| nadia_9152 a întrebat:

Ma enerveaza familia asta a mea, rudele se tot autoinvita. Sa stea la ei acasa ce vin la mine x(, m0am saturat nu pot sa ma c@c, ca e ocupata baia x( nu pot respir ca nu mai am aer x(
Si am o matuse care e cea mai groaznica are o fetita de 4 ani care face numai tampenii si nu ii zice nimic, copilul ala e prost crescut si daca incerci sa ii explici ca nu e bine deja incepe sa injure, copil de 4 ani si parinti ei spun ca nu ai ce sa ii faca, daca de acum nu au ce sa ii faca.
Nu imi vine sa cred ca am astfel de rude, cred ca mama a fost infiata ca nu seamana deloc cu ei si eu la fel.
Cum zicem matusemea e cea mai groaznic, adica ma enerveaza ia haine de ale mele fara sa imi spuna, uneori imi zice sa ii dau un tricou de la mine sa o ajute pe mama la bucatarie si uita sa mi-l mai dea zice o uitat sa mi-l dea.
M-am saturat daca ar fi dupa mine i-as tine in fata casei pe toti sa nu intre nimeni in casa, se simt oameni ca la ei acasa intra incaltati noi cand mergem in vizita la ei trebuie sa ne descaltam sa nu murdarim cocina in care stau ei la noi nu se descalta trebuie sa frec eu gresi sa se ia miseria dintre spatiile dintre gresie.
Am discutat cu mama si mi-a spus ca nu avem ce sa le facem, spatiul meu esti invadat x( camera mea devine loc de joaca pentru musosi si caietele mele sunt mazgalite pana la ultima pagina.
Nu stiu ce sa fac, nu mai suport, am niste nervi fiindca auzii ca trebuie sa vina matusemea la mine, sunt toata rosie la fata si transpirata si nu stiu ce sa fac sa imi apr camera x( hainele.
Sunt disperata nu va doresc sa treceti prin asa ceva.

6 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Sărut mîna Nadia te înțeleg perfect, e foarte greu să stai cu multi oameni într o casă, și dacă ai doar o singur baie atunci e și m ai nasol, trebuie să stai după toți pînă se c...ă fiecare și tu faci pe tine, iar cînd intrii în sfîrșit în baie se găsește vreunul să te scoată afară că are el nevoie. Stiu cum este, și eu am trecut prin așaceva și este greu de tot să conviețuiești cu oameni din ăștia greu de suportat. Dar fii curajoasă că cu siguranță vor trece și zilele astea de așazisă sărbătoare, și vor pleca fiecare la casa lui, și tu vei avea parte de mult dorita liniște peste tot, și în camera ta și la baie unde este s au ar trebui să fie un loc intim. Sănătate multă și nu pune la suflet toate prostiile pe care ți le face aia mică.

| D33A_5116 a răspuns:

Eu iti zic.un lucru.e familia ta...stiu treci prin ceva.nasol dar trebuie, sa iti aduci aminte ca ei te iubesc, chiar daca matusa ta.e asa cum e ai rbdar cu ea sau las-o in pace.asa am facut si eu si acum sunt LIBERA nu mai fac ce zicea ea...iti ureaz succes.papa

| Noname_4934 a răspuns:

Si eu am problema asta...da' m-am invatat si acum cum vine cineva cum imi iau si eu fata de dracoasa si fac fite,si nu-i las ba cu jucariile,ba la laptop, nici in camera mea, mai si tip la ei.Si sper ca s-or dezvata odataday dreaming

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

E imposibil sa'i ignori. Cat de matura (mare) e matusa'ta spune-i ca te enerveaza.eu asa am facut cu o matusa de'amea ca ma enerva

| iushsm a răspuns:

Asa,si care-i intrebarea? Pai e nasol...Da, stiu incearca sa-i ignori, vei scapa de stres.

| buna_4268 a răspuns:

Pai ia-ti o incuietoare la usa si nu mai vb cu matusa ta enervanta