| ZuzaPinky120 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac! Mama si cu tata se cearta intruna...mama vrea sa plece. tata vrea sa faca mama mai multe lucruri dar mama nu e de fier. si ori ce ar face si ori ce ar zice nu exista o zi in care sa nu se certe. si dupa fiecare cearta ori mama ori tata( nu vin amandoi odata) si incep sa ma certe deparca am facut cv. Daca vn mama incepe sa ma injure si sa ma fac vaca proasta nesimtita sau multe altceva. dac vine tata, el incerca sa ma convinga sa fac acel cv sau sa nu mai fac sau dac nu incepe sa tipe ff tare sa ma fac esimtita sau sa-mi dea o palma dupa cap... i-am amennintat odat c o sa plec d acs si mama mi-a zis: si ce? nu e nicio problema! le-am zios c nu mai suportam! eu nu stiu ce sa fac! Nu mai suport! as pleca d acs dar nu am curaj, chiar nu am tupeu! dar va rog vreau neaparat un raspuns! ce sa fac? crying scuze c n-am scris bine n-ar nu merge tastatura bine

3 răspunsuri:
| RagingZeus a răspuns:

Sincer sa fiu, familia ta are mari probleme, si deja a ajuns intr-un punct in care este destul de greu sa se faca toate bune si frumoase la loc.
Nu-mi lua reply-ul ofensiv sau ceva te rog, dar trebuie sa vorbesti cu ei, sa ai o conversatie matura cu ei, daca poti sa o tii, si sa vorbiti despre lucrurile astea, pana va fi prea tarziu.

O familie ca asta nu rezista foarte mult, sincer, si risti sa iti pierzi unul dintre parinti, din cauza unui posibil divort.

Si in legatura cu plecatul de acasa, iar te rog sa nu mi-o iei in nume de rau, dar este un lucru complet prost, macar sa de gandesti la asta. De mici auzim lucruri despre plecari de acasa si ca toate merg bine si frumos, dar sa nu crezi ca infruntand viata de una singura este asa de usor.

Mult noroc cu familia, incercati sa faceti pace in familie, pentru ca momentan ce este acolo, nu se poate numi familie. Sincer nu imi pot imagina ce mama poate sa dea vina pe fata ei pentru cearta cu sotul, sa isi injure copilul, sa isi faca fata vaca; sau ce tata poate sa isi bata fata pentru nici-un motiv.

Mult noroc cu discutiile in familie, vei avea nevoie.

| ZuzaPinky120 explică (pentru RagingZeus):

Stiu chestia c injuratul...asta e de mult timp...si nu stiu ce sa ii zic ei, adica daca ii zic sa nu ma mai faca in toate felurile miar zice c eu sunt mama nu trebuie sa ma contrazici sau daca mai raspunzi odata te trosnesc! chestii din astea! daca vrei as vrea sa vb c tine p id meu roxana_bogdy mersi

| Danieellee a răspuns:

Salut intr-adevar imi pare rau de situatia in care esti)) stii multi o sa te conviga ca totul pina la urma va fi bine, dar nu intotdeauna totul se temina cu bine ) sfatul meu e sa nu pleci in nici intr-un kaz de acasa ) asta poate fi cea mai mare greseala pe care o s-o faci in viata )) Poate incerci cumva stii sa nu le zici nimic parintilor adica sa nu le intorci kuvintul sa fii mai amabila (chiar daca o sa-ti fie greu sa faci asta) sa fii asa lingushitoare cum s-ar spune ) incearca sa vorbestifrumos cu ei si cam atitea poti face din partea ta )) treaba e ca tu in mare parte nu poti rezolva nimic deoarece problema e intre mama si tatal tau iar tu nu estivinovata cu nimic )) Iti urez multa multa bafta!