| Edyez a întrebat:

Bună seara TPU. Nici nu știu cum să încep, îmi place de o fata dar ea.nu prea știe și eu nu prea știu cum să i arat și să mă dau pe lângă ea, nu vreau sa par ciudat sau bagacios... asta ar fi prima problema, a doua e că eu merg cu ea la.banchet, ciudat, știu. Ok, banchet-ul nu prea are treabă cu o relație dar eu simt că nu prea ne înțelegem, chiar daca când e cazul râdem etc nu prea vorbim, voi ați merge cu un așa partener la.banchet sau ați prefera pe.cineva cu care râdeți in fiecare zi, vorbiți etc? Îmi place de ea și m-am cam indragostit doar că simt că nu prea simte și ea la fel chiar daca inca nici nu știe, adică cu alții vorbește atâtea etc ( colegi) și cu mine cu care merge la.banchet mai puțin, c-am spus daca merg cu ea la.banchet nu înseamnă că trebuie să stăm împreună 24/24 dar eu consider că ar trebui ca partenerul sa fie unul cu care vorbești mai mult.
Cum as putea să mă apropii de ea? Oricum sa fiu cu ea nu cred că am șanse dar macar sa încerc chiar mă îndrăgostisem de ea demult și acum când merg și la banchet cu ea sa se ducă tot pe rapa, eu o iubesc z ea habar n are, îmi e ciudat sa merg cu ea, mai ales, când văd cum se comportă cu alții recunosc sunt un pic gelos.
Sa mai merg cu ea? Eu chiar nu mă comport urat cu ea și am vrut sa fie ceva frumos dar n as vrea să mă.duc cu cineva doar asa mai ales că, cum eram de ceva timp îndrăgostit de ea acum îmi e și ciudat să mă duc cu ea sa fie ea. fericita dar eu trist în gând.

2 răspunsuri:
| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Poate cu alte persoane e mai comunicativă că le cunoaște si eu plac baiat si abia imi fac curaj să scot două cuvinte cand sunt cu el iar cand mi-s cu prieteni vorbesc ca o moară stricată laughing.

Dacă-ti place de ea atunci mergi cu ea la banchet dacă nu te placea si ea acolo putin nu accepta să mergeti impreună, cum să te apropi de ea? fii tu, nu incerca să devi altcineva ori altceva.
Dacă chiar o placi o poți intreba daca simte la fel si o să te convingi singur. Prinde curaj.

| Edyez explică (pentru Denisa_Alexandra_2001):

Mersi de răspuns, ai dreptate, cat despre asta cu banchetul, ne cunoaștem de pe clasa a 1 a și n am zis că nu ne înțelegem etc dar fata de cum. vorbeste cu alti eu sunt un anonim ceva de genul vreau sa zic, îmi place de ea și voi merge cu ea în rest voi vedea ce se mai întâmplă pe parcurs. Seara faina.