| radierul a întrebat:

Mi-ar placea sa petrec mai mult timp alaturi de fiul meu si sa ne si distram, credeti ca tenisul de camp e o idee buna?

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Un sport impreuna e o idee geniala. Discuta cu el si vezi ce sport i-ar placea si lui. Puteti iesi cu bicicletele, rolele, juca tenis de masa sau volei. Orice iesire impreuna, in special in natura, e o ocazie de a va intari relatia.

regis
| regis a răspuns:

Asta ar trebui sa il intrebi pe el. Daca nu ii place, nu e o idee buna.

| DenissaDeea a răspuns:

Tenis de camp/Tenis de masa/sunt niste spoturi relaxante si ar fi niste locuri de distractii placute. cel mai important e sa va distrati si sa va bine dispuna timpul petrecut in preuna.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu spun ca este o idee buna. Este sportul care solicita cei mai multi muschi (dupa inot) si e placut. Cat despre cei care ziceau de distanta... Pentru asta exista pauzele... Stati la un suc, povestiti cum a decurs meciul... si altele daca iti permite. Un singur sfat... Tine cont si de preferintele lui. S-ar putea sa nu ii placa tenisul de camp si atunci nu ai prea rezolvat nimic... O sa-l vezi apatic... Neavand chef sa joace, dar dorind sa nu te supere... Bafta!

Bula
| Bula a răspuns:

Tenisul de camp se joaca de la distanta apreciabila.
Comunicarea se face doar strigand unul la celalalt.
Exista pericolul sa srigati la voi si dupa...
Mai bine reduceti distanta intre voi: jucati tenis de masa. Sau si mai bine: faceti drumetii, "traseuri" impreuna, cu cortul. Imbinati utilul (aer liber) cu placutul (veti putea discuta mult in liniste, nederanjati).

| borsec a răspuns:

Orice sport de relaxare este bine venit pentru copilul tau si mai ales cand il practica impreuna cu mama lui.

| RamonaMn a răspuns:

M'ai intai afla care sunt sporturile lui preferate. Vorbeste cu el si stabileste cand, cum, unde. Tenisul de camp ar fi o varianta mai ales ca vremea este prielnica.

| claudiarebecca a răspuns:

Pot sa vin si eubatting eyelashes?

| zu a răspuns:

Desigur, puteti merge la tenis, inot sau orice sport, care iti place tie, sau poti sa-l trimiti doar pe el, la anumite cursuri.