| hose a întrebat:

Buna
Am si eu o problema cu mama mea, nu il suporta pe prietenul meu deloc si asta ma deranjeaza pentru ca am facut revelionul la el acasa iar parintii si sora lui s-au purtat foarte frumos cu mine iar mama nu.
Iar cand ies afara mereu face scandal ne certam mereu si niciodata nu mi lasa putina libertate. O inteleg ca imi vrea binele dar nici asa, daca ar fi dupa ea ar trebui sa ma pocaiesc! Ma suna mereu cand sunt cu el si ma cheama acasa iar pe langa asta imi vorbeste foarte urat.in plus a inceput sa dea in mine. Ajutati-ma va rog sa gasesc o solutie sa ma inteleg cu ea cat de cat.

Răspuns Câştigător
| lovefan a răspuns:

Buna! Daca e baiat bun, in niciun caz nu trebuie sa te desparti de el din aceasta cauza. In primul rand, intreab-o pe mama ta ce anume o deranjeaza la prietenul tau, iar apoi explica-i ca relatia ta cu el nu consta in altceva decat in hobby-uri comune, faptul ca va petreceti timpul unul cu celalalt, s. a. m. d, arata-i incredre si tine-te de cuvant, respecta ceea ce ii spui si asigur-o ca ori de cate ori ai nevoie de ajutor in relatia de cuplu o vei intreba pe ea prima data. Daca il aduci acasa pentru o discutie intre patru ochi e si mai bine, astfel increderea ii va creste. Si ar fi bine sa renunte la vorbele urate si brutalitate, deoarece astfel nu se va rezolva nimic. Totul se bazeaza pe comunicare si intelegere. Bafta!

4 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Totul incepe de la o discutie, nu?thinking
Explica`i ca il placi si ca nu va trebui sa ia dansa mereu decizi pentru tine. E mai bine sa treci prin toate si sa te inteleaga.
Tatal tau nu are nimic impotriva, nu? Daca este asa, atunci spune`i tatalui tau sa vorbeasca un pic cu ea, sa-i explice ca e baiat bun si ca merita o sansabatting eyelashes
Te descurci tu!love struck

| Kitty a răspuns:

"Toti iti vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia." Nu ai precizat si o varsta pentru ca si asta conteza. Se pare ca mama ta are alte principii. Spune-i ca ai nevoie de libertate, ca nu rezolva nimic daca face ceea ce face. Nu stiu ce varsta ai si nu prea stiu ce sa-ti mai zic.

| Miriamm a răspuns:

Sa styy ca solutya cea mai buna este comunicarea.incearca sa-i explici mamei tale cat de mult tii tu la el si fara rusine sa ii explici ca voi doar va tynety de mana si va sarutaty(daca facety astahee hee) si sa ii spui ca nu este nimic rau in ceea ce facety voi. Daca te iubeste iti va da libertatea pe care o meritihee hee

| hose explică:

Am 16 ani, am incercat sa vorbesc cu ea insa incepe sa tipe si din astea. m-am saturat.prefer as tac cu toate ca nu imi convine