| Andreeaberecleanuuu a întrebat:

Am o întrebare care mă macină foarte tare și nu găsesc răspunsul.Sunt intr-o relatie de aproape 2 ani.Baiatul cu care sunt imi face aproape totul pe plac,nu ma injura,ma intelege,nu ma loveste si imi spune ca ma va iubi tot asa pana la moarte, isi face planuri de familie alaturi de mine, nu m-a inselat si mi-a spus ca nu ma va insela niciodată. Avea un anturaj prost, insa mi-a relatat ca din momentul in care m-a descoperit si-a dat seama ca ma vrea pe mine si că nu isi doreste acele anturaje.A renuntat treptat la ele, insa a renuntat.I-am spus ca eu totusi n-am incredere 100% in el pentru faptul că nu pot eu sa am incredere in toata lumea.Intrebarea fiind, eu as fi de vina in aceasta situatie? Specific că, am avut o singura situatie in care am vrut sa ma despart de el, el reacționand in plânsete. Faptul despărțiți a fost pentru filmele pe care mi le dadeam eu.Sa fie vina mea si filmele mele din cap?

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Si uite din cauza persoanelor de genul (ca si tine) băieții spun ca fetele vor doar băieți răi,ce sa le bată,sa le înjure si înșele.
Nu iti poate nimeni garanta ca o sa aveti o viata perfecta fara incidente sau greseli, dar nici nu poti sa te temi zilnic ca poate cade drobul de sare.
Eu sunt fata, dar am pățit acelaș lucru ca si iubitul tău.M-am comportat exemplar si extrem de frumos, am respectat si iubit omul de langa mine dar mi-a tot facut figuri, nu ia plăcut ca binele și cu frumosul si eu am fost aia ce a răbdat pana i sa luat.Asa ca vei păți si tu intr-o zi ca fostul meu, adică sa i se ia băiatului ăluia de tine, sa iti vorbeasca in doi peri, sa te ignore si tu sa plângi si sa te rogi de el sa nu plece.
Mai bine gândește-te daca ai sentimente pentru el si daca il vrei, iar daca nu lasă-l in pace sa isi gaseasca pe cineva care sa ii merite iubirea.

| SilentRain a răspuns:

Din cauza schizofrenie femine, riști să pierzi un băiat foarte unic
Adunate, si mai realistă, mergi la un psiholog

| Sofer a răspuns:

Dacă nu ai încredere în el. Asa nu o sa ai în niciun băiat încredere.

| Marius22222222222 a răspuns:

Imi e milă de el.printeso vezi ca va apărea vreun print pe cal alb.fa un control la cap si lasa filmele caci daca nu cu ele vei rămâne

| NarcisIfrim a răspuns:

Andreea,tu ce ai acum langa tine,e ceva rar.Tu nu iti dai seama,dar daca il vei pierde dupa ceva timp,te vei da cu capul de pereti,cat de idioata ai fost.
Baietii nu plang,rar sunt baieti care plang si tu ai unul care a plans cand ai plecat.Ti-a oferit toate motivele sa ai incredere in el? Ai nevoie de luna de pe cer? Crezi ca exista baieti mai buni decat el?
Lasa filmele si ce ai tu in cap si invata sa pretuiesti ce ai langa tine,daca nu va aprecia alta fata,ai inteles?
Alte fete sunt injurate, sunt batute in relatie, inselate.ti s-a urat cu binele?
Daca nu iti dai seama acum ce ai langa tine, o sa iti dai seama cand o sa il pierzi si o sa regreti mult si bine.
Asa ca termina cu prostiile, si pune mana si iubeste-l.Demontreaza-i ca iti pasa, ca tii la el.
Hai ai grija ce faci! Daca nu iti convine ce ai, lasa-l, ca alta aar fi multumita si cu un sfert din ce iti ofera el.
Tu sa tragi de el sa nu il pierzi! Nu el de tine.

| Andreeaberecleanuuu explică (pentru NarcisIfrim):

M-am tot gandit sa nu ma însele, asta fiind cea mai mare problema a mea.Nu a fscut asta pana acum si mi-a spus ca nici nu o va face.Mi s-a pus in genunchi doar ca sa nu renunt la el.Ma tem sa nu se schimbe peste cativa ani. Faza e ca el trage de mine, nu eu de el.El isi doreste sa nu renunt la el.

| NarcisIfrim a răspuns (pentru Andreeaberecleanuuu):

Narcisdanielifrim323@gmail.com
___narcis__(Instagram)
daca vrei sa iti explic mai detaliat problema, am trecut pe acolo

| Andreeaberecleanuuu explică (pentru NarcisIfrim):

Nu te am gasit pe insta

| NarcisIfrim a răspuns (pentru Andreeaberecleanuuu):

Pe mail?

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeaberecleanuuu explică (pentru meinteil):

Daca am crezut ca mă Înșeală, ce era sa fac? nu vreau sa fiu luata de proasta si gata.Pana la urma am aflat din mai multe surse ca nu m-a inselat deloc.Si gura chestie e ca ii acceptase cererea de prietenie la aia, atat.

| Cineva797406016386 a răspuns:

Nu ști ce pierzi, așa bărbați sunt extrem de rari, iar tu riști să îl pierzi din cauza filmelor tale
Un bărbat care să plângă pentru o despărțire este foarte rar și tu tot nu ai 100% încredere în el
Alte fete sunt bătute, jignite, înjurate, iar tu ești răsfățată de el cum vrei tu.
Fă bine și nu îl fă să se schimbe din ceea ce este acum și fă bine să nu vă despărțiți căci cu altul nu va fi mai bine deloc și veți suferii amândoi poate el chiar de o grămadă de ori mai mult