| denisa_4886 a întrebat:

Deci acum aproximativ 1 an m-am scimbatd e scuala eu si niste prieteni. ESTE FUATE LUNGA POVESTEA DAR VA ROG CITITIO Eram la biblioteca, si o prietena de a me era la calculator langa ea sau asezat vreo 5 baieti iar eu eram cu ea ei vorbeau cu ea dar ea nu-i baga in seama cand eu am ajuns una baiat m-a intrebat si pe tine frumuasao cum te cheama si i-am zis m-a intrebat anumite lucrur prietenesti, in acea dupa masa el si prieteni lui mau zapacit de cap ei in acea dupa masa la un baiat i-am inceput sa ii plac ce il chema Juan eu nu stiam doar un prieten de al lui a trecut timpul si eu am ramas prietena cu toti acei baiet iar inainte cuvreo 4 zile inainte de craciun din nou eram la biblioteca si eram eu la un calculator si baiatul care m-a intrebat pe tine frumuasa cum te cheama ( il heama marc) sa asezat langa mine si vorbeam apoi a venit un prieten de a lui ce il cheama Cristian eu eram fuarte suopasata pentru ca bunica mea era la spital iar ei 2 mai facut sa uit de tot radeam vorbeu frumos...

Am fost prieteni vorbeam pe me, s facebook... in fine dupa un timp am avui un vis ca eu si marc neam dat intalnire in curtea scoli iar eu cand fugeam de la ore sa ma intalnesc cu el l-am vazut sarutandu-se cu o prietena iau eu plecasem i el a venit i m-a sarutat iau eu am placat in clasa in acea nuaptenu am bagat in sema visul credeam ca este o porcarie, Dupaia dupa 1 saptamana era o petrecere parinti nu mau lasat sa merg si prietenele mele erau acolo a 2 zi ma intilnisem cu ele si mai zis ca au zis noi am dansat cu prietenul tau marc si nem distrat nu stiu ce, in acea seara am inceput sa simt ceva credaem ca nu ii nimica apoi dupa vreo 2 saptamini mi-am dat seama sa imi placea tare mul baiatul si nu indrazneam sa ii spun o prietena de-a mea mai zis in ore daca nu ii zici tu ii zic eu in pauza iar eu i-am zis si daca nu o sa mai fim nici prieteni apoi in pauza prietena acea i-a zis iar eu pe marc nu il bagam in seama ptc imi era rusine a trecut vreo 2 saptamini asa ma intrebau prieteni lui iti place de mar iar eu nu ziceam nimica apoi intr-o dupa masa i-am zis ciaoo pe facebook cu o frica in mine iar el mi-a zis tie iti place de min denisa iar eu i-am zis ca da si el mai zis atunci vrei sa ne intalnim intr-o zi si eu am zis da i-am zis la ceo ora si unde mi-a zis sa aleg eu, al ales un loc prumos pe mirador la ora 4 i jumatate iar el mi-a zis 4? si am zis da eram fuarte emotionata dar ek mi-a zis putem al 4 nu la patru juamte iar eu eram atat de zapacita in cat nu am vazut iar el mkai zis no bine ne vedem miercurii. Eu numaram orele si minutele in clasa numai despre el vorbeam cu prietena mea apoi era marti seapra si eu eram atat de feritcita am zis mine ma vad cu el ce bucurie dimineata m-am inbracat frumos sa merg la scuala si eram fericita. Dupa ce am iesit de la scuala el era in fata mea singur mergea acasa si eu eram cu o "prietena" o prietena stiti dinaia care iti vrea raul el cand m-a vazut sa oprit iar "prietena" incerca sa ma faca geluasa iil mingaia se juca cu el, si eram geluasa, iar eu i-am zis plecam mai repede el cred ca a crezut ca am vrut sa scap de el pentru ca imi era rusine in el venea langa mine eu plecam apoi era ora 4 si mamaranjat la ora 4 si 28 am plecat de acasa si al 29 am fost acolo dar am gresit hora era la 4 el ma asteptase 20 de minute, iar eu 1 hora credeam ca m-a lasat balta dar seara a venit o prietena si mi-a zis denisa stai linistita nu tea kasat balta tu te-ai incurcat de ora era la 4 si tu te-ai dus la 4 i jumate eram bucuruasa ca nu ma lasase balta el ia cerut la prietena mea numarul meu de telefon dar ce coincidenta telefonul nu stiu de ce nu imi mai mergea si nici internetul nu am mai vorbit cu el 1 saptamana intr-o duminica era in parc si am mers si eu iar el deja nu mai venea sa vorbeasca asa ca inainte cu mine, o fata din parc mai zis trebuie sa iti spun ceva si am zis ce ia mi-a zis l-am intrebat pe marc daca ai vrea sa aiba ceva cu tine si mi-a zis ca nu mai vrea sa fie nici macar prieteni apoi el terbua sa plece nu stiu de ce iar eu l-am strigat si eu ca pruasta am mers dupa el su tuata gasca iar el mi-a zis vin mai incolo am inceput sa plang pentru ca am crezut ca era adevatar ma indragostisem de pentru prima uara cu adevarat cand sa intors m-a vazut ca plangeam si nu l-am bagat in seama si prietenele meale au mers sa vorbeasca su el iar el lia zis se comporta ca un copil mic ce de plance aceste 2 saptaminia sa comportata ca un copil, adevarul este ca ma comportam ca un copil de 9 ani apoi eu nu am imi rezistat si i-am zis daca mergem sa vorbim si mai a zis bine mi-a zis incepe ti i-am zis andreea mai zis ca nu mai vrei sa fi nici macar prieten cu mine si mi-a zis nu ii adevarat mine si tu trebia sa ma intrebi daca ii adevarat nu sa plangi apoii el mi-a zis tie iti place de mie sia m zis da mi-a zis tare si imi zis destul apoi maia zis hai sa iti exlpic sti ca la Craistian ii place de tin da tare sti nu si i-am zis da mior zis si maia zis no eu i-am zis ca tie iti place de mine si acum nu mai vorbeste cu mine si eu nu vreau sa pierd prietenia lui nu vreau sa intelegi gresit imi place de tine dar nu indeajuns ca sa pierd orietenia lui dar vreau sa ramanem prieteni da si i-am zis Bine eram distrusa ina cea seara el nu mai vorbise cu mine si vreo 2 prietena ma faceau geluasa sareua pe el... am plans mul pentru el su trecut 6 luni de cand imi place de el si nu il pot auita el a avut o prietena si eu la fel dar eu pe prietenul meu l-am lasat dupa 3 zile pentru ca nu ma puteam gandi decat la el ela cum s-a despartit de prietena lui pentru ca lui nu ii placea deloc de ea noi acum suntem prieteni ar eu vreau sa fiu cu el va rog din inima ajutati-ma nu mai pot am incercat sa il uita am fost cu vreo 2 baiati dar nu pot il iubesc is indragostita de e nu mai stiu ce sa fac va rog ajutati-ma spunezimi ce ar terbui sa fac cum sa fac sa fiu cu el STIU CA II LINGA POVESTEA DAR VREU SA INTELEGETI A si scuze de greseli dar nu prea stiu sa criu romina, a si ptietenul care ii place a de mine era juan la ala care ii place de mine din ziua ce l-am cunoscut nu crsitian Imi cer scuze dar nu stau in rominai stau in spanya de mul timp si nu stiu sa scriu bine

