| Cartofel17 a întrebat:

Salut! Am și eu nevoie de câteva sfaturi. Cum as putea sa fiu un iubit mai "bun" pentru iubita mea? Adică as vrea sa fiu mai romantic dar de foarte multe ori ajungem sa stam unul lângă altul fără sa facem nimic și as vrea sa știu cum sa ma comport cu ea, e prima mea relatie și nu prea știu dar totuși nu vreau sa se plictisească de mine sau ceva. Puteți sa ma ajutați?

Răspuns Câştigător
| AnotherGirl a răspuns:

Hello! Depinde foarte mult de la o fată la alta și, în principiu, ceea ce i se pare romantic uneia nu i se pare romantic alteia. Cel mai sigur mod este să vorbiți deschis, să comunicați. Poate chiar să îi spui ei asta: vreau să fiu un iubit cât mai bun pentru tine, cum aș putea să te fac să te simți cât mai bine lângă mine? Pe termen lung, comunicarea e cheia în orice relație. Că poate tu o pupi și o mângâi, de exemplu, dar ea nu-i genul căreia să îi placă giugiulelile și ar prefera mai degrabă să vă uitați la un film împreună. Depind enorm.

Totuși, ca să răspund și exact la întrebarea ta, sunt câteva chestii care contează, în general, pentru fete/femei.

Fă-i cadouri. Nu mă refer la chestii scumpe. Și un buchet de flori luat dintr-o grădină sau cules de pe drum este un gest romantic. Poate chiar mai romantic decât dacă i-ai fi cumpărat flori scumpe, pentru că ai pus suflet și te-a interesat. Poți să îi cumperi o prăjitură, o cafea, fructul preferat și să i le duci spontan. După cum ziceam, nu trebuie să fie chestii scumpe absolut deloc. Sunt gesturi care îi vor da de înțeles că te gândești la ea și că îți pasă de ea.

Mergeți împreună la un film romantic. Poate pentru tine e boring, dar ea va aprecia mult, crede-mă. Poate chiar la o piesă de teatru, de ce nu?

Plimbați-vă noaptea prin oraș.

Gătiți împreună. Poate fi un fel de mâncare sau o prăjitură, un tort, desertul ei preferat, etc.

Dacă îi plac discuțiile mai deep, puteți avea seri în care dezbateți tot felul de idei, concepte. Va simți că se creează conexiune și la nivel intelectual.

Dacă vrei să mergi mai departe de atât, surprinde-o cu o cină romantică sau pregătește-i o baie cu spumă.

Alint-o, spune-i că e frumoasă, că o iubești. Complimenteaz-o atunci când se aranjează mai mult, atunci când se machiază, atunci când se demachiază, atunci când încearcă o rochie nouă. Pe scurt, în orice context.

Fă -i un masaj. Poate fi în cadrul unei partide de sex sau nu. Depinde cum vreți voi.

Ar mai fi multe de zis, însă ai înțeles ideea. Again, revin la ideea că te-ar ajuta să o întrebi pe ea ce ar face-o sa se simtă iubită în această relație.

Multă baftă!

1 răspuns: