| Ankiss123 a întrebat:

O sa incerc sa va povestesc cat mai pe scurt. Prietenul cel mai bun al iubitului meu o place pe prietena mea cea mai buna(din septembrie), doar ca ea nu simte nimic, si noi si inca cateva prietene i-am tot spus ca de ce nu e cu el si tot asa. De ieri sunt impreuna doar ca ea mi-a spus acum pe mess "ft.injurama da cred ca ma despart de el; am incercat.chiar am incercat. dar nu pot simti nimic pentru el..." si a spus ca el vrea mereu sa se linga cu ea, si ca anul trecut toata clasa o injura, iar acum daca e cu el si nu simte nimic se vor despartiti si va fi cons c*rva si daca se desparte acum ar fi aceiasi situatie, eu nu stiu cum pot sa o ajut adica am incercat sa ii spun ca oricare ar fi parerea mea, eu o sustin dar nu i-a picat prea bine... aveti ceva sugestii?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ar fi fost asa de frumos daca s-ar fi placut amindoi? Asa-i? Insa dragoste cu sila nu se poate. Nu incerca sa impui cuiva ceva ca tu ai vrea sa se intimple pentru ca ar fi frumos, fara sa ti cont de acea persoana, de ceea ce ea simte, de faptul ca ea nu sepaote implica. Facind asa, risti sa strici toata frumusetea lucrurilor. Decit iubiti cu de-a sila, mai bine buni amici. Eu am avut cindva o amica buna care nu a simtit nimic pentru mine, desi aveam o relatie perfecta. Am lasat-o asa, altfel stiu ca as fi stricat lucrurile. Si a iesit ceva superb. La 10 ani dupa, inca eram atit de buni amici, incit un baiat care a atentat la inima ei, credea ca ii sunt adversar, ca si eu vreau sa ii cuceresc inima, si nu a jucat tocmai corect, prin intrigi a reusit sa ne desparta. Bietul de el, a distrus ceva frumos, fara sa realizeze ca de fapt puteam fi trei, ei doi ca pereche, iar eu amicul lor.

| thealchemist a răspuns:

Cel mai bine ar fi fost sa nu va bagati voi codita imbirligata ca sa incercati sa-i faceti pe ei sa fie impreuna doar pentru ca baiatul respectiv o place pe ea. ca sa fie impreuna ar trebui sa vrea amindoi, dar se pare ca ea a cedat la staruintele "prietenelor". acum cu ce v-ati ales voi fetele care o intrebati de ce nu e cu el, e mai bine ca e cu el si tot nu simte nimic pentru el? de ce mai intrebi acum si nu te-ai gindit inainte? cred ca ar trebui sa te dai la o parte si sa te gindesti daca obsesia ta de a "ajuta" nu cumva face mai mult rau decit bine.

| N3rvos a răspuns:

Pe viitor nu te mai baga in astfel de chestii daca 2 persoane nu se plac reciproc asta e... acum vina o sa pice pe cei care au tot insistat dar e si vina ei ca sa luat dupa voiwinking

| ALice_4674 a răspuns:

Intentiile voastre erau bune, dar daca ea nu simte nimic pentru el degeaba

| Deddu a răspuns:

Hei!happylas-o sa aleaga! pana la urma e vb de ea nu de voi.auma inteleg intentiile voastre bune dar nu trebuia. daca ea nu simte nimic atunci ce sa zic... vorba aia"dragoste cu sila nu se poate"cred ca orice i-ai spune nu ai rezolva mare lucru tu doar arata-i ca ai incredere in ea, ca nu o consideri ***** si mai ales sustine-o!happysucceshappy