| Karmesytta a întrebat:

Nu mai imi suport parintii. Ei mereu vor mult mai mult decat pot eu, mai mult de atat mama ma jigneste m-a facut curva de fata cu bunica si matusimea si tot timpul cand gresesc ceva sau fac ceva rau imediat ma injura ma face lepra, proasta, etc. Tata mereu e cu invatatura el ma crede proasta si mereu zice sa invat ca nu stiu nimic dar eu in clasa a 6a am incheiat cu 9.68 si nu`i convine cateodata zice ca fumez si crede ca fac numai prostii.Nu mai suport imi pare rau ca m`am nascutcrying(((

Răspuns Câştigător
| Cosma16 a răspuns:

Stai de vorba cu ei.Si eu sunt contra parintilor tai.Curva la clasa a 6-a?:OSa fumezi la clasa a 6-a?(doar daca vrei sa te distrugi pe viata)?:O:OSi tatal tau ce mai vrea daca ai incheiat cun 9.68?:Oeo in a 6 am incheiat cu 8.97 si mama si tata a zis:,, Ma ce mai vrei ai trecut clasa? Da-o dracu de scoala"Si chiar are dreptate.Nu trebuie sa avem in cap numai scoalaoh go onStai de vorba cu ei,spune-le ca si ei au fost copii, ca stie cum e sa fi la scoala, ce crezi ca ei au fost perfecti? crezi ca ei au terminat cu 10? toate clasele si au luat si bacu cu 10? nici o sansahappy
Sper ca te-am ajutat! Funda?:X

12 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Off,prinde un moment cand sunt foarte calmi,si spune.le ce ai pe suflet.
Incearca sa vorbesti deschis cu ei,si sa le spui ca ea da tot ce poate la scoala, ai avut medie 9, 68.
Curva nu poti fii, deoarece nu cred ca ti.ai tras.o (cu toti handicapatii)oh go on
Lepra de ce?
Spune.le tott,daca nu te asculta vb cu bunica ta, cred ca te va intelege mai bine, eventual cu matusa ta.

| Jadis a răspuns:

Ei daca sunt asa nu cred ca se vor mai schimba. Asa e felul lor. Sunt genul de parinti care vor ce e mai bine pentru fiica lor. Nu ai observat ca tot ce vor de la tine e sa fii cuminte, sa ai numai 10 pe linie, sa-i faci pe plac mamei tale si sa fii copilul model.

Ei bine sa se impace cu gandul ca nu esti asa. Ai terminat clasa cu o medie excelenta. Te cred ca nu puteai mai mult. Asa sunt ei nu ai ce sa le faci.

Daca vrei incearca sa vorbesti cu amandoi sau cu fiecare in parte si sa le zici tot ce ai pe suflet. Spune-i tatalui tau ca mai mult de atat nu poti pentru ca asta e nivelul tau (unii is de 10 altii de mai putin). Si nu poti fi mai desteapta nici daca ai vrea. Sa se multumeasca cu aceasta nota mare. Si poti s-o intrebi si pe mama ta de ce te face asa. Poate ai facut tu ceva prostii. Da spune-i oricum ca orice ai fi facut iti pare rau si ca o iubesti mult si nu iti place cand te jigneste.

Daca nici cu frumosul nu merge atunci fii indiferenta!

| AlexxaRainbOw a răspuns:

Si eu sunt la fel :'(

Nu ii mai suport. Da fumez. Da imi place sa fumez si vreau sa continui sa fac asta. Dar acum 2 zile mau prins. Si m-au batut de eram peste tot rosie. [picioare maini cap spate burta]... Nu ii mai suport. As vrea sa nu fi existat, sa nu ma fi nascut. Pentru ca ma tin inchisa in casa, ma pun numai la treaba. Nu am voie acum de cat 2 ore pe zi la calculator. Si daca incerc sa le vorbesc, imi zic ca nu au timp acum.

Peste toate astea ma ajuta sa trec gandul ca o sa cresc si o sa plec de aici. Si o sa-mi traiesc viata asa cum eu vreau fara reguli. Asta trebuie sa gandesti si u. Si daca gandesti in felul asta o sa treaca. Sa speram!

Te pup dulce. Si ai grija de tine crying( scuze ca team pus sa citesti!

| Fanatic a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...eu in locul tau nu as mai vorbi cu ei deloc!

| tvictory68 a răspuns:

Stai tu linistita, toti am trcut prin astea, nu pune tot la suflet ca-ti faci singura rau, nu lua in seama tot ce spun parinti. OK.

| SuntUnCartof a răspuns:

Ohh
Incearca sa le spui sa nu te mai jigneasca pentru ca ai si tu suflet si chiar ca parintii sa te faca asa e cam anormal...
Si spune-i tatalui tau sa se duca la scoala si sa vada situatia ta sa vada pe ce loc esti in clasa si altele sa vada ca nu esti chiar asa cum zice elwinking

| Karmesytta explică:

Nu nu fumez si nici nu mi-am tras`o si nici nu beaucrying mersi pentru ajutor

| TeoBizz a răspuns:

Pe bune. Spune-le ce crezi. Si eu abia am terminat a 6-a si am avut probleme suuper mari. Am luat un 1 la istorie fix la sfarsit, era sa mi se scada nota la purtare, n-am reusit sa-mi maresc aproape nicio mediesad. Stiu cum e. eu am terminat cu 9.47 si acum mama ma pune sa fac la mate in fiecare zi. stiu cum te simti. mai bine nu-i bagi in seama. eu una asa faclaughing. poti sa le arati ca nu-i asa cum ccred eithinking nu stiu. oricum, sper sa se rezolvekiss.

| kissmebaby33 a răspuns:

Tvictory68 are dreptate si eu am trecut prin din astea si inca mai trec desi invat si am terminat clsa8a cu 9, 91 si acum cls a9 a cu media 9 la cel mai bun liceu din judet am fost la diverse olimpiade si am iesit pe locul 2 pe judet la fizic si chimie abia ca ma lasa sa ies din casa imi controleaza si apelurile si nu sunt de acord cu prietenul meu asta e trebuie sa fii puternik

| Ayshee a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Sunt cam in aceeasi situatie, am 17 ani si totusi nu am rezolvat nimic din clasa a5a. te sfatuiesc sa fii indiferenta cand te injura desi stiu cum te simti.stai in camera ta.nu te pot sfatui sa faci ceea ce am facut eu, fiindca e pe riscul tau si poate nu merge insa sa stii ca ei te iubesc si fac ceea ce fac sa te protejeze, uneori prea mult! cati ani ai?:*

| EdeehEdi a răspuns:

Din nefericire, raspunsul meu nu cred ca te va ajuta, dar eu in locul tau (Tine cont ca eu is tupeist) le-as raspunde inapoi. Au fost moment cand parinti m-au jignit, chestia e... ca le-am raspuns inapoi, nu prin injuraturi ci prin lucruri care erau adevarate si chiar au durut. Ei bine, parintele respectiv era asa tulburat de ce am zis incat m-am trezit cu o palma, din fericire, avantajul in a fi tupeist este ca nu am zis nimic si nu am reactionat dar in schimb am atacat verbal inapoi (Repet, nu prin injuraturi.) Sper ca te-am ajutat dar iti trebuie tupeu si curaj. Succes cu parinti tai psihopati.

| spiridusa a răspuns:

DUMNEZEU tea trimis pe pamint pentru a fii puternica sa treci peste tot nu te mai vaicari si repeta zilnic sint puternica si invingeti teama uitate in oglinda zilnic si dati curaj ai sa vezi cum toate o sa mearga bine te pup spiridusa