| anonim_4396 a întrebat:

Ma intalnesc cu o fata, ne-am vazut de vreo 5-6 ori in cateva saptamani, ne stim de ceva timp dar nu ne-am acordat atentie pana acum. N-a fost dragoste la prima vedere din partea mea, dar a trezit ceva in mine care nu credeam ca mai e acolo.
De fiecare data cand a iesit din relatii, a iesit ca a fost inselata, si nu are incredere i barbati, pentru ca are impresia ca toti vor doar sex(am evitat sa ii fac complimente prea multe fix din acest motiv). Nici nu e o fire directa, sa stii ori e alba ori e neagra, are un stil de a te refuza politicos, ca stii daca nu vrea acum sau nu vrea deloc.

Mi-a spus ca se simte bine in compania mea(este foarte deschisa cand vorbim, mi-a spus chestii destul de personale, desi ne cunosteam practic de foarte putin timp)

Nu vreau sa dau cu bata in balta si sa ii spun ca imi place de ea si ca vreau sa am, sau sa incercam sa avem o relatie impreuna sa vedem ce se intampla(imi si place jocul asta care il avem, flirt subtil, daca fac eu pe indiferentul, ma ia de mana, ma mangaie, ma ia in brate, ma ciupeste etc. si invers, am cautat momentul sa o sarut, dar face un gest si e PA, s-a dus laughing ). Ii place sa primeasca atentie, iar cand ii ofer, e reticenta, ii place sa domine dar adora sa fie dominata. M-a innebunit nu stiu cum sa ma comport cu ea, inca o mai las, dar nu stiu pana cand(de asta va povestesc sa imi spuneti si parerea voastra).

Acum nu stiu, daca vrea sa fim doar prieteni sau vrea mai mult dar are nevoie de mai mult timp, ori sunt doar un tip cu care ii face placere sa petreaca timp si nu e atrasa deloc de mine.

Ma masoara, ma studiaza, ma analizeaza(mi-a zis asta) si cand am intrebat-o ce parere si-a facut, mi-a zis ca nu stie ca de fiecare data cand ne intalnim sunt altfel(sunt un tip interesant cu care n-ai cum sa te plictisesti, asta o stiu laughing ).

Voi ce credeti? Ma place, ar vrea o relatie sau doar isi consuma timpul cu mine?

6 răspunsuri:
| ghhfchhhh a răspuns:

Eu,dupa parerea mea ea vrea sa fie cu tine. Dar, poate n-are curajul asta. Incearca sa fii mereu deschis cu ea si fa-o sa se simta bine cu tine.

| Altamira a răspuns:

De ce n-o intrebi chiar pe ea? Daca tot spui ca e deschisa.
Din experienta proprie iti spun ca nu merita sa intrebi alte persoane, cel mai sigur este sa o intrebi pe ea. Unii vor zice ca te place dar nu are curaj sa faca primul pas iar altii vor raspunde ca este in friendzone, si vei ajunge sa fii confuz, deci cel mai bine este sa o intrebi pe ea, cerandu-i sa fie sincera. Si-o intrebi, daca are sentimente fata de tine sau, daca e atasata, ma rog, iti vine tie intrebarea pe loc, nu te gandi din timp la asta, e cea mai mare greseala. Esti baiat mare, te descurci tu, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hm,daca nu-i spui ca vrei o relatie cu ea e posibil sa creada ca doar vrei sa te joci cu ea, ca esti un fel de fu.ckboy laughing Acum depinde cum "ii spui" asta.
Eu zic sa nu-i ceri nimic pana cand o saruti,nu stiu, fa cumva sa o saruti,macar o sa stie intentiille tale,iar apoi ii zici ca vrei sa fi impreuna cu ea,ca a trezit ceva in tine ce nu credeai ca mai e acolo,etc.
"Stii ca te vad mai mult decat o amica,nu?" si bam,ai saruta-o laughing
O sa incerce multi sa iti de-a sfaturi dar,depinde mult de cum e fata, de cum crezi ca o sa reactioneze la ce zici, ce faci.
Eu iti urez succes, chiar sunt curios cum o sa se termine asta, sa-mi lasi vreun reply ceva pe aici cand o sa fie ceva laughing
Bafta.

| itwentbad a răspuns:

Era greu sa scrii : Fata cred ca ma place, eu o plac, ne combinam?

| Printesa10TM a răspuns:

Spune-i ce simti. Intreab-o daca se vede cu tine in viitor.

| Florentina_Mariana_1996 a răspuns:

Parerea mea este ca vrea sa fie cu tine dar poate ii e frica sa nu fie dezamagita din nou