| Sabrina789 a întrebat:

M-am căsătorit acum o lună cu soţul meu, relaţia noastra merge foarte bine dar problema e ca nu m-am obisnuit înca cu purtarea verighetei nici sotul nu s-a obisnuit inca, e ceva nou pentru noi sa le purtam dar le purtam pentru ca asa e normal si frumos şi aş vrea să va întreb cum am putea eu si soțul meu sa ne obisnuim cu verighetele?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sa le purtati. Cu timpul va veti obisnui.

10 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Cunosc cazuri unde ambii le-au pastrat la un loc acasa, la munca le zgarie, poate se agata si mai mult incurca, e vorba de legatura voastra nu verighetele in sine stati linistiti.

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari si casnicie fericita!
Verighetele se pune pe degete cand v-ati casatoriti si nu s emai scot niciodata, pana la moarte.

Asadar, obisnuinta apare purtandu-le tot timpul si nescotandu-le niciodata, ca semn de dragoste, respect si loialitate, fata de omul iubit care ti-a devenit sot (sotie).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu le purtați, mare scoafala. Nu sta căsnicia in niste verighete

| LordCristobal a răspuns:

Pai daca va strang verighetele si nu va simtiti comod nu are sens sa le purtati.Atata timp cay aveti dragoste in suflet si in inimile voastre nu e nevoie sa purtati verighete ca sa aratati lumii ca sunteti casatoriti.

| Dragobeta a răspuns:

Pe sot as putea sa-l inteleg. Desi unii spun ca nu o pot purta ca sa para inca neinsurati.
Dar tu nu ai purtat inele pana acum? Cu alea te-ai obisnuit? Care e problema cu verigheta?

| KovacsB a răspuns:

Sabrina ne bucuram ca te-ai casatorit si ca ai decis cu ocazia problemelor aparute cu verighetele sa-ti mai faci inca un cont pe TPU.Cate mai ai mai ai, vreo 140?
Da-i inainte ca abia asteapta maestri sa -ti raspunda, sunt cam ruginiti si isi ies din mana.

| lucyaneya a răspuns:

Nu le purtati si gata! Tota cheia unei casnicii este increderea si respectul. Casnicia nu sta in acea veriga ..sincer.Nici eu nu o port, sotul o poarta. Dupa ce am ramas insarcinata nu am mai putut sa o port, trebuie marita.Las ca merg azi, maine si uite ca au tecut 20 ani si nu m-am mai dus laughing

| Standt a răspuns (pentru lucyaneya):

M-am uitat pe intrebarile tale. Spui ca esti divortata. De aia nu porti verigheta.

| lucyaneya a răspuns (pentru Standt):

Da, nu port.Nu am purtato nici in timpul casatoriei decat foarte putin

| lucyaneya a răspuns (pentru lucyaneya):

Sotul o purta dar nu mi-a reprosat nimic ...Mai cunoscpersoane ce nu poarta si sunt fericiti