| anonim_4396 a întrebat:

Mama si sora iubitului in continuare sunt apropiați de fosta lui iar pe mine asta ma face sa nu mai pot continua cu el. Mereu ne certam pentru ca observa ca am ceva. Va rog ajutați-mă

6 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Vorbeste sincer cu el.Ar trebui sa te intereseze numai parerea lui.Relatia oai cu el, nu cu mama sau cu sora lui.

| R0R0 a răspuns:

Ignora-le.Nu conteaza.Lasa-le sa traiasca in trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ce te sa te ajutam? Ajuta-te tu. Esti fixata daca nu intelegi un lucru simplu si anume ca, contati doar voi 2, conteaza cum se comporta el cu tine, nu maicasa. Daca nu intelegi asta mai bine lasa-l

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca chiar va iubiti veti depasi aceasta situatie iar adultii vor intelege. Hai totusi sa nu privim asa departe, eu as zice sa discutati serios despre intentiile amandurora : O relatie lunga, scurta, planuri mari? Pentru ca daca unul din voi nu simte ca merita sa fie presat mai tot timpul, atunci ce rost are?

| ohkay a răspuns:

Spune-i ce te macină. Iar dacă tu vei renunța la relația asta din acest motiv, înseamnă că nu-l placi îndeajuns de mult încât să continui.

| CansuFevzi123 a răspuns:

Tu esti intr-o relatie cu el, nu cu soara sau mama lui.Nu fa prostia de a renunta la iubirea pe care o simti pentru el, doar pentru ca ele e inteleg bine cu fosta lui. Plus ca nu mi se pare rau ca au ramas intr-o relatie buna ( ar trebui sa se urasca, bata sau sa rada unele de altele? ), mi se pare chair dragut ca se intelg, dar nu inteleg de ce te sperie lucrur asta, daca voi 2 va iubiti? Fi-ti fericiti si nu renunta la o iubire frumoasa, doar din cauza unei iluzii. Daca vrei spune-i ce simti, iar daca nu te intelegi cu familia lui, ''bagate sub pielea lor ''