| Endale a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac.Nu am cui sa-i spun pana maine si trebuie sa ma descarc ca nu mai pot.
Parintii mei s-au certat iar grozav de rau.
Tata a venit acasa si evident era beat ca nu se putea sa nu fie putin in fiecare zi si mama a nimerit pentru prima oara mancarea mai sarata ceea ce nu se intampla niciodata doar acum.
Tot a zis ca e ocna si el nu o mananca si i-am zis si eu si mama ca daca nu vrea sa manance altceva ca nimeni nu il obliga.
S-a enervat si a aruncat farfuria in usa si pe perete si tot din jur era numai mancareoh go on
Mama a inceput sa planga el a mai facut asta odata si chiar inainte de ziua ei cum e acum(maine e ziua ei).
S-au tot certat dupa mama fiind nervoasa si el si acum el a iesit afara ca merge sa se omoaresad
A mai facut asta de vreo 2 ori dar niciodata nu a facut-o pentru mine a zis el odata.Dar si acum i-am zis ca nu ii e rusine ca de ziua ei sa faca asa ceva si ca mereu ea sta acasa si face curatenie si el in fiecare zi e cu coniacul si numai pentru asta traieste.
Nu stiu ce se v-a intampla cu mine si nu ma pot opri din plans desi mama mi-a zis sa nu mai plang ca nu merita eu nu ma pot opri.sad

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai nici nu merita sa plangi pentru asta sa stii, te distrigi psihic si pacat de copilaria si tineretea ta, orice s-ar intampla, mama ta iti va fi alaturi si sigur nu te va lasa cu tata-l tau

| stresat a răspuns:

Pacat ca trebuie sa fie martori copiii la scene de genul asta. Nu ai ce sa faci. Trebuie ca ei doi sa isi lamureasca treburile.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte greu pentru un copil sa aiba parintii inconstienti si sa faca lucruri d-astea.Eu pentru ca sunt mai emotiva (desi nu se vedebig grin) cedez foarte repede si ma consum pentru ce se intampla in jurul meu si ei nu-si dau seama sau nu-i intereseaza.Cam asa e in general, presupun ca asa e si in cazul tau.Nu-ti pot spune sa fii tare pentru ca e imposibil acum, dar maine o sa te simti mai bine.
Imi pare rau sa-ti spun, dar n-ai ce sa-i faci tatalui tau.Bautura i-a luat mintile.Imi pare rau si pentru mama ta, stiu cum e.
Take care!

| nico097 a răspuns:

Tatal tau seamna leit cu al meu eu cand el se imbata ma batea pana nu ma mai puteam ridica de jos din cauza lui am suferit o operatie la nas de la atatea lovituri cu pumnu.Astfel de oameni trebuiesc parasiti nu stiu cum de suportati sa mai stati cu el in casa.Ei cand bea isi aminteste de toate si cand sunt treji tace din gura nu are curaj sa spuna nimic si daca le reprosezi ceva cand sunt treji la betie isi aduce aminte si iar continua scandalu.MM fii tare daca pui la suflet te distrugi eu din cauza tatalui meu am fost la pshiholog 3 ani ca sa imi revin cu toate ca si acum am cosamruri.Incearca sa te tii tare si sa o sustii pe mama ta vedeti ce vreti sa faceti mai departe oricum daca el nu intelege asa va continua mereu.Bafta.

| d33dee a răspuns:

In primul rand vreau sa iti spun ca imi pare foarte rau ca trebuie sa treci prin asa ceva.Fii puternica.Chiar daca e tatal tau si presupun ca il iubesti desi are un astfel de comportament, eu cred ca ar trebui ca mama ta sa se impuna si sa ii explice ca nu mai puteti trai intr-o atmosfera asa tensionata.Sa il puna sa aleaga:viciul sau familia.