8 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Doamne, dă-ți un glonț în cap, copilă cu IQ mai mic ca numărul de la pantof!

Nu mă deranjează să citesc întrebări lungi, dar să fie corect scrise. Crede-mă că am citit primele rânduri cu mari dificultăți și am renunțat. Lasă iubirea și pune mâna pe cartea de gramatică, distruso!

| CompleteAndUtter a răspuns:

Fara suparare, dar ceea ce ai scris e aproape indescifrabil straight face. Nu vreau sa para ca critic, dar daca vrei sa primesti mai multe sfaturi, trebuie sa scrii citet, ca sa intelegem cu totii. Chiar atat de greu este sa tii cont un pic si de cum scrii? Deci, vorbesc serios, chiar m-am straduit sa inteleg ce ai scris, dar nu am reusit. Imi pare rau. Si nu ti-o spun cu rautate, crede-ma, dar nu strica sa inveti putina gramatica.

| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Wow. dar chiar nu stii deloc gramatica.
am citit primul enunt si putin din al doilea [ literele mari] si dabea am inteles ceva.

Inainte sa.ti faci iubit mai bine invata sa scrii. rolling on the floor

| madalinutzamada a răspuns:

Wow.da lunga poveste laughing. De ce nu incerci sa il chemi undeva(voi doi singuri) si sa-i spui ca il iubesti mult prea tare pentru a-l uita! Nu-ti mai implica prietenele, mai mult rau iti vor face. Explica-i ce simti cu adevarat pentru el, poate va intelege.Multa bafta :*:*

| ILadyInBlack a răspuns:

Am inteles... nimic. Ma depaseste. Dupa primele randuri deja am intrat in ceata rau de tot. Exista un motiv pentru care s-au inventat semnele de punctuatie.

| loveispain a răspuns:

Ok da chiar ca e o poveste lunga si cu destule greseli dar e ok.pai ar trebui sa ii explici ca tii cu adevarat la el si poate dupa atata timp prietenul lui te-a uitat si acum ati putea sa aveti o relatie linistita, si nu mai avea incredere in acele asa zise prietene pentru ca nu sunt prietene la cum sau comportat.lupta daca intr-adevar il iubestiwinking

| Purplefirexx a răspuns:

Mai bine i-ai zice cat de mult il iubesti, dar in fata, fa-i orice ca sa stea cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.scuze,dar nu am inteles mai nimic.dar de ce spui ca nu stii sa scrii in romana? esti din alta tara?
mare lucru nu am inteles, deci nu pot sa-ti dau nici un sfat