| corina_valeriu a întrebat:

Nu stiu cum sa ma comport intr-o relatie. E prima mea relatie, baiatul stie si vede ca sunt tare stangace, dar nu am ce sa fac. Nu stiu cum sa ma comport. Ajungem uneori sa stam unul langa altul si sa nu vorbim despre nimic. E o situatie ciudatica as spune. Nu cred ca el a mai avut relatii, insa cel putin nu pare la fel de paralel ca mine.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa vorbesti, cand nimeni nu vorbeste, asta va face ca stangacia sa dispara.

| Hollyg a răspuns:

Încearcă sa lasi sa vina totul de la sine. Cu câte te strofoci mai mult in a te comporta mai "normal" cu atat nu o vei face. Chill si totul ca veni de la sine happy

| adeluna a răspuns:

E ok sa vorbesti si glumesti despre asta, probabil si el se simte adesea stingher si o sa aprecieze deschiderea si vulnerabilitatea ta.