456):

Normal, sexul te bine dispune numai cand te gândești la el happy Fa-l și sa vezi ca se duce dracu orice gând negru big grin

Răspuns utilizator avertizat
| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Te rog, sa nu faci ceva de care iti va parea rau dupa. Si eu sunt o fire ultra sensibila si depresiva, dar nu e bine. Eu am invatat ca ce nu ma doboara, ma face mai puternica. Trebuie sa te gandesti ca totul se intampla cu un scop si ca intr-o zi va aparea ce va mai bun, mai frumos. De stres nu poti sa scapi ca face parte din viata. Trebuie doar sa fim tari ca noi existam cu un scop in lumea asta. Capul sus si multa bafta!

| TerenteFTW a răspuns:

Mastur beaza-te!
Fa orice te face fericit, apuca-te de un sport de echipa la un club unde sa socializezi si sa iti faci prieteni, daca stai toata ziua intre 4 pereti si cu ochii intr-un ecran unde crezi ca ajungi?

Răspuns utilizator avertizat
| TerenteFTW a răspuns (pentru Mihail123456):

laughing cred ca inteleg ce spui, am fost si eu asa, am inceput sa ma duc cu un prieten la sala si acolo am fost intr-o companie foarte placuta, mi-am pierdut din inhibitii si am inceput sa socializez cu oricine, bafta happy

| madcerisier a răspuns:

Masaj sau cauta-ti o sugar baby sa aduca un pic de culoare in viata tawinking

Răspuns utilizator avertizat
| madcerisier a răspuns (pentru Mihail123456):

Pai care e principala problema? Ce te nemultumeste? Viata profesionala, personala, femeile, familia? Daca indentifici sursa problemei, e mult mai simplu sa gasesti solutia. Lasa-ma sa te ajut. Spune-mi ce te supara.

Răspuns utilizator avertizat
| madcerisier a răspuns (pentru Mihail123456):

Cati ani ai? Cu ce te ocupi? cum arata o zi obisnuita la tine? si cum ar arata o zi perfecta? Cum iti petreci weekendurile si cum ti-ai dori sa ti le petreci?