| anonim_4396 a întrebat:

O fata mi-a spus de multe ori ca nu ma place.cum pot sa o fac sa ma placa?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

In primul rand nu insista pana la penibil! In al doilea rand, daca fata ti-a spus frumos ca nu te place, respecta-i decizia si nu incerca sa mai faci ceva in sensul acesta.Trateaza-o cu indiferenta, s-ar putea sa se intoarca ea la tine.In multe cazuri, fetele care se simt sufocate de insistentele baietilor sunt deranjate si plictisite.In caz contrar, fata simte nevoia sa fie din nou in centrul atentiei, apreciata si iubita. Oricum, sunt atatea fete, o sa gasesti cu siguranta una care sa-ti placa mult mai mult decat cea pe care sustii ca o placi atat de mult.

16 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

In nici un fel. S-ar putea daca insisti sa devii mai antipatic

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Ce ai cu fata daca nu te place? Nu poti forta un om, e cel mai josnic lucru pe care l-ai putea face.Las-o in pace, ca sunt destule fete pe lumea asta.

| zuzuliana a răspuns:

Nu poti sa faci nimica...fiecare persoana are preferintile ei...probabil nu esti pe placul...nu mai insista asupra ei..ca o sa ajungi sa o enervezi...nu trebuie sa fi dezamagit ca nu te place...ci din contra capul sus ...doar mai sunt fete in lumea asta...

| zuzuliana a răspuns:

Uite...eu spre exemplu daca ii zic unui baiat ca nu-mi place de el... poate sa imi aduca si luna de pe cer...ca degeaba tot nu o sa-l plac ci din contra...ma enerveaza persoana lui.

| sergiu25bc a răspuns:

Poi daca cineva deja ti-a zis ca nu te place, nu cred ca poti forta acea persoana.Acuma depinde din ce cauza ti-a zis ca nu te place.Si mai este o vorba si anume dragoste cu forta nu merge in veci, decai daca fata a zis nu nu ramine.Acuma depinde de tine ce vei face.Bafta in continuare

| J7anine a răspuns:

Uneori ironia sortii face ca atunci cand tie nu-ti mai place de ea (sau nu te mai intereseaza), sa o interesezi tu pe ea, sa i se aprinda calcaiele dupa tine... big grin nu se stie niciodatawinking so stay cool.

| nicoleta_5825 a răspuns:

De multe ori nu poti forta pe cineva sa te placa, poti agrava situatia. Daca vei continua, risti sa o faci sa explodeze!

| csintalan a răspuns:

...nu forta nota, decat sa insisti iar timpul sa fiie pierdut, cauta alta floare, caci e timpul stropitului,...

| simpluEu. a răspuns:

Cauta-ti alta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea sa nu o mai stresezi si sa-ti cauti altahappy
Daca nu te place accepta ideea astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine o fata nu ma scoate din amicrolling on the floor)i-am spus ca o placwinkingcred ca nu ma placewinkingtrebuie sa ma multumesc pentru moment si sa incerc mai tzlaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu eu sunt in aceias situatie de la inceputu scoli

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa fata in pace poate nu te place pe tine asa ma zapaceste unu la mine in clasa.LAAASSSOOOO INNNPAAACEEEE

| o0OBlackO0o a răspuns:

In primul rand nu insista, in al doilea rand daca nu ai ntrebato inca daca vrea sa fie cu tine intreab-o, iar in al treilea rand i-a si un buchet cu tinewinking

| nelutu69 a răspuns:

Mai intai ar trebuie sa vezi ce nu-i place la tine sau ce nu-i place in general, apoi incerca sa vezi ce o intereseaza si vezi ce-i place cel mai mult, restul vine de la sine

| Fubumental a răspuns:

Sa nu te descurajezi. Poate nu e chiar genul tau happy si mie imi place mult de o fata happy dar eu am mare rabdare happy de 3 ani am fost mereu aproape de ea si o inveseleam happy dar nici o data nu i-am spus exact ce simt pentru ea sad pana acum cateva zile, cand "mi-am eliberat sufletul " am spus tot absolut tot ce ma "presa" Am invitat-o la cofetarie dar nu prea are timp si am facut o mare prostie ""CU CARE VA AVERTIZEZ BAIETI! NU INSISTATI! alt fel va refuza sad "" eu am insistat foarte mult pana mi-a spus ca nu are timp. si mi-a reprosat "ori alta data ori nici o data " sad
Ce va sfatuiesc 1) nu insistati foarte mult
2) >>> Eu i-am cumparat flori ca sa ma ierte >>>>>>si mereu nu cumva sa o lasati pe ea sa plateasca din banii ei! mereu voi baieti faceti cinste