| anonim_4396 a întrebat:

O parerea din partea baietilor! Vreau sa ii iau prietenului meu un cadou de Craciun; o sticla de vin de casa si bere, legate cu o funda si cu o felicitare, ar fi un lucru deplasat? Stiu ca lui ii va placea oricum, dar as vrea sa aud unele pareri. big grin

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cu bautura il servesti la masa, nu i-o faci cadou. Ia ceva funcional, ceva ce stii ca foloseste si de care are nevoie. Aparat de ras sau rezerve pentru aparatul pe care il foloseste, spuma de ras si aftershave, un set cu deodorant, gel de dus, ceva de genul pe care le foloseste el, casti pentru calculator, cartela de telefon sau orice altceva.
Bauturile se fac cadou de obicei intre barbati. Parerea mea.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca mai bine ramai doar la o sticla de vin, o funda si o felicitare. Eventual ii mai poti lua altceva care nu are legatura cu bautura. Este de mai bun gust, mai putin decat sa dai impresia ca ii cumperi tot sortimentul de bauturi alcoolice.
Este ca si cum i-ai lua cuiva doua parfumuri, sau doua ceasuri. Nu prea are rost, parerea mea.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Poti sa ii cumperi orice bautura vrei tu.Conteaza cum le impachetezi a sa arate frumos. Pune-i si funda si o felicitare.

Răspuns utilizator avertizat
| Denisuca21 a răspuns:

Nu face asta...nici gand! de ce sa i dai bautura! Iti place cand bea? e mai dragut asa? ciudat din partea ta
mai bine i ai lua o caciula sau un fular

| darnme a răspuns:

Nu mai bine ii iei un pet? laughing) Eu zic sa ramai la sticla de vin si pune-i o funda.