| Girly97 a întrebat:

Mama îmi tot spune că vrea să renunțe la fumat, dar a început să fumeze și două pachete pe zi! Din 1997 de când m-a născut până în 2021 nu a mai fumat și în 2021 s-a reapucat de fumat din cauza mătușii care a supărat-o. Cu trei fumători în casă chiar îmi este greu să suport fumul ăsta, mai ales că unul uneori fumează și în baie... Poate dacă aș fi fumat și eu ar fi fost mai suportabil dar la ce am văzut că, conține o țigară îmi este tare teamă să încerc! Voi nefumătorii cum faceți față unei familii cu fumători?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Pur și simplu nu fumezi și gata. Dacă alții își chinuie plămânii e alegerea lor proasta de sa te iei după val?

| Frank51 a răspuns:

Deci să înțeleg că nu ai camera ta, intimitatea ta?

| Girly97 explică (pentru Frank51):

Sigur ca am propria camera, a fost a strabunicii pana in 2005 cand a murit si de atunci este a mea. Am propria camera cu televizor, calculator, tot ce imi trebuie. Dorm singura noaptea din totdeauna.

| Frank51 a răspuns (pentru Girly97):

Nu era nevoie de detalii. Deci ai camera ta, nu ești obligată să stai în fum.

| Girly97 explică (pentru Frank51):

De fapt, in camera mea, cand am uleiuri esentiale imi place sa folosesc aparatul de aromaterapie sa miroasa camera mea frumos. Si asa este, cat timp stau in camera mea nu stau in fum pentru ca pana in prezent nimeni nu a fumat in camera mea. Totusi, asta nu inseamna ca stau toata ziua in camera mea, sigur ca ma mai duc prin bucatarie, in baie etc.

| gabicoo a răspuns:

La 26 de ani încă stai cu părinții? Asta chiar e o problemă mai mare decât fumatul pasiv! Până și Greta Thunberg, care suferă cam de aceleași probleme ca și tine, și-a găsit iubit și a lăsat-o mai moale cu combaterea încălzirii globale!

| Girly97 explică (pentru gabicoo):

Care este problema daca inca stau cu familia la 26 ani? Sunt singura din lume? Poate ca inca nu mi-am gasit perechea! Si nu vad vreo problema in asta!

| sammie a răspuns (pentru gabicoo):

Ce-s cu frustrarile astea? Poate și la 40 de ani să stea cu părinții, poate au probleme, te-ai gândit?

| Girly97 explică (pentru sammie):

Nu am nciun fel de problema, pur si simplu nu am inca perechea mea! Atata tot!

| gabicoo a răspuns:

E clar! Se pare că sunt!winking

Răspuns utilizator avertizat