| anamaria_6210 a întrebat:

Nu stiu daca ai primit alinutza mesajul meu dar copilasul meu are microcefalie congenitala si epidepsie de cand s-a nascut si acum urmeaza un tratament si face gimnastica medicala

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Intrebare? ai gresit sau ai uitat intrebareasa o pui?

| Alinutza_5368 a răspuns:

Ceau ana maria

scuze chiar nu am primit msg tau.Bine deci microcefalie nu prea am gasit cine stie ce pe net decat ca capusoru lui nu creste din cauza ca nici creieru lui nu se va desvolta. Uite din ce oras esti? Da face phisiotherapie asa facea si al mic al meu.Bine al mic al meu nu are nici un handicap sa desvoltat normal si toate astea.Doar ca o avut un cheag de sange pe chreier si s-ar putea de aia sa fi facut epilepsie.Tratamentul care urmeaza ce va fi? Ce medicamente primeste al mic al tau acum? Iti face crize epileptice des? Si cum sunt crizele alea intepeneste tot sau doar din main si din picoare? Im trebuie mai multe detalii ca sa te pot ajuta cu ceva.

pup la voi

| anamaria_6210 explică:

Copilul ia medicamentele:encephabol, tanakan, rivotril, acid folic, depakine, bcomplex.crizele cand le face intepeneste tot corpul si nu mai respira normal.sunt din piatra neamt, uite iti las id-ul meu si mai vb pe id pentru ca aici nu reusesc sati trimit mesaj cu raspunsul meu acolo unde trebuie, id: danger_ana_girl t rog daca vrei