| NeacsuAncuta07 a întrebat:

Ma framanta doua situatii.
Prima situatie: am recomandat un prieten de al iubitului sa se angajeze la o ruda de-a mea iar acesta ca drept "multumire" m o vorbit de rau si o zis si chestii din relatia mea pe care le stia de la al meu.
Situatia nr doi: i-am zis la iubitul meu ce o facut prietenul si nici macar nu s o gandit sa ii spuna ceva la baiatul ala.
Ma simt foarte rau, o data ca angajatii de la firma o spus si la ruda mea ce vorbeste angajatul recomandat de mine, ca doar asa am aflat, a doua ca al meu nu o luat atitudine sa ii bata obrazul la baiatul asta care s o apucat sa ne barfeasca.
Sunt suparata si pe cel ce l am recomandat, dar mai ales pe iubitul meu care nu a simtit sa ma apere.
Nu sunt exagerata sa vreau sa nu mai aiba prietenie ei doi, chiar nu as fi vrut asta, dar lucrurile de la mine se vad ca si o tradare, asa prieten sa spuna lucruri despre relatia prietenului si sa isi dea el cu parerea despre iubita prietenului.
In continuare ei sunt prieteni si nu au avut nicio vorba despre aceasta fapta urata.
Nu stiu cum o sa reactionez cand o sa ma vad cu acest individ, sunt o fire vulcanica, dar vreau sa raman eleganta, totusi ar merita sa ii spun cateva lucruri despre bun simt.
Ce spuneti despre aceasta situatie?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Prietenul tau este un fatalau si verdictul il dau eu nu dana budeanuwinking
prietenul prietenului tau este un meltean! un om josnic care duce vorba de colo colo si mai ales raportat la persoane care l-au ajutat!
exista specimene de acestea in viata, nu cred ca vor fi ultimii pe care ii vei intalni de acest fel

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i un sut in fund iubitului, ca s-a dovedit a fii un nesimtit daca nu da di bani pe tine, a chiar s-a impretenit cu ala care te-a jignit.

| dullcat a răspuns:

In locul tau l-as numi nesimtit pe fata si l-as intreba daca asa multumeste tuturor pe care ii ajuta, prin barfa si alte lucruri nasoale.Crezi ca merita eleganta cu asa om? Te va lua in ras si mai mult.Nu zic sa faci ca la usa cortului dar nici sa fii diplomata, fiindca nu este deloc cazul.

| Sophieka a răspuns:

Sa ii spui direct cat e de nesimtit si sa faci cumva sa fie dat afara de la slujba. Si pe iubit pastreaza-l daca consideri ca merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spun că ar fi trebui să-l lași să se descurce prin forțe proprii. Mai spun că ar merita să-i bati un pic (mai mult) obrazul.

| KovacsB a răspuns:

Scapa de amandoi. Viata este prea scurta ca sa te incurci cu asa exemplare.

| Sophieka a răspuns (pentru KovacsB):

Cel mai bun raspuns, Kovacs!

| Cavaler001 a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa incredere-n tine.
Ti-am recomandat sa o termini cu tipul cu care esti daca e vorba tot de cel cu tiktok-ul.
Iar prietenului sau ar trebuie sa-i faci niste reprosuri..sau niste "recomandari" la locul de munca.