| zilog a întrebat:

Nasterea Domnului sa va aduca in suflet lumina si caldura sufleteasca.Sarbatori fericite si sa aveti parte de bucurii in noul an.Sarbatori binecuvantate!

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Multumesc! Asemenea tie si celor dragi!

| zilog explică (pentru darrio2007):

Https://www.youtube.com/watch?v=10-v8Aqs6YQ
Te îmbrățișez și îți transmit cu toată dragostea gândurile mele cele mai frumoase de Crăciun.

| gabicoo a răspuns:

Sărbători fericite și ție și familiei tale!
happy

| Nirvanaaa a răspuns:

Multumesc happy. Sărbători cu multe bucurii ție și întregii tale familii.

| zilog explică (pentru Nirvanaaa):

Https://www.youtube.com/......tps?/watch

E sărbătoare! Bucură-te de pace, lumină și căldură alături de cei dragi ție. Dăruiește din toată inima și deschide-ți sufletul pentru a primi dragoste și fericire. Lasă-ți sufletul să renască și trăiește fiecare zi ca pe un dar neprețuit.

| Vântulalb a răspuns:

Sarbatori binecuvantate si tie! Sa te bucuri de ele alaturi de cei dragi.

| zilog explică (pentru Vântulalb):

Fie ca Nașterea mântuitorului să vă umple inima și casa cu multă bucurie!
https://www.youtube.com/watch?v=stebkHROugI

| Vântulalb a răspuns (pentru zilog):

Multumesc. Si tie la fel!

| Vântulalb a răspuns:

@badpanda, @IonutVodka, nici astazi, nu va puteti abtine? Daca nici in zi de sarbatoare nu aratati intelegere si respect pentru credinta celeui de "alaturi", asta spune multe despre voi.

| zilog explică (pentru Vântulalb):

Prin bunătate și exemplu personal a cucerit Iisus lumea!
Matei 16:24-26 VDC
Atunci, Isus a zis ucenicilor Săi: „Dacă voiește cineva să vină după Mine, să se lepede de sine, să-și ia crucea și să Mă urmeze. Pentru că oricine va vrea să-și scape viaţa o va pierde, dar oricine își va pierde viaţa pentru Mine o va câștiga. Și ce ar folosi unui om să câștige toată lumea, dacă și-ar pierde sufletul? Sau ce ar da un om în schimb pentru sufletul său?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crăciun fericit si tie zilog! Sper sa primesti un CD cu ultimul răcnet de Linux happy

| Mopmop a răspuns:

Multumesc de urari! Asemenea tie si celor dragi tie iti doresc!

| badpanda a răspuns:

Nimeni nu stie cand s-a nascut domnul respectiv.
Dar oamenii sarbatoresc ziua de 25 decembrie din cele mai vechi timpuri.Romanii îşi ţineau festivalul Saturnalia târziu în decembrie. Germanicii organizau festivaluri ale ritului feritlitãţii tot în perioada asta. In Scandinavia festivitãţile cunoscute sub denumirea de Yule încurajau practici mai puţin spirituale, pentru cã se intra în sezonul consumului. Vechiul zeu solar frigian Attis se sãrbãtorea pe 25 decembrie, la fel ca şi persanul Mithras. Ba mai mult, împãratul Aurelian stabileşte în 274 ziua lui Sol Invictus pe 25 decembrie. Crãciunul nu ar fi decât o mulare peste sãrbãtorile unor zei solari, creştinii alegând deliberat data pentru a facilita rãspândirea credintei în rândul populaţiilor pãgâne. În secolul al IV-lea creştinii importã Saturnalia în speranta cã vor importa si oamenii.
Sarbatori fericite si tie!

| zilog explică (pentru badpanda):

Ioan 3:16
Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, încât L‑a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viață veșnică.
https://www.youtube.com/watch?v=HEbteM7TC0o

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Sunt ateu, crezi ca daca imi spui aceste vorbe inutile, o sa imi mearga bine in viata?

| anonimg a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

"Crezi ca daca imi spui aceste vorbe inutile, o sa imi mearga bine in viata?"
Si da, si nu. Cand un parinte ii spune copilului ca il iubeste, inseamna ca acestui copil o sa ii mearga bine in viata? Urarile sunt o exprimare a binelui pe care celalalt si-l doreste pentru semenii lui; si nimic altceva.

| zilog explică (pentru IonutSiAtat92):

Este o fericire să fii cu familia Domnului Iisus! Să știi că există oameni care țin la tine cărora le pasă de tine!
Este o burie faptul că Dumnezeu și-a dat singurul fiu să se nască și să moară pe cruce pentru iertarea păcatelor tale pentru ca tu să poti primi in dar viața veșnică!
Da sigur îți va merge mai bine nu de la cuvinte ci de la oamenii minunați care sunt dispuși să îti ofere o mână de ajutor pentru ca să vezi in ei bunătatea Domnului!
Familia Domnului Iisus te va imbrățișa cu dragoste!
https://www.youtube.com/......tps?/watch

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru zilog):

Nu iubesc pe nimeni, nu vreau sa ma iubeasca nimeni, urasc pe toata lumea si sunt urat de toata lumea. Iubesc viata asta.Detest sarbatorile de iarna si pastele.Suntem in momentul ala cei mai falsi oameni.

| Dddonkey a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Sa speram ca o sa iti mearga bine. Si ateii au nevoie de succes in viata nu?

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Crăciun fericit și multă sănătate și armonie

| zilog explică (pentru Caricaturistafaralimite):

Mulțumesc!
Multă dragoste bucurii și împliniri!
https://www.youtube.com/watch?v=stebkHROugI

| Caricaturistafaralimite a răspuns (pentru zilog):

Cu drag

| niko67 a răspuns:

Multumesc de urari, asemenea si tie