| Roliii a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac cu mama, orice fac, orice ii spun nu-i niciodata apreciat de ea si nu-mi da dreptate cu nimic, spune ca doar eu ar trebui sa-mi rezolv problemele si ca tot ce se intampla e doar in mintea mea, nu ceea ce vad eu de fapt cu ochii liberi si ii spun cum stau lucrurile de fapt, bun, ok, nu trebuie sa stau dupa ea sa mi le rezolve ea, dar uneori cred ca ea este cea mai buna persoana de a o intreba anumite lucruri si imi spune mereu ca e doar in mintea mea, si eu ii explic cu greu sa inteleaga ca nu-i asa dsr tot o tine pe a ei, ma simt ignorat total si nu stiu ce sa mai fac, orice ii zic n-am dreptate, nu mai pot, am fost la psiholog sa descopar ca ea are probleme si nu eu, am trimis-o si pe ea dar fara prea mari rezultate, ma simt un nimic, prietenii mei se poarta la fel cu mine, nu mai stiu ce sa fac.

4 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Eu văd situația altfel. Nu vreau să spun ceva greșit despre mama ta însă, ca mamă trebuie să-ți dea sfaturi și chestii care te-ar putea ajuta cu multe în viață.

În primul rând se poate comporta așa și fin cauza treburilor pe care le are pe cap, atât pe la serviciu cât și să aibă ce să-ți pună ție pe masă. Să fii mamă e greu, trebuie să înțelegi.

Poți discuta cu ea despre chestiile astea atunci când este într-o stare bună, nu când e nervoasă sau tristă.

Și cel mai important, susține-o!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Cănd te inconjori de oameni toxici, te intoxici și tu.
Ești liber să-ți găstești prieteni noi, Să te muți de la Mama și să-ți faci singurel un cuib unde să fi fericit.

| Together a răspuns:

Cauta oameni care te apreciaza, nu mai pierde timpul cu oameni care iti fac viata neplacuta.

| user499999 a răspuns:

E grea viața de adult, de aceste probleme mi-e frică și mie pentru atunci când o să mai cresc. Ar trebui să îți rezolvi problemele singur și să încerci să creezi relații cu oameni noi care ulterior să-ți devină amici. Ți-aș fi sugerat să mergi la psiholog sau la psihiatru, dar având în vedere faptul că mie personal nu mi-au folosit acele ședințe la nimic până acum, nu o voi face. Tu ești unica persoană care trebuie să se descurce, căutând în permanență metode și căi pentru a ajunge la rezultatele dorite.