| skyzoo a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac.cum sa ma port, cum sa ma imbrac. m-am mutat intr-un oras de pe langa craiova.
si.de cand am ajuns in oras au inceput barfele, invidiile, rautatile din partea fetelor.ma rog eu nu le bag in seama pentru ca mi se par niste frustrate.
baietii mai mari si gen "smecherii" de pe acolo se dau la mine.si se poarta ca intr-o competitie ca si cum eu as fii trofeul lor.si.cand ii intreb ce le place la mine:" pai esti frumoasa". imaginea lor cica s-ar ridica ca stau cu o fata frumoasa, de la bucuresti, de cartier etc.
m-am saturat sa ies afara in pantaloni scurti si sa ma plimb cu baietii in parc si sa sara toti ca ce curva sunt ca ma imbrac nu stiu cum.problema lor de fapt e ca nu sunt in loul meu si sincer nu ma prea afecteaza basinile lor.
dar as vrea sa gasesc prieteni care sa ma aprecieze pentru ceea ce sunt si un iubit care sa ma iubeasca pentru ceea ce sunt, nu pentru ca li se pare lor ca arat nu stiu cum.si mi-e greu sa gasesc oameni de-astia chiar daca am o groaza de prieteni nici unul nu e asa cum as vrea eu. ce sa fac? cum sa ii fac sa vada dincolo de ambalaj?

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu ai cum, ca sunt toti niste incuiati. Poate iti gasesti o prietena care nu este asa de gaina ca si celelalte, cineva de incredere, si daca nu atunci nu prea ai ce face. Sa te amesteci in ciorba lor nu se merita. straight face
Si @ROBERT are dreptate, Dumnezeu este prietenul tau.

| danielagoldica a răspuns:

Esti ''varza'' din toate punctele de vedere! In primul rand nu ai nimic in cap! Cu alte cuvinte nu esti o tipa inteligenta dupa modul greoi in care te exprimi! Esti disperata sa atragi privirile baietilor, de aceea te si imbraci provocator! Fiind noua pe acolo baietii incearca sa vada ce-ti poate pielea. Ei vad in tine ceea ce de fapt esti! O fata naiva ca sa nu zic altfel!

| danielagoldica a răspuns:

Ai facut un talmes balmes! Din ce in ce mai rau! Nu stii sa te exprimi! Esti greoaie in gandire! Daca vrei sa spui ceva ti se ''limba plimba-n gura'' Hai ca te-am bagat in ceata!

| mistikk a răspuns:

Trateaza totul cu nepasare si o sa te acomodezi in timp si iti vei face prieteni adevarati cat despre daniela te rog nu mai comenta la adresa ei pentru ca un om nu il cunosti o viaata ...nu ai de unde sa stii tu cum gandeste ea si nu inteleg care este problema ta fiecare se exprima cum vrea

| Emeraude a răspuns:

Mai, atata timp cat nu te afecteaza parerile unor inapti, nu vad de ce te mai stresezi in incercarea de a te schimba. Eu nu m-as schimba niciodata pentru niste ciudati, mai ales pentru un barbat. Tot ce fac, fac pentru mine, ca sa ma simt eu bine in pielea mea. Cateodata, putin orgoliu sau chiar narcisism fac bine, respecta-te pe tine si lasa-i pe ceilalti sa vorbeasca pana obosesc. Stii cum se spune, gura lumii doar pamantul o opreste.happy
Cat despre prieteni, nu sunt cei care te lauda cand gresesti, ci aceia care iti dau o palma si iti arata drumul corect, asa ca daca stii sa-i cauti, ii vei gasi. Iar iubirea vine cand te astepti cel mai putin, fii doar tu insati si totul va fi bine.
Succes, pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar arati binehee hee. lasa-i sa se acomodeze si nu baga in seama "basinile" altora laughing, bine cand trece un om pe str si isi trage un gaz atunci poti sa bagi in seama gazu` rolling on the floor

| lorycykcl a răspuns:

E cam greu la inceput. Dale timp sa te cunoasca. Din groaza aia de prieteni s-o destepta vreunu. Timpul rezolva totul trebuie doar sa ai rabdare.

| ROBERT_4874 a răspuns:

Ramai tu ansuti si cu multa demnitate, apoi evita pe cat posibil cercurile vicioase, persoane nongrata, fitele de 2 lei, pastreaza-ti calmul si toate celelalte valori, roaga-te la Dumnezeu sa depassti toate aceste etape si an timp vei vedea si rezultatul.Succes/Bye,Bye!

| gylson a răspuns:

Imbracate ca oltenii ia si o papornitza dupa tine plina cu praz si esti ok

| skyzoo explică:

Daniela care e problema ta mai exact? nu cred ca esti in masura sa-mi spui cum ma exprim, cum sunt, ce gandesc din moment ce ai citit doar cateva randuri din ce am scris eu si cam atat. mai ales sa-mi spui cum ma imbrac.
tu ce incerci mai exact sa faci? sa-mi explici ca sunt proasta si fraiera?! hm.interesant.daca erai cel putin la fel de "proasta " ca mine intelegeai ca felul in care ma exprim e. e prea complex ca sa intelegi, are prrea multe fatade si intelesuri. eu nu stau sa iti explic tie nimic. daca intelegi ce vreau sa zic si simti felul in care ma exprim atunci sa vii cu ceva inteligent.pana atunci nu cred ca avem ceva in comun de discutat.

| skyzoo explică:

Asa e daniela chiar m-ai bagat in ceatalaughing
esti prea desteapta maa pentru societatea asta nu stiu ce te obosesti sa iti usuci gatu cu noi, oamenii de randlaughing
daa... ti-a luat cam mult sa scoti chestiile astea "destepte". eu zic sa nu te mai faci de ras si sa-ti vezi de treburile tale, de muls vaca, de curatat grajdu` lasa-ne pe noi, fii desteapta printre semenii tai din cotet.hai si nu mai comenta atata daca ai o problema cu mine. n-am ce sfat sa-ti dau gen' mergi la psiholog si rezolva chestia asta"laughing mai mult n-am ce zice. ala\aia o sa te asculte si o sa-i spui ca iei prea in serios toate lucrurile astea de pe net, toate sit-urile, incerci prea mult sa ii intelegi pe oameni si sincer te supra-apreciezi draguta.mai lucreaza la asta, consoleaza-te impreuna cu vacile, oile si ce mai ai tu pe acolo.si mai incalzeste apa in lighean sa te mai speli, chiar daca azi e miercuri si n-a trecut o luna de la ultima spalare, fa o exceptie cand comentezi la intrebarile mele, nu de alta da pUTI si ii onesti pe toti de aicilaughing
si problema care e? am fraze prea lungi si te cam aburesc, ah? hai papa ia-ti o viata.

| skyzoo explică:

Daniea ia-ti o viata! scuze ca am fraze prea lungi care te aburesc si saraca de tine n-ai cum sa faci pe desteapta.
si cand mai treci pe aici sa comentezi mergi la vecinu`\vecina incalzeste apa la lighean si spala-te fato ca pUTI si ii gonesti pe toti de aici. esti doar o taranca cu arfe in cap si *** la cur.
si stai calma ca nu m-ai bagat in seama pot sa descifrez frazele tale handicapate ca m-am obisnuit de la cat ti-am citit cica "cometariile" daca le pot numi asa.
si zi maa ai ceva cu mine? hai baa sa ne batem! hai sa fim "cul". hai ba ca stiu unde stailaughing vai de tine fetito