| Jusssstme a întrebat:

Nu stiu ce sa fac.De vreo luna ma cert cu toata lumea, nu mai am pofta de viata desi eram o fata plina de viata si m-am ingrasat 10 kg nu mai am chef sa ma aranjez desi eram genul care iubea sa aiba grija de ea si era mereu in centrul atentiei.Am momente cand izbugnesc pur si simplu in plans.Cred ca totul se intampla din cauza fostului meu prieten.M-a distrus emotional.Am stat 2 ani jumate impreuna si ne-am despartit acum 4 luni dar nu l-am uitat desi am incercat totul de la iesit in oras pana la un alt prieten...degeaba.Nu stiu ce sa fac chiar simt ca mi se sfasie inimina uneori plang si ma iau de piept pur si simplu...nu pot descrie sentimentul, parca a murit cineva.

Răspuns Câştigător
| HeathLedgerForever a răspuns:

Buna! In primul rand vreau sa iti spun sa treci peste! Din moment ce v-ati despartit nu mai merita sa versi nici macar o lacrima. Incearca si refa-ti viata pentru ca ea e frumoasa, asa cum e ea cu toate obstacolele pe care ni le scoate in cale! Nu merita sa te distrugi cand poti intalni oricand un baiat care va fi cu tine. Incearca sa uiti! Esti tanara sa te framante aceste ganduri de pe acum! Lasa totul deoparte, toate vor trece! Sper ca te-am ajutat si te rog sa iesi din starea asta si bucura-te de viata, pentru ca e scurta si mai tarziu vei regreta!

11 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Mie nu-mi arati ca ai incecat totul!
Daca esti isterica, te-ai ingrasat si nu te mai aranjezi!
Revinoti la viata de dinainte, punete pe picioare si incepe sa fi din nou fata aia care a fost mereu in centru atentiei!
Nu merita nici un dobitoc sa-ti strice viata! daca el nu te-a iubit, iubeste-te tu macar!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Du-te si la biserica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A dat zburatorul peste tine.ai grija.mergi si te lecuieste.

| Alexandru0007 a răspuns:

Du-te la sala, la un curs de dans.fa ceva placut.o sa fii bine

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Timpul te va vindeca.Pa,pa

| SimonaQs a răspuns:

Cred ca ai intrat intr-o depresie sentimentala...Consulta un psiholog si incearca sa mai mergi la biserica te ajuta foarte mult in momentele in care asculti slujba sufletul tau este descarcat...O sa te simti mult mai bine iti garantez

Baftaa!
Funda? :*

| sergiubuta a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el si crede-ma timpul le vindeca pe toate noroc

| Jusssstme explică:

Intreabarea concreta:ce sa fac sa ies din starea asta?

| bluedeyutssa a răspuns (pentru Jusssstme):

Un psiholog este cel mai in masura sa te ajute!

| Jusssstme explică:

Nu ti-am cerut sa-ti pese.Sau iti place sa te bagi in seama? Am pus o intre are crezi ca stii un raspuns, ok, scriel.Nu stii nu da un raspuns pe langa subiect.

| HeathLedgerForever a răspuns (pentru Jusssstme):

Doream sa te ajut doar! Se pare ca nu a meritat efortul depus, credeam ca te va motiva raspunsul meu! Esti cam ironica, nu crezi domnisoara?! Iti reamintesc ca e un site in care sa ne ajutam, dar se pare ca nu ai pic de demnitate, scuza-ma ca iti spun!