| alexandra095 a întrebat:

Ma ajutati in legatura cu o prietena. Eram afara cu ea si am mers cu ea sasi cumpere niste biscuiti.Si fara sa vreau i-am aruncat jos. Deci au trecut 2 saptamani si nu vrea sa ma ierte.Am vorbit cu ea la telefon si a zis ca nu ma iarta decat daca imi arunca ea ceva jos din greseala (cu intentie) As vre sa stiu imi vrea raul? da sau nu? si prietenia pentru ea valoreaza cat 2 lei Xd?

Răspuns Câştigător
| Alecsyyya a răspuns:

Ar trebui sa inteleaga ca a fost o greseala din partea ta, acum nu trebuie sa se si razbune. O sa ii treaca, nu iti face griji.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se razbuna pe tine dar ii va trece ei

| 愛日本 a răspuns:

Vai, ce copila. Cum sa faca asa ceva? Mai bine ai ignorao, daca si-ar arunca prietenile pe 2 lei un pachet de biscuiti, atunci nu stiu ce sa zic. sa-si gaseasca prietena ''perfecta''.

| anabelisa a răspuns:

Saraca limba romana! Mult o mai chinuiti!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

O prietena adevarata nu reactioneaza asa in fata unei greseli.Cumpara-i un pachet de biscuiti si cere-i scuze, apoi intoarce-i spatele.Asta merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignor-o și după ceva timp te va căuta.

| Dolyta a răspuns:

Cati ani are? 10?
un prieten nu face asa, hai face pe suparata 3 zile, dar 2 saptamani... pentru ce? pentru 2 biscuiti?
mi s.a intamplat si mie cu o prietena foarte buna, a fost suparata o saptamana si ne.am ignorat una pe alta, dar pana la urma ea mi.a vorbit din nou.
zic sa o lasi in pace un timp si o sa.i treaca.

| missguccigirl a răspuns:

Daca a facut asa ceva e clar ca e foarte copilaroasa si trebuie sa se maturizeze asa ca cel mai bine e sa o ignori..sau poate era suparata pe tine din alte motive mai dinainte de acest incident si nu are curajul sa iti spuna in fata ce o supara asa ca a ales faza asta cu biscuitii ca pretext.O poti intreba daca era suparata dinainte pe tine si daca raspunsul este nu o lasi in pace nu merita sa fie prietena ta. Sper ca te-am ajutatwinking

| deeaDeeDeea a răspuns:

Se pare ca pentru ea prieteni voastra inseamna doar 2 lei asta este las-o in pace si o sa vezi ca dupa, ea va avea nevoie de prietenia ta.