| Jasmin3453 a întrebat:

Am o relatie cu sotul meu de 3 ani si suntem casatoriti de un an si avem un copil, dupa ce ne-am casatorit relatia noastra intima s-a cam deteriorat, in sensul ca facem odata pe saptamana sau daca are el chef ....as vrea sa stiu ce sa fac si daca e normal sa fie asa ...inainte faceam zilnic.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Amanta, testosteron scazut sau rutina dintre voi.

| darrio2007 a răspuns:

Ce faceti, zacuscă?

| Jasmin3453 explică (pentru darrio2007):

De toate ....macarr curatenie spal calc etc

| baru a răspuns:

Sunt multe in concurs...Nu, nu este norma. Este grav ca este doar inceputul. Ai grija de copilas, tot ceea ce se poate, pentru el!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să vă înțelegeți. În domeniul acesta, fiecare partener are nevoi. El are sau nu posibilități. Poate că fabrica lui nu mai produce la acelaș nivel.

| relian a răspuns:

Tu crezi ca faci sex in fiecare zi toata viata?laughing la unia le dispare apetitu si mai rapid laughing gata tea avut destul,deja e invatat cu tine,nu mai are farmec ca si prima data. Daca merge la una noua te asigur ca o sa faca zilnic cu aia.
De regula rutina sau obsnuinta apare dupa ceva ani buni de stat impreuna,dar la el se pare ca cam devreme,poate e genu ala caruia ii place sa zboare din floare in floare toata viata,ori ca n-a facut alegerea buna,asta se intampla la majoritatea,cand esti tanar fara experienta te arunci,gata ce te iubeste esti viata lui,tu la fel,nu mai vezi nu mai auzi laughing apoi dupa ce capeti oarecare experienta vezi ca ha uite n-are fundu bombat,are tatele lasate laughing are centuri de slanina si el nu consuma sunca nici iarna laughing si asa mai departe,nu ai parul carlig, sau nai ochi albastri, fiecare cu cel doare.
Asta e valabil si pentru femei, toti oamenii viseaza la un tipar anume, dar cand esti fara experienta si nesatul nu vezi, pentru ca nici nu stii laughing apoi usor usor incepi sa vezi ce ai luat in goana ta flamanda laughing si deja incepe sa nu-ti mai placa asa de tare.
Cam despre asa ceva este vorba in general.

| Jasmin3453 explică (pentru relian):

Ca sa stii si tu mi-am revenit la aspectul de dinainte de a ramane gravida si am grija si de corpul meu si ii acord suficienta atentie lui si nevoilor lui... voiam doar sa stiu daca e normal sa ma refuze mereu ...nu am nevoie in fiecare seara dar nici la o saptamana

| relian a răspuns (pentru Jasmin3453):

Scuze dae se pare ca nu ai citit bine ce am scris,mai citeste odata,dar cu atentie.
Nu am spus ca tu ai fi grasa, ce am spus in mesajul anterior se refera la toti oamenii in general, iar alea cu sunca si restul is doara exemple.
Eu nu stiu cum arati, deci departe gandu sa fac afirmatii la adresa ta.
Eu am explicat, in sf daca nu ai inteles asta e, desi am explicat f simplu zic eu.

| Bizon95 a răspuns:

In general e invers

sper sincer ca nu esti in cliseul ala: inainte de casatorie top model, dupa casatorie, cui ii mai pasa

incearca sa fii mai sexy
incearca sa piparezi sex-ul, cu chestii de gen lenjerie sexy, il surprinzi intr-un moment neasteptat cu sex 0ral, etc.

eventual un consilier matrimonial... deh

| Panamax a răspuns:

"Femeia cu copil mic nu e buna de nimic."
Si-a gasit amanta cat ai fost gravida si cat ai stat dupa ala mic.
S-a simtit cumva exclus si ranit ca nu i-ai mai acordat atentie.
Barbatii sunt doar copii crescuti, au nevoie de atentie, sa fie apreciati, incurajati.
Afla cine este nenorocita si trimite-i poza cu tine si cu copilul.

| TheGentleman a răspuns:

Dar tu nu muncești? Altfel nu îmi explic cum ai atâta timp și chef de sex... laughing

| Jasmin3453 explică (pentru TheGentleman):

Normal ca nu muncesc ...stau cu bebe si fac si toate treburile casnice

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGentleman):

Si daca munceste ce? Munca trebuie' sa te vlaguiasca si sa iti taie complet pofta de... viata? Geezus...

| Zuse a răspuns:

Nu este normal asa! este o risipa...

Probabil nu investesti in rolul tau ca partener sexual!
ceva fitness, o carte de minuni etc...
Te-ai insela amarnic sa crezi ca barbatii nu au nevoie de preludiu! ca sunt doar niste butoane on/off...
La barbati preludiul este vizual! si el are nevoie de joaca nu numai ala micu...
Barbatii apreciaza femeiele care isi manifesta dorinta sexuala si poate duce la dezgust atunci cand partenera trateaza sexul ca pe o rutina seaca... asa cum si femeile cauta sa se reprofileze atunci cand barbatii nu le-o mai da cu efect...

Hraneste-l cu alimente naturale ca sa te asiguri ca are nutrientii esentiali! poate vrei sa dai un search pe google sa vezi cam ce i-ar prinde bine.

Deci 1. investesti in tine estetic, 2. ii dai cezarului ce e al cezarului, si 3 hraneste-l bine.
Respecti criteriile astea 3 cu sfintenie si daca are amanta risti sa scapi de ea! daca nu are atunci nici nu s-ar putea lipi de el... pentru prea multa vreme big grin